Średnia ocena: 3.68/5

Średnia ocena: 4.60/5

Produkt uzyskano ze skrobi roślin kukurydzy i manioku - naturalnych surowców nowego typu, całkowicie biodegradowalnych. Włókna roślin ulegają glikacji, by uzyskać glukozę. Z powstałej glukozy syntetyzowany jest materiał biodegradowalny.Wytrzymałość zastosowania materiału sprawia, że szczotka nadaje się do profesjonalnej pielęgnacji włosów - z jedynym wyjątkiem, by nie suszyć włosów gorącym powietrzem.W naturalnych warunkach produkt ulega biodegradacji w ciągu 5 lat, przekształcając się w dwutlenek węgla i wodę, dzięki czemu został uznany jako przyjazny dla środowiska.Włosie o długości 20 mm - jako jedyny element - wykonano z nylonu. Stanowi 5% masy szczotki, charakteryzuje się elastycznością i wytrzymałością, dzięki czemu doskonale rozczesuje i wygładza każdy rodzaj włosów.Szczotka została zaprojektowana ergonomicznie, a jej kształt dopasowuje się do kształtu głowy.

szczotki

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

Uwielbiam!

Szczotkę kupiłam na promocji w Rossmannie zachęcona pozytywnymi opiniami. Od razu wpadł mi w oko jej śliczny, delikatny, różowy kolor. Szczotka nie tylko sprawia, że włosy są gładkie, ale także dostarcza mi przyjemności i relaksu podczas używania. Jej ergonomiczny design sprawia, że jest wygodna w użyciu, bezboleśnie rozczesuje włosy, ale także masuje skórę głowy, co dodatkowo stymuluje wzrost włosów i poprawia krążenie krwi. Nie mogłabym sobie wyobrazić mojej rutyny pielęgnacyjnej bez mojej ulubionej szczotki do włosów. To absolutny must-have dla każdego, kto pragnie mieć piękne, zdrowe włosy.

• Trwałość / wykonanie: 4
  • Design produktu: 5

Bardzo delikatna szczotka i bardzo elastyczne igiełki.

Kupiłem ją ze względu na jej popularność w ,,środowisku" włosowym i nie żałuję, chociaż standardowa cena za dużą wersję jest dosyć wysoka.
MOJE WŁOSY są krótkie, ni cienkie, ni grube, skłonne do puszenia się, lekko falowane i rzadko się plączą (praktycznie jedynie jak wstaję).
Przez lata używałem szczotki Tangle Teezer, która strasznie szarpała mi włosy. Po niej przerzuciłem się na okrągłą szczotkę do stylizacji włosów (taką, w którą każdy choć raz zaplątał sobie włosy). Dopiero 6 miesięcy temu przerzuciłem się na BioFriendly, która okazała się być moim hitem!
Szczotka BioFriendly jest bardzo delikatna, a jej igiełki są bardzo elastyczne. Właśnie przez to nie jest ona dobrą szczotką do torebki - gdy nosiłem ją w plecaku, zawsze wyjmowałem ją z powyginanymi igiełkami, co nie jest dla włosów najlepsze. Spokojnie, po jakimś czasie one same wracają do normalnego położenia. Także na plus idzie to, że nie drapie skóry głowy. Bardzo łatwo się ją czyści, a w odczuciu jest naprawdę stabilną szczotką. Podoba też mi się jej wygląd, ale mogłoby być więcej wersji kolorystycznych.
Na pewno nie nada się ona do włosów grubych, gęstych, skłonnych do plątania. Dla osób z takimi włosami będzie ona po prostu za delikatna i sobie nie poradzi. Na minus idzie też to, że nie jest wielozadaniowa. Nadaje się tylko do czesania włosów na sucho. Nie nada się raczej do wczesywania odżywek (przez gibkie igiełki) ani do suszenia na szczotkę (może się połamać).
Szczotkę chwalą też moje koleżanki z długimi włosami, chociaż u jednej wystąpił problem z kuleczkami kurzu przy nasadzie i widziałem, że skarżyła się też na to jedna z wizażanek.

• Design produktu: 4

Różowiutka szczotka do włosów a'la-la lalka Barbie

To niezła szczotka (taka o, do czesania - no wow!), ale chyba potrzebuję czegoś innego... Jakichś specjalnych zastrzeżeń do niej nie mam: czesze - choć mogłaby to robić sprawniej.

