Christian Dior, Dune Woman EDT

Średnia ocena: 4.80/5

ezebra
Średnia ocena: 4.89/5

zobacz więcej ofertzwiń

Dior Dune Woman to zapach Diora, który pachnie namiętnym letnim wieczorem, zachodzącym słońcem, uśmiechem i seksem. Przenoszą w inny świat, czarują, uwodzą.

Nuty zapachowe:
Nuta głowy: lilia, żarnowiec.
Nuta serca: lak wonny, piwonia.
Nuta bazy: pałecznik chiński, ambra.

wody perfumowane, wody toaletowe
50 - 100ml, <50ml
drzewne, kwiatowe, orientalne
Rekomendacja
na dzień, na wieczór

75% jesień/zima 25% wiosna/lato

Kupiony w: Perfumeria Douglas

Jedyny taki, niepowtarzalny

Dune jest zapachem pięknym, bardzo trwałym i niepowtarzalnym. Nie ma żadnych zamienników na rynku perfumeryjnym, nic nie jest do niego podobne. Mi się on kojarzy z suchym i rozgrzanym przez słońce piaskiem pustyni. Z czymś egzotycznym, orientalnym i dalekim. Uwielbiam go używać w zimowe dni, wtedy przenosi mnie do ciepłych krajów. Jest mega trwały i mocny. Cena niestety jest wysoka, ale adekwatna do jakości.

Cudowny i oryginalny

Woda Dune, to zapach sprzed lat, którego nie sposób zapomnieć. Pachnie pięknym, romantycznym, opływającym w luksusie latem. Kupiłam 100ml wody toaletowej w wersji tester i jest wspaniały, oryginalny i trwały. Polecam

• Flakon: 4

Zapach ciepła

Zapach ciepła.
Na początku uderza mnie woń ciętych pokrzyw. Naprawdę! Trwaoze pół minuty. Na początku nie mogłam sobie przypomnieć tego zapachu,ale po kilkunastu aplikacjach dopadł mnie obraz prababci szatkujacej pokrzywy dla kurcząt. Ja wiem jak to brzmi,ale dla mnie to jest piękny obraz.
Za to właśnie kocham perfumy. Za wspomnienia...
Po czasie zapach rozprasza się w ciepło właśnie. W ciepło żywic przeplatane z gorzkimi aldehydami.
Szkoda,że nie było mi dane poznać wersji pierwotnej. Szkoda,że nie było w moim życiu osoby,która wprowadziła by mnie w świat zapachów wcześniej...
Mimo to, uważam,że obecny Dune jest naprawdę bardzo dobry. Ma naturalny wydźwięk, jest dobrze zrobiony,tylko z trwałością na bakier... Kocham w nim też ten retro wydźwięk ♥️ Taki fetysz... ????
Zapach z klasą!
Od dawna chciałam go mieć,aż w końcu dostałam go na urodziny ????
Jedyne co mnie zawodzi,to ten korek. Nie dość,że plastikowy,to jeszcze bardzo ciężko go zdjąć.

Super kompozycja

Dune,Dune perfumy mojego zycia!Od kilku dni ciesze sie ,ze znowu jestem w posiadaniu tego magicznego zapachu.Mam przeczucie ,ze beda mi towarzyszyly zawsze...Pierwszy raz poczulam Dune w magazynie &quot;Vogue&quot;byla tam probka .To byl poczatek lat 90 jak tylko poczulam zakochalam sie na zaboj!!!Zdradzalam Dune wielokrotnie ale z marnym skutkiem...Dla mnie tylko ten zapach to pewniak moge sie nim skropic nieelegancko i nawet mnie glowa nie zaboli od przedawkowania...Pachna tak rozkosznie...Sa wspomnieniem i terazniejszoscia .Dorastaja razem ze mna i chyba razem ze mna sie zestarzeja...Sa intensywne ale nie duszne,jakby slodkawe ale nie do konca;troche ziolowe,przyprawowe ,suche no nie wiem ... Boska kompozycja kojarza mi sie ze mna po prostu.To co napisalam brzmi jak wyznanie milosne ale to prawda KOCHAM DUNE!

Naprawdę fajny

Jedna z recenzentek napisała, że kojarzy jej się z późnym, letnim popołudniem. Ja też ten zapach podobnie odbieram. Kojarzy mi się z zachodem słońca (patrzcie na kolor butelki) i pierwszymi wieczornymi powiewami chłodnego powietrza po słonecznym, letnim dniu, niekoniecznie nad morzem.
Zapach zdobył moje uznanie, gdyż jako jeden z niewielu w swojej kategorii nie jest przesłodzony, a zawartą w nim słodycz jest przyjemnie przełamują cierpko-zielne akordy. Nie narzuca się otoczeniu, będąc wyczuwalny. Jest przyjemny i nie wyobrażam sobie, żeby powodował u kogoś ból głowy. Zestaw dla mnie zniewalający i niepowtarzalny. Na pewno kupię jeszcze w przeszłości.

