Soraya, Plante, Naturalnie wygładzający scrub do ciała `Drobinki cukru,olejek z czarnej porzeczki`

Naturalnie wygładzający scrub do ciała to naturalny peeling cukrowy z olejem z czarnej porzeczki który idealnie wygładzi skórę. Gęsta formuła, o pobudzającym zapachu liści czarnej porzeczki daje niezwykłą przyjemność aplikacji a dodatkowo łatwo się spłukuje. Drobinki cukru , które doskonale złuszczają naskórek, dając efekt natychmiastowej gładkości i miękkości . Produkt Wegański.

Sposób użycia: Scrub nałóż na wilgotne ciało w wannie lub pod prysznicem, masuj okrężnymi ruchami, następnie dokładnie spłucz wodą. Stosuj 1-2 razy w tygodniu.

peeling cukrowy
oczyszczający, ujędrniający
w słoiku
drobnoziarniste

Miał być hitem, a okazał się kitem

Mimo swoich stałych faworytów bardzo lubię testować nowe peelingi i scruby do ciała. Ten kupiłam zachęcona motywem czarnej porzeczki, szeregiem pozytywnych opinii i statusem KWC, który (nie będę ukrywać) zrobił na mnie niemałe wrażenie. Scrub kupiłam, w pełni zużyłam... i dzisiejszą recenzją muszę się wyłamać i przerwać passę wysokich ocen, bo kosmetyk okazał się produktem poniżej oczekiwań.

Przede wszystkim nie mogłam doczekać się zapachu czarnej porzeczki, więc od razu po otrzymaniu zamówienia odsunęłam sreberko i poczułam... łodygi. W tym roślinnym, wyjątkowo mdłym i kojarzącym się z wilgocią zapachu nie było za grosz soczystej porzeczki i jej charakterystycznego słodko-kwaskowatego aromatu. Nie wiedziałam, czy śmiać się, czy płakać nad perspektywą "relaksu" przy tym "zapachu". Później na odwrocie opakowania doczytałam się, że zapach to tak naprawdę... "liście porzeczki". W porządku, tylko dlaczego producent sprzedaje ten peeling pod hasłem "scrub porzeczka", na ilustracji umieszcza porzeczkę, a na przodzie etykiety chwali się "olejkiem z czarnej porzeczki", co może klientowi jeszcze bardziej sugerować piękny zapach tego owocu? Może na siłę mogłabym próbować sobie wyobrazić tę porzeczkę, ale nie po to płaciłam pełną kwotę, by teraz korzystać z własnej wyobraźni.

Na pewno niemile zaskoczyła mnie też wydajność. Zdążyłam użyć scrubu zaledwie dwukrotnie i już w pełnej krasie ukazało mi się denko opakowania. Dawno nie miałam tak szybko kończącego się peelingu (w gruncie rzeczy to chyba nigdy). Ta nadzwyczajna niewydajność skłoniła mnie do porównań z innymi peelingami i wtedy dostrzegłam, że mimo 200 g recenzowana Soraya ma słoiczek tych samych rozmiarów co inny peeling o pojemności 350 g. Po co ten znacznie większy słoiczek? I skąd pomysł na aż takie dno opakowania? Teoretycznie mamy podane liczby, ale nie lubię takich cwanych zabiegów, bo nie da się ukryć, że kupujemy też zmysłami (szczególnie wzroku), a poza tym nie zawsze liczby odzwierciedlają faktyczną wydajność produktu (mam inny peeling 200 g, który w porównaniu z tym scrubem jest tytanem wydajności).

Na tę niską wydajność mogła mieć wpływ też inna rzecz. Mimo że scrub dość dobrze oczyszcza, konsystencja ma tendencje do wydzielania się oleju, co w tym przypadku wyjątkowo mocno przekłada się na niemal pustynną suchość samego peelingu, mniejszą przyczepność i dodatkowe obniżanie wydajności. Zdecydowanie częściej niż przy innych peelingach musiałam dokładać porcje, bo scrub (pomimo mieszania zarówno z olejem, jak i z wodą) robił się przedwcześnie suchy. Drobinki są liczne, ale bywają nieprzewidywalne: czasem trzymają się dostatecznie długo, ale częściej kruszą się i odpadają albo wręcz rozpływają lub... pienią. Mimo to jego moc potrafi być czasem wyczuwalna, więc lepiej uważać z naciskiem. Na plus oceniam brak pozostawiania tłustej, nieprzyjemnej warstwy.

