Duetus, Peeling do twarzy

Średnia ocena: 3.68/5

ezebra
Średnia ocena: 4.89/5

zobacz więcej ofertzwiń

Delikatny, drobnoziarnisty peeling do przeznaczony do oczyszczania cery mieszanej lub z niedoskonałościami. Zawarte drobinki korundu i zmielonych nasion czarnuszki mechanicznie złuszczają martwy naskórek, wygładzając skórę. Węgiel aktywny oraz ekstrakt z lukrecji detoksykują, dogłębnie oczyszczają i wyrównują koloryt. Odżywcze oleje z pestek winogron i czarnuszki dostarczają skórze niezbędnych witamin i NNKT, wpływając korzystnie na jej strukturę i wygląd. Połączenie naturalnych olejków eterycznych z bergamotki i tymianku wspomaga procesy regeneracji, nadając produktowi przyjemny, świeży aromat.

SPOSÓB UŻYCIA: Nanieś na wilgotną skórę twarzy niewielką ilość produktu i masuj delikatnie skórę ok. 2minuty, omijając okolicę oczu. Dokładnie zmyj przy użyciu letniej wody. Stosuj 1-2 razy w tygodniu,w zależności od potrzeb i zanieczyszczenia skóry.

mechaniczne
mieszana, tłusta, trądzikowa
oczyszczające, antybakteryjne
bez alkoholu, bez parabenów
w tubce
drobnoziarniste

Fajny, działający peeling

Byłam jakoś sceptycznie nastawiona do peelingów twarzy. Miałam wrażenie, że żaden nie działa. Dopóki nie trafiłam na ten.

Pierwsze opakowanie kupiłam w gazecie. I mówię to poważnie. Stał trochę na półce, zanim postanowiłam go użyć.

Zapach mi nie przeszkadza, konsystencja również. Nałożyłam na twarz według opisu. Kiedy zmyłam, moja twarz była piękna.

Od tamtej pory używam regularnie, efekty widzę ogromne, a peeling jeździ ze mną wszędzie.

całkiem niezły

Peeling zamknięty w tubie z miękkiego tworzywa, ma bardzo specyficzny, intensywny ziołowy zapach, który zawdzięcza niewątpliwie zawartym w nim olejkom eterycznym. Nie ukrywam, że trochę mnie on drażnił, ale ze względu na zadowalające efekty działania produktu, postanowiłam go zaakceptować ;)
Dzięki dość lekkiej konsystencji, zawierającej drobne, ale zarazem dobrze wyczuwalne drobinki. peeling łatwo się rozprowadza i dobrze zmywa, pozostawiając skórę oczyszczoną oraz miękką i gładką w dotyku.
Kiedy zaczynałam go stosować, miałam obawy, bo na skórze mojej twarzy występowały wówczas podrażnienia. Niepotrzebnie, bo okazał się w stosunku do nich zupełnie neutralny, toteż śmiem twierdzić, iż powinien być łagodny również dla skóry wrażliwej.
Podsumowując-produkt godny polecenia

Delikatny peeling do twarzy

Peeling do twarzy firmy Deutus kupiłam jako dodatek do jakiejś gazety. Lubię czasami kupować tak kosmetyki, bo oprócz tego, że cena jest dużo korzystniejsza niż w sklepie, to czuje dreszczyk emocji co to tak naprawdę będzie. Nie jestem w stanie dokładnie sprawdzić co to jest, gdyż kosmetyk jest w zafoliowanej gazecie. Wielokrotnie udało mi się w ten sposób dorwać coś fajnego, na co nigdy nie zwróciłam uwagi w Drogerii. Tak było też w przypadku peelingu Deutus.

Ta marka jest mi totalnie nieznana, ich jedyne dwa produkty, które posiadam, kupiłam właśnie z gazetą. Od razu pojawiła się między nami sympatia, te produkty fajnie sprawdzają się na mojej cerze, która jest normalna, ale skłonna do reakcji alergicznych i często przesuszona w strefie T. Peeling jest gęsty, w ziemistym kolorze, lepki, nie spływający z dłoni. Bardzo łatwo się aplikuje, dobrze rozprowadza i jest delikatny. Drobne ziarenka dokładnie czyszczą skórę i pozbywają się martwego naskórka, ale nie podrażniają tym samym delikatnej skóry twarzy. Zapach kosmetyku jest bardzo neutralny, może odrobinę dziwny, ale jest to tylko pierwsze wrażenie, można się do niego przyzwyczaić.

Podsumowując, peeling Deutus to fajna alternatywa dla tych wszystkich dobrze rozreklamowanych marek drogeryjnych. To bardzo wydajny produkt, który fajnie oczyszcza skórę i nie przesusza jej.

Nie dla mnie..

