Ducray, Keracnyl Repair, Baume Levres (Balsam do ust)

Ducray, Keracnyl Repair, Baume Levres (Balsam do ust)

Balsam do ust marki Ducray odżywia, regeneruje i zapewnia ochronę wysuszonych ust: Hydroxydecine stymuluje produkcję naturalnych czynników nawilżających* (NM F). Kompleks witamin E i F skutecznie odżywia i regeneruje usta oraz przywraca komfort i elastyczność.

balsam do ust
regenerujące, nawilżające, ochronne
bez parabenów, bezzapachowa
w tubce

Nie polubilismy sie

Zdecydowalam sie na zakup tego balsamu tylko ze wzgledu na to, ze mial wysokie oceny na Wizazu. Mam nauczke, zeby nie sugerowac sie tym, jakie cos ma oceny na tym portalu, tylko wybierac zgodnie z tym, co mam przeczucie, ze moze mi sie spodobac.
Kosmetyk przychodzi w pudelku, wewnatrz ktorego jest umieszczone nasze opakowanie z balsamem, jest to tubka z miekkiego plastiku z dziubkiem, na ktorego koncu mamy dziurke. Dla mnie troche glupie rozwiazanie, bo jak to aplikujemy bezposrednio na usta, to nigdy nie mamy zadnej kontroli nad produktem, takze albo wychodzi za duzo, albo za malo.
Balsam ma postac bialo-przezroczystego (ale jednak bardziej bialego) zelu, dla mojego nosa jest raczej bezzapachowy (znaczy ma zapach surowcow), wolalabym chyba jednak, zeby mial jakis smak i zapach, Laneige mnie do tego przyzwyczailo, ze produkt moze dzialac, ale moze tez byc ladnie zapakowany i miec spoko smak.
W przypadku Ducray po nalozeniu go na usta wprost z opakowania zawsze mi sie zaaplikuje za duza warstwa, wyglada to po prostu okropnie, jak taki bialy sluzowaty nalot. Jesli aplikacja wyglada tak, ze wklepie sobie balsam palcem nabierajac z opakowania to jest lepiej, bo mam kontrole nad tym, co robie, ale szalu nie ma.
Zupelnie odradzam ten kosmetyk do noszenia w ciagu dnia na przyklad, przez ta jego sluzowata warstwe, bo przeciez nie bedziemy paluchem sobie aplikowac w ciagu dnia z opakowania, tylko chcialoby sie to nalozyc wprost z opakowania, skoro teoretycznie jest tak zrobione, zeby je tak uzywac. Ale tu znowu - po prostu bedziemy miec sluzowata warstwe bialego nalotu - tak to wyglada.
Jesli uzywam go tak 'po domu' to tez nie jest najlepiej - owszem - on cos tam troche nawilza, ale jest tez na wargach ciezki i mam go ochote zmyc w krotkim czasie, po prostu mnie irytuje ta konsystencja. Nawilzenie tez nie jest na tyle spektakularne, zebym miala sie nim jakos szczegolnie zachwycac.
Nalozylam go kilka razy na noc, i rano sie obudzilam z takimi bialymi liniami z nalotu na wargach, usta faktycznie byly wygladzone i byc moze to jest skuteczny kosmetyk, ale zupelnie mi nie odpowiada ani jego forma podania, ani to, jak wyglada na wargach, ze wyglada jak jakis bialy nalot. Nie odpowiada mi tez to, ze go bardzo mocno na ustach czuc. Nie jest to klejenie sie, tylko taka ciezkosc.
Ja juz wiecej na pewno tego nie kupie, a ten co mam zuzyje raczej w bolach, a nie z przyjemnoscia niestety.

Świetny, nawet dla bardzo suchych ust

Świetny balsam dający ukojenie nawet bardzo suchym ustom.

Konsystencja bogata, dość lepka, pokrywająca usta ochronną powłoką, która utrzymuje się przez długi czas.
Był moim must have podczas kuracji Izotekiem, która niesamowicie wysuszała skórę i bardzo dawała się we znaki na tzw. czerwieni wargowej.
Idealnie nadaje sie do stosowania na noc jako regenerująca maska do ust. Rano usta są miękkie i nawilżone
Jest bardzo wydajny, a dzięki opakowaniu - tubie kosmetyk nie ma kontaktu z czynnikami zewnętrznymi.

Warto zaznaczyć, że jest to dermokosmetyk. Cena w stosunku do jakości jest w porządku. A czasem można go znaleźć w naprawdę dobrych promocjach.

Jest bezzapachowy. Mnie zarekomendowała go dermatolog i był to strzał w 10!