Podsumowanie: mimo dużego potencjału oceniam ten peeling nisko ze względu na sprytne, lecz mylące zabiegi zarówno w kwestii opakowania, jak i zapachu (nie mogę mu wybaczyć, że z pięknej soczystej porzeczki została jakaś mdła zgnilizna). Pozostaje też kwestia samego scrubu – dość nieprzewidywalnego w zachowaniu, ciągle schnącego, a przez to boleśnie niewydajnego. Nie wiem, czy trafiłam na jakąś felerną sztukę (choć datę ważności scrub miał długą), czy z biegiem lat zmieniła się jakość, czy po prostu mam inne oczekiwania, ale w porównaniu z inną serią marki Soraya (czyli Body Ceremony), ten scrub prezentuje się w moim odczuciu bardzo, bardzo słabo. Zamiast zrelaksować tylko mnie zdenerwował.

Specjalna nagroda dla osoby odpowiedzialnej za szatę graficzną!

No przecież to opakowanie wabi oko, jak mało które! Absolutnie dodaje naszej łazience uroku. A do tego 99% składników pochodzenia naturalnego! Wyprodukowany w Polsce... Czegóż chcieć więcej!
Ja mam swoją wielką peelingową miłość w asortymencie marki Ziaja, ale lubię też testować nowości, dlatego na jakiejś promce w Rossmannie schwyciłam ten. No i muszę przyznać, że nie pożałowałam. Poza wszystkimi wyżej wymienionymi plusami peeling jest raczej grubo zmielony, ale stricte cukrowy, przez co delikatniejszy dla skóry od tych solnych. Można spokojnie dłużej pomasować skórę i nie powinno być źle, aczkolwiek nie jest on na tyle "mokry" żeby próbować nim peelingować jeszcze suchą skórę przed prysznicem. Natomiast na taką ociekającą wodą nie będzie się też dobrze trzymał, także trzeba się nauczyć z nim obchodzić. Ma jakąś olejową bazę, którą nawet delikatnie pozostaje na skórze, ale nie nadmierną. Pachnie ładnie, choć nie jest to jakiś oczywisty perfumowy zapach, również trzeba się z nim oswoić. Trochę jakby zapach zielonego owsu?
Tak czy inaczej jest dość wydajny i pozostawia skórę wygładzoną, odżywioną. Na upartego można sobie darować balsam. Nie przebija mojego hitu, ale zasługuje też na piąteczkę!

Skuteczny i pięknie pachnie

Delikatne drobinki w scrubie delikatnie złuszczają skórę, usuwając zanieczyszczenia i nadmiar sebum. Dodatkowo, składniki odżywcze zawarte w scrubie mogą nawilżać i odżywiać skórę, nadając jej zdrowy wygląd.
Scrub ma przyjemną konsystencję i łatwo rozprowadza się po skórze, zapewniając delikatne, ale skuteczne złuszczanie. Po zastosowaniu scrubu, skóra staje się gładka, miękka i odświeżona. Regularne stosowanie scrubu może również pomóc w poprawie tekstury skóry oraz zmniejszeniu widoczności nierówności i cellulitu.

Cudowny peeling

Kupiłam ten peeling w Rossmannie, ze względu za naturalny skład i piękne opakowanie. Uwielbiam ten peelung za działanie i zapach, delikatny, kwiatowy. Idealnie usuwa martwy naskórek, zostawia skórę nawilżoną i pięknie pachnącą. Jest wydajny i ma wygodne opakowanie. Cena jest adekwatna do jakości, a na promocji można dostać go za grosze.

