Soqu, Aloe Vera Soothing Gel 99% (Aloesowy żel do twarzy ciała i włosów)

Soqu, Aloe Vera Soothing Gel 99% (Aloesowy żel do twarzy ciała i włosów)

Hebe

Nawilżająco-łagodzący żel aloesowy SOQU z wodą morską jest to produktem wielofunkcyjnym, co oznacza, że można go stosować zarówno do twarzy, ciała, włosów a nawet okolic oczu. Wyciąg z aloesu intensywnie nawilża skórę i pomaga utrzymać jej nawilżenie, łagodzi podrażnienia, wspomaga pielęgnację skóry trądzikowej i problematycznej, łagodzi skutki nadmiernego opalania. Żelowa konsystencja sprawia, że produkt jest komfortowy w użyciu, dobrze wchłaniany i tolerowany przez skórę.

serum
sucha, normalna
nawilżające, regenerujące
w słoiczku
lekkie
żel

Cudowny

Na ten produkt natknęłam się gdy zaczynałam swoją przygodę z dbaniem o włosy. Służy mi jako podkład nawilżający gdy chcę olejować skórę głowy i włosy. Od dłuższego czasu używam go też codziennie na twarz mieszając z olejem ze słodkich migdałów. Jest bardzo fajny, w przypadku twarzy wystarczy naprawdę niewielka ilość, czuję że moja skóra jest po nim nawilżona. Jedyny minus to niehigieniczne opakowanie. Osobiście dokupiłam do niego szpatułkę by nie zostawiać bakterii z dłoni w opakowaniu.
Produkt bardzo polecam, jednak polecam uważać w przypadku zranionej skóry. Mam podrażniony nos i usta od smarkania i gdy nakładam go na twarz, trochę potrafi szczypać w tych okolicach. Nie powiedziałabym, że działa łagodząco. Jednak jak za tę cenę jest naprawdę fajny.

Przyjemny wielofunkcyjny produkt

Ten żel kupiłam w ramach alternatywy do mojego ulubionego marki Aloesove. Nie żałuje zakupu. Jest równie dobry. Ma ładny delikatny zapach, dobrze nawilża i pielęgnuje skórę. Często używałam go jako żel na włosy do wygładzenia babyhair’ów. O dziwo sprawdzał się do tego świetnie, bo był to delikatny efekt bez sztywności włosów jak w przypadku zwykłego lakieru. Jedyny minus to jego niehigieniczne opakowanie. Fajnie gdyby był w tubce lub w opakowaniu z pompką.

Nawilżający, ale czy łagodzący?

Poszukując alternatywy dla słynnego żelu Holiki, natknęłam się na nawilżająco-łagodzący żel aloesowy z wodą morską od marki SOQU. Początkowo nie zdecydowałam się na niego ze względu na niektóre substancje w składzie i opinie o pozostawianiu uczucia kleistości, jednak ostatecznie przeważyła chęć samodzielnego sprawdzenia produktu.

Żel znajduje się w zielonym półprzezroczystym słoiczku. Pod tym względem bardzo przypomina opakowania żeli aloesowych kilku innych marek, więc jeśli interesuje nas produkt tej konkretnej marki, szczególną uwagę trzeba zwrócić na etykietę. Opakowanie mimo swoich wad związanych z kwestią higieny ma tę zaletę, że nie zaskoczy nas zbyt duża doza żelu, a zużycie całego produktu nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Skład mojego aloesu zdecydowanie różni się od podanego tu na stronie. W moim egzemplarzu nie ma takich substancji, jak PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Alcohol, Carbomer, Triethanolamine czy Disodium EDTA. Bardzo doceniam obecność ekstraktów towarzyszących aloesowi, przy czym w żelu SOQU następują one po wodzie i wodzie morskiej (dla porównania w żelu Holiki są bezpośrednio po aloesie, a na przykład w żelu BeBeauty nie ma ich wcale). PAO wynosi 12 miesięcy.

Żeby aloes wchłonął się całkowicie, zwykle wymaga do tego dłuższego energicznego wmasowania. Jeśli zostanie pozostawiony do wchłonięcia sam sobie, faktycznie może dawać nieprzyjemne uczucie lepkości. Bardzo ważna jest też ilość nałożonego żelu, ponieważ nałożenie zbyt dużej ilości także kończy się uczuciem kleistości. Konsystencja jest lekko wodnista, natomiast zapach kojarzący się ze świeżością i orzeźwieniem nie jest drażniący.