Nie pasujemy do siebie

Chcąc poznać sławny zapach Dune, nie byłam przygotowana na to, że perfumy mogą się aż tak nie podobać...zapach morza kocham...zioła również...nuty drzewne, balsamiczne - jak najbardziej. Jednak Dune ma w sobie coś, co mnie odrzuca, odbieram go jako zapach mdły i bardzo, bardzo nieprzyjemny. Nie chodzi też o moją skórę, on mnie odrzuca już z korka. Zmieszana słona woń doustnego płynu nawadniającego z elektrolitami oraz lakieru do włosów...nie zamierzam jednak go odradzać komukolwiek - skoro ma tak dobre opinie wielu osób, musi mieć swoje walory :) Jeśli jednak ktokolwiek zamierzał kupić Dune w ciemno, apeluję o zakup próbki, bo w morzu pochlebnych opinii co jakiś czas można trafić na podobną do mojej, co tylko potwierdza jak indywidualnie każdy z nas odbiera wonie i jak różne nasuwają się skojarzenia.

Wykorzystała: kilka próbek

Kupiony w: Perfumeria Douglas

• Flakon: 1

odrzuca

Choć nuty zpaachowe są bardzo obiecujące,
Nutami głowy są Brazylijskie drzewo różane, Aldehydy, Mandarynka, Bergamotka i Piwonia;
nutami serca są Lilia, Ylang-ylang, Pszonak, Jaśmin i Róża;
nutami bazy są Drzewo sandałowe, Bursztyn, Benzoes, Mech dębowy, Wanilia, Paczula i Piżmo.
to ten zapach zupełnie mi nie leży. Są za mocne i choć mają mnóstwo pozytywnych opinii ja pochwalę tylko za trwałość.

Intrygujący

Zapach nie należy do najłatwiejszych moim zdaniem. Wyobrażam sobie letnie gorące popołudnie gdzieś w śródziemnomorzu, rozgrzana skóra posmarowana balsamem, w tle zapach morskiej wody, kwiatów, koktajlu....Zapach niezwykle trwały. Nie dla każdego, niepowtarzalny, unikatowy....czy to vintage? Dla mnie nie, ale każda z nas odbiera zapachy inaczej. Moim zdaniem jeden z kultowych zapachów XX wieku.
Godny polecenia, co raz trudniej dostępny, a co za tym idzie ceny są wysokie. Testujcie przed zakupem.

• Flakon: 4

Pół światu tego kwiatu.

Perfumy przetestowałam w formie próbki, którą otrzymałam od zaprzyjaźnionej blogerki specjalizującej się w tematyce perfumeryjnej.
Zapach jest mocno kwiatowy, słodki, lekko mdlący, z gatunku tych, które należy ostrożnie aplikować by nie ciągnąć za sobą mocno mdlącego, kwiatowego zapachu.
Zapach ten jest popularny, zdecydowanie nie są to perfumy unikalne, ciekawe, nietypowe.
Czuję w nich głównie nuty słodkich kwiatów, nieprzełamane żadną tajemniczością czy orzeźwieniem.
Zapach jest dość ciężki i ciepły, więc lepiej koresponduje z wieczorem i zimniejszą porą roku (jesień/zima).
Lepiej odnajdzie się w nim kobieta mocno dojrzała niż młoda, dla osoby młodej ten zapach będzie za ciężki.
Dla mnie to zapach dla Pań z pokolenia wyżej ode mnie czyli mocne 50-60 plus.
Nie odnajduję się w tym zapachu, który obiektywnie jest przyjemny i jedyne co można mu zarzucić to, że może być odbierany jako zbyt mdlący, zwłaszcza jeżeli się nim mocniej skropi skórę.
Może wrócę do niego za 20 lat.

Kupiony w: Perfumeria internetowa

Często do nich wracam

Moje pierwsze Dune zakupiłam w 2006 roku w postaci miniaturki. Ach jak one mi się podobały, taki zapach z klasą, bogaty, szykowny. W kolorowych magazynach pełno było reklam Dune. Byłam nimi zafascynowana, marzył mi się flakon. Podobały mi się a jednak nie umiałam ich nosić, kojarzyły mi się z Chanel No5, takie trochę retro. Piękne ale nienoszalne dla mnie...wtedy. Od jakiegoś czasu posiadam flakon i używam jak tylko mam ochotę. Chyba do nich dojrzałam :) Dla mnie to klasyka na co dzień. Piękne, eleganckie. Na mnie pachną wytrawnie, ziołowo-słono, bez kropli słodyczy, Głównie wybijają się aldehydy, w tle wyczuwam kwiaty. Czasami faktycznie wybija się jakaś męska nuta. Lubię je nosić w towarzystwie kaszmirowych sweterków, dodają ciepła. Trwałość rewelacyjna, użyte w nadmiarze mogą podduszać. Dune to pozycja obowiązkowa w mojej perfumowej garderobie. Używam sporadycznie ale być muszą!