Świetny peeling

Podoba mi się to kwiatowe opakowanie peelingu. Pewnie dlatego bez zastanowienia go kupiłam. Z zakupu jestem zadowolona bo peeling Soraya ma wiele zalet. Jest gęsty, nie pożałowano w nim ścierających drobinek cukru. Ma przyjemny dodający energii zapach. Ładnie wygładza i usuwa martwy naskórek. Skóra po użyciu jest miękka i gładka, bez podrażnień. Przyjemnie się go używa. Wydajność i cena także są w porządku. Moim zdaniem to bardzo dobry kosmetyk za uczciwą cenę. Ja na pewno kupię znowu i to przy okazji najbliższej wizyty w drogerii. Polecam.

Ach ten zapach...

Pokochałam ten peeling od pierwszego powąchania! Uwielbiam czarną porzeczkę, a on idealnie nią pachnie, zaskakuje mnie za każdym razem naturalność tego zapachu.

Samo opakowanie peelingu też jest śliczne. Ależ mi się podoba szata graficzna tej serii – roślinne, kwiatowe wzory, no piękne po prostu. Plastikowy porządny słoiczek z zakrętką, w matowym wykończeniu wygląda dobrze, ale i dobrze się go trzyma, nie ślizga się w mokrej dłoni.
Jest to peeling cukrowy. Gruby i mocno skoncentrowany, przez co nie rozpuszcza się tak szybko i można nim dłużej się pomasować. Czasem jest wręcz trochę suchy. Skóra musi być mokra, żeby dobrze się go rozprowadzało, choć sam w sobie ma olejową bazę. Mam również drugą wersję z serii Soraya Plante i w porównaniu z nią, ten jest mniej odżywczy i tłusty w formule. W opakowaniu ma stałą konsystencję. Podoba mi się to, bo w innych peelingach irytuje mnie, kiedy otwieram jakiś nowy, a tu się okazuje, że jest płynny i tych drobinek ścierających jest mało.

Peeling jest intensywny, więc w bardziej wrażliwych miejscach warto zwracać szczególną uwagę na delikatność masażu, bo ma ostre i duże drobinki. Mam suchą i dosyć wrażliwą skórę na ciele. Nie przepadam za tak mocno ścierającymi kosmetykami w okolicach rąk i tułowia, bo są dla mnie nieprzyjemne w odczuciu. Natomiast chętnie stosuję je na nogi i takie też zastosowanie znalazłam dla tego peelingu. Mam problem z wrastającymi włoskami po depilacji i w zapobieganiu temu u mnie zdecydowanie lepiej sprawdzają się właśnie gruboziarniste peelingi. Ten robi robotę, a jednocześnie przez ten zapach i formułę cudownie uprzyjemnia używanie. Naprawdę z chęcią po niego sięgałam, a to dla mnie wyczyn, bo zwykle za złuszczaniem nie przepadam.

Lubię go używać w kąpieli, żeby maksymalnie uprzyjemnić rytuał. Nabieram trochę na dłoń i rozprowadzam na mokrej skórze, masuję do rozpuszczenia drobinek cukru, czyli całkiem długo. Skóra jest po nim przyjemnie gładka i nawilżona. Czuć, że to jest produkt, który ma poza właściwościami ścierającymi, również te pielęgnacyjne, a one bardzo służą mojej skórze. Nie jest podrażniona i niekomfortowo ściągnięta jak to się zdarza po zwykłym myciu czy peelingu bez tego typu dodatków.

Podsumowując, bardzo lubię ten peeling i z chęcią sięgnę po kolejne opakowanie. Dodatkowym plusem jest to, że dzięki mocno skoncentrowanej formule jest on naprawdę wydajny, jak na produkt tego typu. A szybkość zużywania i stosunkowo wysoka cena, to coś, co zawsze zniechęca mnie do kupowania peelingów do ciała.

Kupiony w: Drogeria Jasmin

Cudo

Wygładzający scrub do ciała.
Fajny naturalny peeling cukrowy z olejem z czarnej porzeczki .Bardzo delikatnie wygładza nie podrażnia skóry,po spłukaniu na się wrażenie gładkości i miękkości.Spowalnia starzenie się skóry, regeneruje odżywiają i łagodzą podrażnienia.