Niestety, mimo obecności w składzie między innymi ekstraktu z wąkroty azjatyckiej (znanego z właściwości łagodzących i regenerujących) producent nie zaleca stosowania aloesu na skórę uszkodzoną czy podrażnioną. To pozbawia aloes jednej z jego sztandarowych zalet – łagodzenia podrażnień tam, gdzie żaden inny kosmetyk nie pomaga. Nieco kłóci mi się więc opis na opakowaniu "łagodzi" [skórę] (lub "łagodzi podrażnienia" na stronie drogerii) z ostrzeżeniem "nie stosować na uszkodzoną lub podrażnioną skórę".

Głównym atutem tego aloesu jest nawilżanie i to jemu produkt SOQU zawdzięcza wystawienie przeze mnie wysokiej oceny. W roli nawilżacza żel sprawdza się znakomicie, przy czym efekty są mocniej odczuwalne, jeżeli nałożymy na niego na przykład krem. Jeśli natomiast ktoś planuje go kupić z myślą o podrażnionej skórze, powinien mieć na uwadze, że ten aloes (według ostrzeżenia) nie jest do tego przeznaczony i mimo stosunkowo naturalnego składu nie każdemu pod tym względem się przysłuży.

mocno perfumowany

Przeważnie używam żelu aloesowego do nawilżania ciała, jako humektantu, zawsze potem nakładam jeszcze na niego zwykły balsam. Jest to bardzo dobra opcja dla przesuszonej bądź nawet poparzonej skóry.
Miałam różne żele aloesowe i to co wyróżnia ten na tle innych to na pewno mocno perfumowany zapach.
W miarę szybko się wchłania, zostawia tylko trochę lepką warstwę, więc jest do przeżycia.

Idealny żel do ciała w upalne dni

Na ten aloesowy żel wpadłam przypadkowo podczas zakupów w hebe. Szukałam jakiegoś dobrego balsamu, szczególnie do nóg. Idzie lato, dlatego zależało mi, żeby balsam nie klaił się i szybko się wchłaniał. I spróbowałam zaryzykować, w promocji kupiłam za około 17 zł.

Żel jest zamknięty w plastikowym okrągłym opakowaniu. Mogłoby być tylko bardziej higieniczne, a tak to jest bez zarzutu. Szkoda, że producent nie dołączyć do niego żadnej szpatułki, którą można się posługiwać. Mam jedno opakowanie przy łóżku w sypialni, a drugie opakowanie do twarzy znajduje się w łazience, tak żeby nie przenosić jednak zarazków z ciała na twarz. Bo brak tej szpatułki powoduje, że babra się w opakowaniu palcami :/

Deliaktny i lekki zapach na plus. Formuła żelu też jest bardzo przyjemna. Faktycznie od razu po smarowaniu trochę się klei ale zaraz szybko wsiąka w ciało i pozostawia je gładkie.

Idealnei sprawdza się zaraz po goleniu nóg, te podrażnienia zaraz u mnei znikają po smarowaniu.
Z twarzą uważam, dlatego że jest tam gliceryna, której w dużej ilości boję się nakładać na lekko trądzikową twarz.

ulubiony!!

Bardzo wydajny żel, świetny dla wrażliwej skóry. Bardzo dobrze sprawdza się pod kremem nawilżającym, nie zapycha i wchłania się bardzo szybko. Dobry na oparzenia słoneczne. Nadaje się nawet do włosów, pod olejowanie.
Można znaleźć na promce w hebe - polecam.

Lubię ten produkt

Jest to jeden z produktów o wielu zastosowaniach. Uwielbiam go jako podkład pod olejowanie włosów i tutaj sprawdza się fenomenalnie, a także używam go jako żel na moją suchą skórę, który również sprawdza się dobrze, świetnie nawilża moje ciało wygładza je.
Jeśli szukacie fajnego produktu o wielu zastosowaniach to ten żel będzie odpowiedni.