Peeling do twarzy Duetus kupiłam go jakiś czas temu na internecie. Skusiłam się na niego bo miał bardzo dobre opinie. Zapach tego kosmetyku niestety bardzo mi się nie podoba. To naprawdę wyjątkowy śmierdziuch. Ma taką szarawą barwę i dość gęstą konsystencję. Ma bardzo wyczuwalne drobinki, które są mega zdzierakami. Trzeba uważać aby nie podrażnić sobie skóry. Mimo to dobrze oczyszcza skórę i pozostawia ją miękką i wygładzoną. Niestety peeling wywołuje u mnie mega wysyp krostek. Po każdym użyciu od razu jestem zapchana. Skład jest dobry ale niestety zapychanie to zasługa jednego składnika. Zauważyłam już po raz kolejny zależność pomiędzy nim a powstawaniem u mnie zaskórników.

Mocny, duszący zapach

Peeling zamknięty jest w białej tubce z zamknięciem na klik. Szata graficzna nawiązuje do pozostałych kosmetyków serii Duetus, jest dość mocno neutralna nie sugeruje, że bardziej jest to produkt przeznaczony dla kobiet lub mężczyzn, myślę że spokojnie nada się dla obu płci.

Peeling ma ciemny szary kolor i kremową konsystencję. Substancją peelingującą czyli tymi drobinkami jest tutaj korund i nasiona czarnuszki, przy czym zdecydowanie bardziej wyczuwam korund, ponieważ ma on charakterystyczne ostre ziarenka, które tutaj dominują. Tych drobinek jest naprawdę dużo i nie ścierają się podczas aplikacji więc nie trzeba tego peelingu nakładać dużo na całą twarz. Niestety to co jest dla mnie dość mocno problematyczne to zapach, pachnie podobnie jak inne kosmetyki serii Duetus więc jeśli ktoś miał z nimi do czynienia to na pewno będzie wiedział o czym mówię. Dla mnie ten zapach jest bardzo mocny, duszący, a nawet powiedziałabym, że pachnie trochę siarką. Przeszkadza mi do tego stopnia, że jestem zmuszona oddychać przez usta.

Pomimo to peeling działa bardzo dobrze. Po zmyciu skóra jest miękka, a czarne zaskórniki w znacznej mierze oczyszczone. Wiadomo taki peeling mechaniczny nie poradzi sobie ze wszystkimi zanieczyszczeniami ale i tak po jednorazowym użyciu widać efekt. Pomimo ostrych ziarenek skóra nie jest zaczerwieniona i podrażniona.

Do tego jest to polska marka wywodząca się od Sylveco z fajnym naturalnym składem. Ze względu na zapach nie jestem pewna czy wrócę do tego kosmetyku, ale jeśli komuś to nie przeszkadza to mogę go polecić.

Peeling o zapachu pizzy? Proszę bardzo!

Peeling ten dorwałam jako dodatek do jednej z gazet. Raczej nie zainteresowałby mnie w drogerii, ale oczywiście z gazetą był chyba z połowę lub więcej tańszy, więc skusiłam się. Nie pamiętam dokładnej ceny, ale zgaduję, że była ona w okolicach 10 złotych.

Moja cera jest mieszana, wrażliwa i trądzikowa. Twarz przetłuszcza się na strefie T, a boki bywają na zmianę normalne i suche. Przyznam szczerze, że próbuję odzwyczaić się od peelingów mechanicznych, ale słabo mi to idzie. Jestem w tej kwestii tradycjonalistką i wszelkie peelingi enzymatyczne czy kwasowe są dla mnie dziwnym tworem :D. Ale to nie tak, że ich nie lubię. Lubię, choć muszę się przyzwyczaić. Ze swoją cerą wrażliwą nawet powinnam się na takie przerzucić. No ale do rzeczy. Teraz mam okazję używać bardzo fajnego peelingu mechanicznego, jakim jest ów Duetus. I od razu zaznaczę, że to nie żadna pasta peelingująca. Ma on kremową konsystencję, w której zawarta jest duża ilość drobinek korundu i zmielonych nasion czarnuszki. Drobinki te są małe, naprawdę małe, niczym piasek, ale nie należą do najostrzejszych, jakie znam. Krzywdy mi nie robią, nie podrażniają skóry. Za to idealnie usuwają martwy naskórek, oczyszczają pory i generalnie wygładzają. W składzie znajdziemy m.in. węgiel aktywny, dlatego ma on szary kolor. Ja lubię sobie go zostawić na 2-3 minuty na twarzy, bo wtedy czuję, że jeszcze lepiej działa. To może być efekt placebo, ale nawet to jest dobre ;p. Oprócz węgla aktywnego mamy tutaj ekstrakt z lukrecji, olej z pestek winogron i olej z czarnuszki. To oczywiście nie koniec, lecz są to główne składniki, które mają działać na swój unikatowy sposób. Regularne stosowanie tego produktu rzeczywiście wpływa pozytywnie na wygląd skóry. Oczywiście w połączeniu z innymi kosmetykami. Mam mniej wyprysków, mniej pozapychanych porów i bardziej wyrównany koloryt cery. Nie spodziewałam się po nim cudów, a dostałam naprawdę fajny kosmetyk z fajnym składem. Jeśli jeszcze jest tu ktoś, kto używa peelingów mechanicznych i nie miał do czynienia z tym gagatkiem, to polecam!

