Bioderma, Atoderm, Intensive Baume (Intensywne nawilżający balsam do skóry bardzo suchej, podrażnionej i atopowej)

Balsam Atoderm Intensive baume do skóry atopowej szybko redukuje swędzenie i potrzebę drapania. Kompleks LIPIGENIUM™, złożony z biolipidów naturalnie występujących w naskórku, trwale odbudowuje barierę skórną poprzez biologiczną stymulację syntezy lipidów i białek, które tworzą cement międzykomókowy. Bardzo dobrze tolerowany. Od 1. dnia życia.

natłuszczające, nawilżające
bezzapachowa
z pompką, w butelce
bogate
>250ml, 100 – 250ml, 50 - 100ml
sucha, wrażliwa, alergiczna / atopowa
balsamy

Najlepszy balsam dla całej rodziny

Mam okazję posiadać w domu Balsam Bioderma Atoderm, na początku stosowałam go u 1,5 rocznej córki u której stwierdzono atopowe zapalenie skóry. Wcześniej stosowaliśmy inne emolienty, ale Bioderma to było dla nas zbawienie. Po pierwszy użyciu było już widać różnicę, skóra była nawilżona i mięciutka. Teraz jest to balsam używany przez całą rodzinę, mamy z mężem suchą skórę i w naszym przypadku również sprawdza się super. Nie zamienię go na żaden inny. Polecam :)

Balsam ma super opakowanie z pompką co ułatwia użytkowanie bo nie jest cały obdarowany przy kolejnej dozie produktu. Konsystencja bogata zdecydowanie łatwo się rozsmarowuje, nie tworzy smug ma skórze. Pozostawia lekki film ochronny . Mega mocno koi skórę mocno przesuszoną, łagodzi podrażnienia suchości skóry. Balsam jest wydajny i zdecydowanie przy regularnym stosowaniu widać poprawę nawilżenia skóry.

Nie lubię Biodermy. Każdy testowany balsam mi nie odpowiadał. Nie jest zły, ale dużo brakuje.

Miałam też Ultra Creme, oba oddałam. Opakowanie 500 ml.

Zalety:

– bez substancji zapachowych i barwników
– natłuszczenie wystarczające
– kremowy, naturalny kolor
– fajna konsystencja
– nie bieli
– nie roluje się

Wady:

– lepi się
– zostawia tępe, pudrowe wykończenie jak talk, brr
– słabo nawilźa, może średnio?
– podrażnia
– brak nalepki ochronnej/sreberka do zerwania, jest tylko nalepka z datą przydatności, wolę wytłoczoną datę na opakowaniu, mam pewność

Ogólnie: mam pecha do Biodermy. Nie lubię. Avene to mój nr 1, mimo, że ma mikroplastik w składzie, czego nie cierpię. Xeracalm A.D 400 ml w butelce. Podaję pojemność, bo chyba tylko na butelce jest folia ochronna. Jednak też muszą zmienić skład, bo do hitu sporo brakuje.

Skóra ciała: wrażliwa, mieszana, lekko do średnio sucha, bez większych problemów z suchością.

Kojący balsam Bioderma

W okresie zimowym chciałam używać balsamu dedykowanego do suchej skóry. Dodam, że nie mam atopowej skóry. Kosmetyk jest koloru białego i ma lekki zapach, który nie jest zbyt przyjemny, ale nie nachalny i ostatecznie nie przeszkadza w użytkowaniu. Balsam bardzo dobrze nawilża. Do tego robi to natychmiast. Przynosi ukojenie suchej skórze i to na długo. Skóra jest miękka i nawilżona. Balsam ma lekką, ale bogatą konsystencję, nie jest tępy, łatwo się rozsmarowuje. Pozostawia na skórze lekki film, co jest bardzo przyjemne przy suchej skórze. Polecam!

Najlepszy balsam!

Co to dużo mówić - to najlepszy balsam, w szczególności dla osób z AZS, jak to jest w moim przypadku. Wystarczy niewielka ilość, szybko się wchłania, no i robi to, co do niego należy - bardzo dobrze dba o skórę.

Przez całą zimę nie miałam nawrotów atopowego zapalenia skóry, a to coś mówi xD

Rewelacyjny balsam

Ten balsam jest rewelacyjny uratował skórę mi i mojemu synkowi . Jest świetny dla osób które cierpią na Atopowe zapalenie skóry . Świetnie nawilża na bardzo długi czas , można go stosować już od pierwszego dnia życia , delikatnie się rozprowadza i szybko wchłania, nie powoduje podrażnień i zaczerwienienia. Dla mnie jest to najlepszy produkt do codziennej pielęgnacji ciała :) Bardzo wydajny i wart swojej ceny

Opatrunek dla suchej, podrażnionej, swędzącej skóry

Moja skóra od dłuższego czasu sprawiała mi wiele kłopotów – była sucha, podrażniona, a nawet swędząca. Zrobiłam mały research i zdecydowałam się na zakup Atoderm, Intensive Baume firmy Bioderma.