Świetny produkt

Peeling plus balsam z tej serii kupiłam dość impulsywnie. Zwykle kosmetyki mają zapach malin, mango, czekolady. A tu mamy czarną porzeczkę. Zapach... Jest po prostu cudowny, autentyczny. Sam peeling jest bardzo przyjemny w użyciu, zostawia skórę gładką i miękką. Opakowanie jest dość duże i poręczne a szata graficzna zdobi półkę;) polecam!

Najlepszy

Ostatnio stosuje wiele peelingów ze względu na rozstępy i suchą skórę i musze przyznać że nie spodziewałam się zestaw polubię ten peeling.

Peeling kupilam bo był tani lub był na promocji w Rossmanie i nie spodziewałam się szału zwlaszcza ze to peeling cukrowy za którymi nie przepadam.

To jest najlepszy peeling jaki kupiłam do tej pory .
Mam super gęstą konsystencje, jest kremowy i kremowym kolorze i pięknym zapachu . Nie jest wodnisty jak wiele z peelingów które szybko sie rozpuszczają i nie przynoszą efektów. Ten peeling od soraya jest gesty , bardzo dobrze rozprowadza się na skórze, dlugo na niej zostaje i można wykonać dokładny masaż.

Bardzo go polecamdo codziennej pielęgnacji.

Jest ok

Scrub do ciała jest bardzo przyjemny w stosowaniu opakowanie ma fajne kolorowe, konsystencja jest bardzo gęsta pełna drobinek. Zapach ma na plus wielki. Cena jest też dobra. Skóra jest miękka po stosowaniu

Przyjemność w niskiej cenie

Soraya Plante to kosmetyki, do których często wracam. Szczególnie do fantastycznych peelingów do ciała, które nie dość, że doskonale złuszczają naskórek, to jeszcze przyjemnie pachną czarną porzeczką! Naturalne wygładzanie to nie chwyt marketingowy, ale rzeczywistość, podkręcona dogłębnym nawilżeniem i odżywieniem skóry. Balsam do ciała przestaje być potrzebny! Dodatkowy plus za atrakcyjną cenę i dostępność. Minus tylko jeden: produkt kończy się zdecydowanie za szybko. Takie kosmetyki chciałoby się mieć wiecznie w swojej kosmetyczce.

Cudeńko

Peeling kupiłam w drogerii w promocji za nieco ponad 10 zł! Cena jak najbardziej atrakcyjna, wiec warto próbować. Dostępne są dwie wersje - porzeczka oraz owies. Miałam dwie i obie są rewelacyjne.

Scrub składa się z 99% naturalnych składników.
Cukier - działanie peelingujące
Gliceryna - nawilża i łagodzi
Sodium cocoyl isethionate - substancja myjąca
Olej z nasion czarnej porzeczki - działanie przeciwzapalne, posiada właściwości ochronne

Scrub jest inny niż te które do tej pory stosowałam. Sięgam wyłącznie po peelingi cukrowe, gdyż te solne podrażniają skórę. Podczas peelingu, masażu skory powstaje delikatna pianka. Nie jest to piana tak jak po użyciu żelu ale jak dla mnie bomba. Coś innego i przyjemnego a co ważne pielęgnuje skórę bez jakichkolwiek podrażnień.

Scrub posiada przyjemny zapach, który nie jest intensywny czy sztuczny. Jest wydajny a jak za taką cenę jest to hit wśród peelingów do ciała.

Wspomnę tutaj (jak zawsze przy opinii jakiegokolwiek peelingu) nadaje się również do golenia. Nakładam peeling na nogi, masuje jak zwykle, biorę maszynę i gole jak zazwyczaj. Fakt, nie jest To przyjemne ale ja już przywykłam bo robię tak od lat i oczywiście nie za każdym razem kiedy się depiluje ale mogę rzec ze często. Po ogoleniu, spłukuje i gotowe. Skora jest niesamowicie gładka a włoski rosną wolniej! Ja niestety ale gole się często bo co drugi, trzeci dzień (nogi) nie lubię kiedy włoski odrastają ;)

Scrub jest super i polecam sprawdzić na własnej skórze