Mam cienkie i gęste włosy, które ostatnio lubią się plątać, lamczyć i kołtunić nad karkiem. Porowatość u nasady raczej niska, a im bardziej w dół, tym rośnie (zdaje się, że w większej części jest po prostu średnia). Moje uczucia do szczotki Biofriendly od Zennera są mieszane. Owszem - szczotka jest ergonomiczna i przyjemna dla oka zarówno pod względem kształtu i koloru, estetyczna, a poza tym łatwa w czyszczeniu oraz poręczna w stosowaniu (trzon wygodny, szeroka główka, duże odstępy pomiędzy igiełkami zakończonymi różowymi kuleczkami, z czego żadna nie odpadła ani przy czesaniu, ani przy czyszczeniu - ale do tych igiełek jeszcze wrócimy...), ogólnie jest delikatna dla włosów. Jej struktura minimalizuje przykrości związane z wyrywaniem włosów przy szczotkowaniu, jednak wydaje się, że jest przeznaczona do gęstych i grubych; zaś moje cienkie pasma po rozczesaniu tą szczotką są - szczególnie na dole - często spuszszone i naelektryzowane (polecam czesanie na mokro). Z górą włosów sobie poprawnie - i to trzeba przyznać. Moje kłopotliwe kołtuny rozplątuję ręcznie, bo Zenner się do tego nie nadaje... a nawet przykłada do tego rękę. Zapowiedziałam już powrót do igiełek i myślę, że w tym miejscu możemy zawrócić. Otóż –
to, że są rzadko rozsiane to dobrze, jednak moim zdaniem są zbyt giętkie, przez co niedostatecznie rozczesują włosy. Coś za coś - sztywne i ostre mają tendencje do wyrywania pasm, zaś te nylonowe często uniemożliwiają porządne wyczesanie splątań. Igiełki są wykonane z miękkiego plastiku, a co za tym idzie są elastyczne: nie odkształcają się, nie odginają (chyba że podczas czesania właśnie...).

Czytamy, że materiał, z którego została wykonana szczotka jest całkowicie biodegradowalny. „W naturalnych warunkach produkt ulega biodegradacji w ciągu 5 lat, przekształcając się w dwutlenek węgla i wodę, dzięki czemu został uznany jako przyjazny dla środowiska.” To pewnie przełożyło się na cenę, która bynajmniej nie jest niska. Za 30 zł spodziewałam się lepszych rezultatów, ponieważ w tej cenie można kupić bardzo profesjonalny gadżet fryzjerski w promocji.

Korzystam z niej, ale raczej nie zdecyduję się na ponowny zakup ze względu na to, że nie powala, a ja lubię eksperymentować ze szczotkami – bo jeszcze nie trafiłam na swój ideał.

• Trwałość / wykonanie: 3
  • Design produktu: 4

Nie dla grubych i gęstych…

NIE dla włosów grubych i gęstych. Wygładza ładnie, natomiast nie jest w stanie uchwycić wszystkich kosmyków, w moim przypadku często się w nie zaplątywała; powodowała ciężkie kołtuny. Praktycznie nie były rozczesane. (Plus, szybko wyginały się ząbki.) Zniszczone na całości, po miesiącu były w tragicznym stanie.
Od koleżanek wiem z kolei, że na cienkich sprawdza się dobrze.

• Trwałość / wykonanie: 4
  • Design produktu: 4

Lepsza od Tangle Teezera kompaktowego.

Potrzebowałam nowej szczotki. Padło ne tę.

Zalety:
– kształt dopasowany do skóry głowy, odpowiednie wygięcie
– lekka
– ekologiczna
– powinna wytrzymać kilka lat wg. producenta
– nie drapie i nie szarpie zanadto (znacznie mniej niż TT kompaktowy)
– ma kulki wtopione w ząbki i nic nie odpada ze szczotki
– wygodna
– ładna (mam różowego liścia, fajnie gdyby były inne kolory)
– tania
– łatwo dostępna

Minusy:
– trudno się czyści z kurzu, ale i tak lepiej niż TT
– brak mniejszej wersji w plastikowym pojemniku na podróż (apel do producenta)

Ogólna ocena: dobra, zobaczymy czy znajdę lepszą. Fajny kształt. Najładniejszy jaki widziałam. Chciałabym jeszcze składaną na podróż w plastikowym opakowaniu. Kolorów mogłoby być więcej. Róż fajny, beżowy straszny. Jasnogranatowy też byłby fajny, jasnopomarańczowy. To moje kolory.

Włosy: zadbane, niefarbowane, proste, średniej długości i gęstości.

Cudna szczotka

Po przejściu przez przereklamowane hity jak dessata, tangle teaser i Olivia garden, trafiłam na tą szczotkę, zakupioną w Rossmannie.