Czegoś mu brakowało

Jestem w trakcie kuracji izotretynoiną i na ten moment jedynie balsam do ust Tisane w słoiczku dawało ulgę i jakiekolwiek nawilżenie moim ustom. Postanowiłam przetestować balsam od Ducray i, ogólnie, nie jest on zły, ale czegoś mu jednak brakuje. Balsam ma lekko biały kolor i gęstą, lepką, zdecydowanie bardziej żelową niż kremową konsystencję. Jest bezzapachowy. Opakowanie jest wygodną w użyciu tubką. Całkiem dobrze chroni usta, ale niewystarczająco dobrze je nawilża. Używając go, nie czułam takiej ulgi jak z Tisane. Myślę, że na wielu ustach świetnie się sprawdzi, ale na taką "masakrę" jaką robi przykładowo izotretynoina - jest niewystarczający.

Rewelacja

Przez cały rok mam problem z ustami - zawsze są spierzchnięte, poszarpane itp. Balsam kupiłam przy okazji zakupu kremu do twarzy. Nie żałuję, że się skusiłam, ponieważ w końcu coś pomaga moim ustom. Super, że jest praktycznie bez smaku i zapachu. Ma lekko gęstą konsystencję, wystarczy go użyć naprawdę mało, aby przyniósł pożądany efekt. Już od pierwszego uczucia usta są wygładzone. Balsam utrzymuje się dlugo. Aplikator jest bardzo wygodny.

Jeśli chodzi o produkty do ust to jestem bardzo wymagająca. Niewiele produktów działa na moje spierzchnięte usta. Do tego produktu również podchodziłam sceptycznie. Produkt jest naprawdę dobry. Nie ma smaku oraz zapachu. Aplikator jest precyzyjny. Balsamu wystarczy wycisnąć niewiele, także jest wydajny. Fajnie trzyma się na ustach. Nie jest tłusty.

Bardzo fajnie nawilża i natłuszcza

Balsam stosuje od 2 tygodni. To jest mój setny produkt na usta. W tej dziedzinie mam duże doświadczenie bo choruje na łuszczące się usta od 5 miesięcy. Nie pomaga mi wazelina, nie pomagają mi balsamy aloesowe, olejki herbaciane, miody klasy medycznej. Zupełnie nic. Za to ten balsam daje mi duże ukojenie i przez noc leczy powstałe w ciągu dnia ranki
Szybko regeneruje skórę. Polecam.

Genialny!

Jestem zachwycona. Mialam straszne problemy z ustami, suche odchodzace skórki, a w najgorszych momentach czulam jakbym miala na ustach ściągniętą cerate. Straszny dyskomfort, czasami nawet ból i ranki od skubania tych skorek. Przetestowalam wiele pomadek, masci, ampulki z witaminą E, miód, peelingi itp. Nic nie pomagalo na dluzej, efekt byl tylko na chwile dopoki produkt sie nie starł po czym od razu znowu popekana Sahara.
Ten balsam dal natychmiastową ulgę, a na drugi dzien od regularnego stosowania nie bylo sladu po suchych skorkach. Skora na ustach jest gladziutka i jędrna, usta zrobily sie jakby wydajniejsze. Balsam utrzymuje sie na ustach bardzo dlugo co tez jest wielkim plusem, nakladam go przed snem a rano sie budze i nadal mam go na ustach, w ciagu dnia tez trzyma sie zaskakująco dlugo mimo mowienia, picia i jedzenia (wiadomo znika nieco szybciej niz nocą, ale w porownaniu do innych produktów trzyma sie bardzo dlugo)No i co najwazniejsze jak juz go "zjem" to usta nadal sa gladkie i nawilzone, a nie tak jak przy innych produktach natychmiast wracaly suche skorki.
Balsam jest dosyc tlusty ale nie jest lepki, po rozsmarowaniu jest przezroczysty i wyglada jak blyszczyk, nie ma smaku ani zapachu. Dla mnie osobiście jest on dobry i na noc i na dzien, jest tlustszy niz klasyczne pomadki ale nie tak tlusty jak np witamina E w ampulkach, ktora nadawala sie tylko na noc. No ja jestem zachwycona, bo dawno juz nie mialam tak zadbanych ust. A zeby tego bylo malo to ostatnio zrobil mi sie bolesny zajad, posmarowalam kącik ust tym balsamem i jeszcze tego samego dnia zajad znikł.
EDIT.
2 lata od wystawienia tej opinii wracam aby potwierdzić, że nadal używam i nadal jestem zachwycona :) właśnie zaczęłam swoją trzecią tubkę i w związku z tym muszę dodać jeszcze jedną superlatywę - Wydajność. Ten balsam do ust jest jak studnia bez dna. Tubka wystarcza mi na rok ( kolejny raz kupuję nową w okolicach stycznia) balsamu używam codziennie,to już mój rytuał- przed snem smaruję usta i przez całą noc mam komfort. W ciągu dnia nie używam, bo usta są fajne i miękkie, jesli już to wystarcza jakas lekka pomadka. Także jakby podsumować to ta tubeczka 15ml starcza na jakieś 365 użyć ???? myślę że to całkiem imponujący wynik jak na tego typu produkt, bo zwykle płynne balsamy starczały mi na ok. 3 miesiące, ze względu na mniej treściwą konsystencję, konieczność wielokrotnej reaplikacji i brak długotrwałych efektów przez co używałam i w nocy i w dzień.
Nie wyobrażam już sobie spania bez tego cudeńka, jak mi ktoś z firmy ducray spróbuje wycofać to będę protestować pod siedzibą firmy! ????