Najlepszy żel nawilżający

Używam od 2 lat i jest to jeden z moich ulubionych kosmetyków! Żel bardzo dobrze nawilża, szybko się wchłania i nie pozostawia lepkiej warstwy. Natychmiastowo łagodzi wszelkie podrażnienia, co wielokrotnie ratowało mi życie. Ma bardzo dobry skład, nie zapycha i nie uczula. Żel jest bardzo wydajny, używam go na codzień (nawet kilka razy dziennie). Super sprawdza się pod makijaż, czasem stosuję go również na włosy.

Jeden z moich ulubionych produktów do pielengnacji! :D

Już od pierwszego użycia zakochałam się w tym żelu! Perfekcyjnie nawilża i przynosi natychmiastową ulgę suchej i podrażnionej skórze!

Tyle dobrego mam do powiedzenia o tym żelu... Jest poprostu idealny! Nie lepi się, szybko się wchłania (przez co jest genialny pod makijaż i do porannej pielęgnacji), ma cudowną konsystencję, a skóra po jego użyciu jest gładziutka i mięciutka!

Świetnie sprawdza się też jako maseczka oraz przy usuwaniu za pomocą trymetru niechcianych włosków z twarzy i po goleniu kiedy skóra jest podrażniona :D

Ja stosuje go codziennie na twarz i sprawdza mi się rewelacyjnie zastępując krem. Nie zapycha porów, a wręcz zmniejsza ich widoczność i nie uczula

Jest zamknięty w wygodnym opakowaniu z naprawdę solidnego plastiku i ma na prawdę dużą pojemność dzięki czemu starcza na bardzo długi czas, a jego cena jest powalająca! Na promocji można go dorwać za 15-17zł

Moim zdaniem naprawdę warto kupić! :D

Jest ok mimo domieszek,ale jest też dość wodnisty

Odkryłam to nakładając go na wilgotne włosy w formie humektantu,musiałam ratować się ręcznikiem bo zaczęła ściekać mi woda z głowy. Ogólnie jest ok, ma dodatki,na które zazwyczaj patrzę krzywo,rozpieściła mnie dość "czysta" formuła Equlibra. Wydaje mi się,że ten żel aloesowy niejako ma mniej aloesu w aloesie ;), ale jego niewątpliwa zaletą jest to,że dużo mniej ściąga skórę i niekoniecznie trzeba aplikować go na nią kiedy jest wilgotna. Ekstrakty jakie dołączono są ok,widzę tam nawet cica, no i ta woda morska,to brzmi nieźle,mimo tych olejków eterycznych na które skóra może reagować różnie. Moje opakowanie,to dość solidny plastikowy słój, ma nasadkę która chroni przed wylaniem,łatwo go wyciągnąć,ale chyba wolę tubki,są praktyczniejsze.Zapach ma całkiem subtelny. Łatwo się go rozprowadza,szybko się wchłania,nie ściąga tak skóry jak to zazwyczaj robią aloesy. Aplikuje go na twarz kiedy widzę,że skóra potrzebuje dodatkowego nawilżenia, wygładzenia bądź ukojenia, w każdej z tych opcji się sprawdza,ale raczej nie zastąpi mi serum. Wcieram go też w skalp i we włosy po myciu, potem odżywka i do splukania,działa wtedy jak humektant i ten skalp fajnie łagodzi. Generalnie jest spoko,ale jeśli chodzi o działanie kojące nie wypada tak dobrze jak wspomniana Equlibra. Ma u mnie 4+. Cena jest całkiem atrakcyjna a kosmetyk dość wydajny.Regularna to około 25 złotych,swój zakupiłam w promocji za 15zl. Sklad mojej wersji jest inny niż tu podany na karcie,być może jak to bywa z azjatyckimi kosmetykami jest to zależne od miejsca produkcji.

dobry produkt

Używam tego żelu na włosy jak są przetłuszczone, przed myciem wmasowuje żel u nasady. Fajnie wciąga sebum i odświeża skórę głowy, dzięki czemu włosy są dłużej świeże. Polecam również po opalaniu, łagodzi podrażnienia.

Lekko klejący, ale dobrze nawilża

Żel bardzo dobrze nawilża skórę. Jest ukojeniem dla moich nóg i bikini po goleniu maszynką. Stosowałam go także na włosy jako podkład pod olej i dobrze sprawdził się w tej formie. Po nałożeniu na skórę czasami zostawiał klejącą warstwę, jednak nie na długo.