Zapach jest bardzo specyficzny. Już w tytule recenzji zdradziłam co nieco. Producent napisał, że to połączenie naturalnych olejków eterycznych z bergamotki i tymianku. Bergamotki tutaj bynajmniej nie czuję, ale czuję za to oregano. A oregano to dla mnie pizza :D. Wiem, że to pewnie nuta tymianku, ale nie do końca pamiętam jego zapach. Z oregano mam o wiele częściej do czynienia i właśnie to aromatyczne zioło tu czuję. Czyż nie jest to nietuzinkowy zapach kosmetyku? Owszem, jest. Mi się podoba.

Opakowanie to miękka tubka z zamknięciem od dołu typu zatrzask. Bardzo podoba mi się szata graficzna z artystycznym sznytem, czyli czarno-białym rysunkiem liścia, ale nie tylko. Mimo tego jest minimalistyczna, a ten limonkowy kolor ma coś w sobie. Całość ma świetną jakość. Pojemność to 75ml.

Wygładzenie i oczyszczenie cery

Jakiś czas temu w moje ręce wpadł delikatny drobnoziarnisty peeling do oczyszczania cery. Peeling wykonuję 2 razy w tygodniu więc tego typu kosmetyki szybko mi schodzą. Testowałam zrówno peelingi enzymatyczne i mechaniczne, choć przy mojej cerzerze trądzikowej i wrażliwej częściej sięgam po delikatne produkty. A i tym razem wybierając peeling się nie zawiodłam.
✔ Peeling zawiera drobiny korundu i zmielone nasiona czarnuszki, które delikatnie i skutecznie złuszczają martwy naskórek, wygładzając przy tym cerę. Węgiel aktywny, ekstrakt z lukrecji, oleje z pestek winogron,czarnuszki bergamotki i tymianku dogłębnie oczyszczają i wyrównują koloryt. Poza tym niezbędne witaminy zawarte w olejach korzystnie wpływają na strukturę i wygląd cery. Peeling o kremowej konsystencji bardzo dobrze oczyszcza twarz bez podrażnienia jej. Po jego użyciu pory są odblokowane a twarz odświeżona.

Rozczarowanie

Ten peeling okazał się być po części mechaniczny. Zapach był zbyt silny, żeby kontynuować używanie produktu na twarzy a z drobinek nie było pożytku. Zużywałam go do ciała, ale po czasie dostałam uczulenia. Przed wystąpieniem reakcji alergicznej nie czułam gładkości skóry po złuszczaniu naskórka tym kosmetykiem.

Bardzo dobry peelin, który skutecznie oczyszcza cerę i delikatnie zwęża pory. Ma bardzo fajną konsystencję - jest to maska, która długo nie zastyga na twarzy tak więc nie tworzy skorupy i nie wysusza jej zbyt mocno.
Skóra Po zastosowaniu jest naprawdę dobrze oczyszczona i nieprzesuszona. Zdecydowanie polecam

Jest w porządku

Kupiłam ten peeling wraz z dwoma kremami z tej serii i muszę przyznać, że z tych trzech kosmetyków, ten jest najlepszy. To dobry zdzierak o specyficznym zapachu (charakterystycznym dla tej serii). Pomaga pozbyć się martwego naskórka bez problemu. Ładnie oczyszcza skórę. Jest wydajny i niedrogi. To naprawdę fajny peeling mechaniczny.

Skuteczny

Peelingi mechaniczne stosuję bardzo rzadko, bo zwykle wybieram te enzymatyczne lub kwasowe. Peeling od Duetus jest drobnoziarnisty, przez co nie podrażnia skóry i szybko się rozprowadza na twarzy. Peeling skutecznie wygładza, oczyszcza, odświeża skórę. Daje na prawdę świetny efekt, przy tym jest delikatny. Przy regularnym stosowaniu poprawia stan cery, zmniejszając widoczność porów i niedoskonałości. Zapach specyficzny, ziołowy jak to Duetus, ale mi on zupełnie nie przeszkadza. Na plus oczywiście dobry skład. To jeden z najlepszych peelingów do twarzy, jakie testowałam do tej pory.

ZALETY
Wygładza
Złuszcza
Oczyszcza
Zmniejsza widoczność porów
Skóra po aplikacji przyjemna w dotyku
Nie podrażnia
Skład

WADY
Brak

Drobniutki ale zaradny

Peeling jest bardzo drobniutki, koloru lekko szarego, pachnie ziołowo, odświeżająco. Nie spływa z twarzy. Delikatnie masując usuwa martwy naskórek, pozostawia skórę oczyszczoną, bez uczucia ściągnięcia czy wysuszenia. Bardzo dobrym pomysłem jest zastosowanie go przed większym wyjściem, skóra jest gładziutka i makijaż wygląda o wiele lepiej i dłużej się trzyma. Polecam.