można się uzależnić

Dla mnie idealny był i jest podczas porannych mrozów, które dość mocno wysuszały moje usta (i wysuszają nadal, ponieważ jeszcze niestety mrozy trwają). Mała, zgrabna tubka, którą zawsze warto, jest mieć przy sobie. Ja trzymam ją w kieszeni płaszcza, przez co zawsze jest przy mnie i nie zapominam o jej stosowaniu. Przyjemny, zgrabny aplikator ułatwia nakładanie dość gęstego balsamu na ust. Jest tak zaprojektowany, że nie jest potrzebne lusterko do jego aplikacji. Nie wyczuwam w nim konkretnego zapachu, ale tak jak już o tym wspomniałam, w dermokosmetykach zapach jest zbędny. Balsam wyraźnie odżywia, mocno nawilża i regeneruje, posiada kompleks witamin E i F. Po nałożeniu balsamu na usta czujemy przyjemną ulgę. Daje długotrwały efekt! Podoba mi się, jak w kilka chwil sprawia, że zapominam o suchych ustach. Daje uczucie ukojenia. Sprawia, że usta są miękkie i soczyste. Zauważyłam, że regularne stosowanie tego balsamu, poprawiło jędrność ust i zniwelowało odstające, denerwujące skórki, z którymi zimą wiecznie walczę. Jeśli wasze usta potrzebują mocnej regeneracji, możecie używać tego kosmetyku niczym maski. Nakładać większą ilość produktu przed snem, a rano wasze usta będą w lepszym stanie.

Najlepszy balsam ochronny do Ust! ❤

Po raz pierwszy kupując ten balsam myślałam że nie poradzi sobie z moimi wiecznie suchhmj, pękających i spierzchniętymi ustami. Testowałam bardzo dużo pomadek ochronnych oraz balsamów i tylko ten Balsam mi pomógł! Używam już 3 opakowanie tego Cuda! Polecam wszystkim którzy mają ten sam problem z ustami co ja! :)

Co tu dużo pisać - świetny!

Świetny balsam do ust i nie ma się co rozwlekać nad recenzją.

Ja ogólnie jestem zwolenniczką balsamów a nie pomadek, a to chyba mój ulubiony produkt, a przynajmniej nie ma nic lepszego w przedziale cenowym 15-25 zł.

Świetny na dzień jak i na noc. Na noc nakładam grubszą warstwę, niezbyt dbając o kontur ust i to, gdzie smaruje, natomiast nałożony cienką warstwą na dzień, ładnie błyszczy i uwydatnia nawilżenie ust.
Nie klei się, a zostawia przyjemną, nawilżającą warstwę, odżywia, regeneruje, nie ściera się i nie zjada.

Jak najbardziej polecam.

Balsam do ust Ducray

W okresie jesienno-zimowym moje usta robią się suche,są matowe i się łuszczą.Sprawdzil się balsam do ust który nie tylko nawilzyl moje usta zewnątrz ale także od srodka.Sa teraz gładkie ,błyszczące,nawilżone .Balsam dobrze się wchłania,nie pozostawia grubej warstwy na ustach.O takim balsamie do ust marzyłam.

Najlepszy

Długo szukałam świetnego kosmetyku do ust. Oto on! Jest rewelacyjny, nic nie działa tak na usta, odżywia je, regeneruje i pielęgnuje. Stosuje codziennie na noc, następnego dnia usta są jak nowe! Aż chce się więcej. Ciagle do niego wracam mając pewność, że tylko on może sobie poradzić z spierzchniętymi ustami.