Po miesiącu intensywnego użytkowania, jestem pod wrażeniem jego skuteczności i zauważyłam znaczną poprawę stanu skóry.

Jego konsystencja jest gęsta, ale łatwo się rozprowadza i wchłania. Co ważne, nie pozostawia tłustej warstwy na skórze. Już po kilku dniach regularnego stosowania moja skóra stała się bardziej nawilżona i elastyczna, co zawdzięczyć można kompleksowi LIPIGENIUM™, złożonemu z biolipidów naturalnie występujących w naskórku, który stanowi składnik balsamu.

To, co szczególnie mnie zachwyciło, to fakt, że balsam działa łagodząco na podrażnienia. Skóra przestała swędzieć, a stany zapalne wyraźnie się zmniejszyły. Odpowiada za to substancja aktywna zawarta w balsamie o właściwościach przeciwświądowych - PEA. Nawet moje drobne zmiany skórne zaczęły zanikać.

Co mnie również pozytywnie zaskoczyło, to skład balsamu. Zawiera innowacyjna składniki inspirowane naturalnymi substancjami występującymi w skórze, które są łagodne i nie wywołują dodatkowych podrażnień.

Balsam nie posiada zapachu.

Dodatkową zaletą jest wygodne opakowanie z pompką, zgodnie z instrukcją producenta należy stosować 9 pompek produktu dla osoby dorosłej, i faktycznie ta ilość sprawdza się doskonale.

Podsumowując, ten balsam to moje odkrycie! Zdecydowanie polecam go każdemu, kto boryka się z problemami skórnymi, zwłaszcza atopią, przesuszeniem, swędzeniem. To skuteczny, delikatny dla skóry produkt, który naprawdę przynosi ulgę.

Porządny balsam

Genialnie nawilża, regeneruje nawet bardzo-bardzo suchą skórę. Przy czym jest delikatny dla wrażliwej skóry, nie podrażnia. Balsam jest konkretny, nie jest z tych leciutkich szybko znikających ze skóry, otula na dłużej. Nie trzeba nie wiadomo jak często nakładać i dokładać, przynosi na długo nawilżenie i komfort :)

Miłe nawilżenie

Na mojej suchej skórze bardzo dobrze się wchłania.Autuwm jest że nie posiada zapachu i nie miesza się z zapachem.perfum. Usuwa podrażnienia i zaczerwienienia na skórze.

Kupiony w: Drogeria Jasmin

Bardzo mi pomógł!

Mam bardzo sucha skórę, która zaraz po kąpieli powoduje u mnie dyskomfort. Nie dość, że strasznie swędzi to mam uczucie ściągnięcia. Stosowałam wiele balsamów, które niestety nie spełniły swojego zadania. Ten jedyny dał radę. Łatwo się go rozprowadza, ładnie się wchłania. Opakowanie zawiera pompke, która dodatkowo ułatwia aplikacje. Szkoda tylko że jest bezzapachowy. Ładnie nawilża moją skóre. Jestem zadowolona, To jest mój wymarzony balsam.

Kupiony w: Otrzymałam w ramach testowania na Wizaz.pl

Cudownie nawilża i koi

Jestem posiadaczką bardzo suchej skóry, która jeśli od razu nie posmaruje się dobrym balsamem zaczyna swędzieć i być ściągnięta. Muszę przyznać, że wiele zwykłych balsamów nie nawilża jej wystarczająco.
Balsam bioderma zamknięty jest w opakowaniu z pompką. Używa się go bardzo wygodnie, jest bezzapachowy i wchłania się błyskawicznie. To co najważniejsze to naprawdę cudownie nawilża skórę. Jest ona ukojona a wszelkie podrażnienia znikają. Ten balsam to ideał.

Intensywne nawilżenie i odżywienie skóry bardzo suchej, podrażnionej i atopowej. Zmniejszenie swędzenia i trwała odbudowa bariery ochronnej skóry.

Ja mam AZS, córka okołomieszkowe rogowacenie skóry. Produkty Bioderma poleciła nam pediatra i generalnie z czystym sumieniem polecam tą markę dla wrażliwców ????

Łagodzi świąd i podrażnienie skóry atopowej i bardzo suchej
Odbudowuje barierę ochronną skóry
Przywraca komfort, wydłużając okresy pomiędzy fazami podrażnienia
Poprawia jakość życia całej rodziny
Bardzo dobrze tolerowany
Nietłusta konsystencja
Natychmiastowo się wchłania
Bezzapachowy
Od 1. dnia życia
Przeznaczony do skóry bardzo suchej, podrażnionej i atopowej

Cena