• Flakon: 5

Orientalny vintage z nutą zadumy

Dostałam w prezencie od pewnej dużo starszej ode mnie osoby wersję sprzed reformulacji. I takową oceniam.

Dune coś w sobie ma. Jeden psik wystarczy, żeby poczuć jego bogactwo i klasę. Jest jak słodki, gęsty nektar z nutą czegoś świeższego, morskiego, zapachu piasku nad morzem? Kiedy jeszcze nie wiedziałam, że słowo Dune znaczy Wydma nie kojarzyłam go z pustynią i słońcem. Owszem zapach jest bardzo ciepły i suchy ale dopiero teraz widzę, że świetnie oddaje znaczenie swojej nazwy. Tak, to pustynia, sucha, parna, smagana popołudniowym słońcem, w powietrzu unosi się orient. Od razu czuć że to jakiś odległy rejon na kuli ziemskiej. Odległy i... zapomniany. Jest w nim jakaś niewyjaśniona nostalgia i smutek, gorycz minionych, lepszych czasów.

Za każdym razem gdy go użyję staje mi przed oczami moja nauczycielka j. polskiego z podstawówki. Dojrzała pani, który lubowała się (jak mi sie wtedy wydawało) w olejkach ze sklepów indyjskich. W latach 90' takie sklepy były bardzo modne. A może ona nosiła Dune? Wtedy to było dla mnie niewyobrażalne, że może być to zapach drogich perfum. Bo takim aromatem pachną starsze panie w kościelnych ławkach...

Ale... czuję całe to uwielbiane piękno w Dune. Doceniam go i szanuję jego bogaty styl, taki prawdziwy, konkretny, trochę staromodny, zakurzony. Po prostu klasyczny. To elegancja i klasa starego typu. Myślę, że tak mogłyby pachnieć bohaterki moich ulubionych filmów "noir" z lat 40stych :) Pasuje do idealnie skrojonych, opiętych kostiumów, pięknie ułożonych, lśnących włosów, futer i przepychu. A ja uwielbiam przenosić się do tych czasów, dlatego czasami użyję Dune, zwykle w domowym zaciszu.

Może kiedyś się odważę i będę ubierać częściej. Zraziłam się, gdy usłyszałam od kilku osób, że pachnę jak stara babcia.
Dlatego póki co uśmiecham się z sentymentem na widok resztki płynu w mojej buteleczce z Pewexu i co jakiś czas nie zważając na otaczający świat przenoszę się dzięki niemu do magicznego świata dawnych czasów...

Przyznaję- stara wersja nieco mnie przytłacza swoją mocą. Potrafi boleć mnie od nich głowa. Jednocześnie ta moc przyciąga i intryguje.
Chętnie poznam nową, współczesną wersję po reformulacji, być może szybciej będzie nam po drodze.

Kiedy najlepiej go ubrać? Teoretycznie bardzo pasuje do klimatu jesieni, ale ja wolę go ubrać w bardziej wesołym, słonecznym dniu. Aktualnie używam nawet latem i nie dusi ani nie wykręca nosa.

Edycja: Obecnie Dune kojarzy mi się tylko i wyłącznie z książką "Jestem żoną szejka" L. Shukri,. To były właśnie ulubione perfumy głównej bohaterki, Polki, która jako żona szejka żyła w niewyobrażalnym luksusie, pozwalając sobie na wszelkie dobra tego świata ale mało kto wiedział, że jej życie nie jest tak bajkowe jak sam zapach, którego aurą na stałe się otaczała.
Książka ta idealnie oddaje klimat Dune, dlatego bardzo polecam zapoznanie się z nią i oczywiście z samym zapachem.

Pierwszy i na zawsze

Dostałam go po raz pierwszy na 18 - wtedy kompletnie nie zdając sobie sprawy kim i czym w kulturze jest Dior.
Do dziś kojarzę go niezwykle czule i staram się mieć właśnie wtedy kiedy potrzebuję mieć 100% pewność i świadomość samej siebie.
Poszczególne nuty pięknie się przeplatają nie schodzą gwałtownie z skóry, raczej dają wrażenie mieszania się ciepłych letnich zapachów. Bardzo trwały natomiast w subtelny, nie przeszkadzający sposób.
Trochę przewrotnie polecam na jesień a potem - jesli jeszcze zostanie na wiosnę - przypomina wszystko za czym tęsknimy - wszystko co za i przed nami.
Zdecydowanie ponadczasowy - można kupować w ciemno każdej kobiecie!