Ma elastyczne ,,igiełki", które delikatnie rozdzielają i rozczesują włosy. Jest lekka, poręczna, solidnie wykonana. Ma piękny kolor.

Łatwo utrzymać ją w czystości.

Dla moich długich, dość gęstych, niskiporowatych włosów bardzo trafiona.

Polubiłyśmy się bardzo. Polecam.

Szczotka do włosów

Wspaniała szczotka do włosów , która idealnie rozczesuje włosy. Dodaje blasku po rozczesaniu. Każdy włos jest oddzielnie rozczesany i wspaniale wygląda. Polecam bo jest to mega szczotka o fajnym idealnym do ręki kształcie.

• Trwałość / wykonanie: 1
  • Design produktu: 2

Kupiłam z polecenia i żałuję

Szczotkę kupiłam w Rossmannie na promocji, kosztowała około 16 zł więc cena jak dla mnie w porządku. Wszyscy ją zachwalali, że fajnie czeszę włosy i nie ciągnie i jest super.
Fakt, na początku byłam nawet z niej zadowolona ale po dłuższym stosowaniu, lekkie rozczarowanie. Czułam że włosy od spodu nie są „wyczesane” i faktycznie musiałam je dzielić na pasma żeby mieć dobrze rozczesane włosy.
Dodam, że moje włosy nie są grube ani mega długie. Sięgają trochę za łopatki.
A dodatkowo druciki w szczotce zawijają się w szczeliny i przy czesaniu większość się wygina niż robi porządek z włosami.
Na kogoś z krótkimi włosami może się sprawdzi.

• Design produktu: 5

Dobra drogeryjna szczotka, ale na pewno nie do plączących się włosów

Szczotkę biodegradowalną do włosów od marki Zenner, kupiłam na promocji w Rossmannie, gdy moja poprzednia szczotka nie nadawała się już do użytku. Szczotka biofriendly ma przede wszystkim minimalistycznym design, jasnozielony kolor, kojarzacy się z naturą. Dobrze wykonana, z delikatnym włosiem z nylonu, które nie uszkadza włosa, tylko delikatnie rozczesuje. Choć trzeba uwaxac w sklepie przy wyborze zeby nie brac pierwszej lepszej, tylko taką, ktora ma nieuszkodzone wlosie. Szczotka wykonana jest z naturalnych tworzyw, dzięki czemu jest biodegradowalna. Zauważyłam że nadaje się do włosów po użyciu odżywki bez splukiwania, jak mamy bardzo splatane włosy to nie radzi sobie najlepiej. Uważam że za tą cenę jest całkiem dobra i chętnie kupię kolejna gdy ta się zużyje.

Bardzo fajna szczotka

Szczotkę kupiłam z poleceń kilku wlosomaniaczek. Muszę powiedzieć że się nie zawiodłam. Udało mi się ją kupić na promocji za 22 zł. Jest lekka, dobrze trzyma się ją w dłoni. Dobrze rozczesuje włosy, nie szarpie ich. Szpilki zakończone są kuleczkami więc nie drapie skóry głowy. Dobrze się ją czyści, szybko schnie. Przy moich cienkich włosach do ramion spisuje się bardzo dobrze.

• Trwałość / wykonanie: 3
  • Design produktu: 5

Mimo wszystko uważam, że jest świetna, ale taka biofriendly nie do końca.

Mimo wszystko uważam, że jest świetna, ale taka biofriendly nie do końca. Ale od początku… Szczotkę kupiłam z polecenia włosomaniaczek z instagrama. No przyznam świetnie rozczesuje włosy, nie szarpie, jest dobrze wykonana i bardzo poręczna. Kolor produktu jest jak najbardziej estetyczny ( ja mam wersje różową). Ogólnie minusem tej szczotki jest żywotność, ponieważ po kilku miesiącach podczas czesania mi się połamała, dlatego tak średnio pasuje do niej to biofriendly. Cena jest adekwatna do produktu. Mimo wszystko, nadal ją kupię, bo dobrze się użytkuje.

Zenner, Biofriendly, Biodegradowalna szczotka do włosów

Lekka szczotka, dobrze trzyma się ja w dłoni podczas czesania. Idealna do włosów cienkich jak i średnio gęstych. Nie wyrywa włosów. Mam już drugą sztukę, ponieważ pierwsza zgubiłam. Nie złamała mi się, więc to na plus a posiadam obecną sztukę już 2 rok. Łatwa w czyszczeniu. Za tą cenę jest to idealna szczotka do rozczesywania na mokro i na sucho. Można też nią formować ruloniki przy kręconych włosach, lecz wymaga to lekkiej wprawy.