Oillan, Med+, Balsam intensywnie natłuszczający

Oillan, Med+, Balsam intensywnie natłuszczający

Balsam przeznaczony jest do intensywnej regeneracji podrażnionej, swędzącej, chronicznie suchej skóry ze zdiagnozowanymi dermatozami (AZS, alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, łuszczyca, „rybia łuska”, egzemy). Do stosowania w zaostrzeniu zmian skórnych (jako terapia wspomagająca leczenie dermatologiczne) jak i w okresie remisji. Przeznaczona dla niemowląt od 3. miesiąca życia, dzieci i dorosłych.
Składniki aktywne: kompleks natłuszczający (trójglicerydy kwasu kaprylowego i kaprynowego, parafina ciekła, olej ogórecznika lekarskiego, masło shea), cucurbityna, alantoina, D-pantenol.
Działanie:
-odbudowuje strukturę lipidową naskórka, wzmacniając barierę ochronną
-natłuszcza i wygładza skórę
-ogranicza transepidermalną utratę wody, chroniąc przez przesuszeniem
-intensywnie odżywia i nawilża
-niweluje szorstkość skóry
-przywraca miękkość i gładkość
-łagodzi podrażnienia oraz świąd
-przywraca komfort.

w tubie
sucha, wrażliwa, alergiczna / atopowa
balsamy
regenerujące, natłuszczające, nawilżające, zmiękczające, przeciwzapalne
bez parabenów, bezzapachowa, hipoalergiczna

średni produkt

kupiłam go bo borykam się z sucha skórą i myślę sobie fajnie odżywi i natłuści skórę jednak troszkę się przeliczyłam bo jest okropnie tłusty i nie wchłania się jedynym plusem jest bardzo ładny zapach ale niestety nie sprawdził się u mnie dlatego nie mogę go polecić bo nie spełnił moich oczekiwań - owszem jest delikatny dla skóry i nie uczula ale jednak za tłusty.

Uwielbiam!

Krem ma niesamowicie krótki skład, nie zawiera SLS, parabenów, substancji zapachowych, ani barwników. Daje naprawdę natychmiastową ulgę przesuszonym, napiętym i pękającym dłoniom. Tubka starcza naprawdę na długo, jeśli stosuje się krem tylko w po myciu rąk. Polecam ten krem kazdemu! Jeśli ktoś miałby potrzebę stosowania go częściej lub na większe partie skóry, polecam zaopatrzenie się w większe opakowanie, które jest dostępne w internecie w wielu sklepach i wychodzi naprawdę korzystnie cenowo. Mi ten krem bardzo pomógł w regeneracji skóry na dłoniach, zwlaszcza w okresie zimowym! Bardzo mocno polecam!

rozczarowanie

Wraz z odrywaniem dni w kalendarzu i wybiciem jesieni mój organizm wychwytuje pojawiające się zmiany w otoczeniu i dosyć mocno to okazuje. Występuje suchość, szorstkość, swędzenie skóry głównie na łokciach i na dłoniach, między palcami pojawiają się podrażnienia i zaczerwienienia. W tym roku postawiłam na balsam intensywnie natłuszczający marki Oillan skierowany nie do konkretnej partii ciała lecz ukierunkowany na konkretny problem dermatologiczny, mowa tu o suchej, bardzo suchej, atopowej czy alergicznej skórze.
Stosuję go od 1,5 miesiąca i wcale nie zauważyłam jakieś większej poprawy w miejscach gdzie występuję problem. Co prawda suchość skóry na łokciach została lekko zminimalizowana lecz w dalszym ciągu odczuwam swędzenie w tych miejscach i dyskomfort. To samo tyczy się dłoni. Chwilowo natłuszcza skórę ale nie wzmacnia za bardzo bariery ochronnej naskórka. Nie czuję również w trakcie czy po aplikacji tego balsamu uczucia ulgi czy ukojenia w podrażnionych miejscach. Minus również za opakowanie, jeśli balsam nie stoi na odpowiednio płaskim i równym podłożu a jesteś na początku butelki lub w jej połowie to jest wielka szansa że zawartość się wyleje - przydałaby się pompka...Oprócz tego zapach jak dla mnie wyczuwalny i drażniący. Wg mnie balsam ten kompletnie nie radzi sobie z wrażliwą, atopową czy skłonna do podrażnień skórą za to w miejscach gdzie nie ma tego problemu bardzo dobrze nawilża i regeneruję skórę.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Przeciętny emolient, nie nawilża na długo

Przeciętny produkt, który częściowo spełnia swoje funkcje, choć znam też dużo lepsze emolienty.

Balsam ma dosyć rzadką konsystencję, dobrze rozprowadza się na skórze. Jest bezzapachowy. Częściowo się wchłania, ale pozostawia też lekko tłustą i lepką okluzję, dlatego też stosowałam go tylko na noc.

Stosowałam ten balsam w momencie, kiedy moja skóra potrzebowała konkretnego nawilżenia. Byłam w trakcie silnej kuracji dermatologicznej i musiałam odpowiednio zadbać o jej codzienną pielęgnację.
Jeżeli chodzi o samo działanie to owszem nawilża, ale nie na długo. Skóra po jego zastosowaniu jest miękka, gładka, ale efekty szybki mijają. Nakładałam go zawsze wieczorem, rano już za bardzo nie widziałam po nim śladów. Skóra szybko zaczynała się ponownie przesuszać i tracić nawilżenie. Długofalowych efektów nie było.

Spodziewałam się więcej po tym produkcie. Uważam, że nie jest wcale zły - delikatny, bezpieczny, nie powoduje żadnych podrażnień, ale raczej dla osób bez większych problemów skórnych. Wtedy może sobie całkiem nieźle poradzić. Ja jednak będę sięgać po balsamy, po których widzę bardziej długofalowe efekty.

Jeden z lepszych

Moja skóra jest bardzo sucha. Jeśli codziennie nie stosuje balsamów czy kremów to czuje duży dyskomfort przy noszeniu ubrań.
Ten balsam mnie uratował. Dobrze nawilża, nawet szybko się wchłania, ale pozostawia lepką warstwę, dlatego też stosuję go na noc i jestem zadowolona. Skóra się uspokoiła i nie szczypie z wysuszenia. Jedyny minus to opakowanie, przy końcówce ciężko wydobyć krem, a czasem zdarzy się jeszcze przesadzić z ilością. Myślę, że tutaj sprawdziłaby się pompka.
Na pewno kupię ponownie ;)

Zapowiadał się lepiej niż okazało się w rzeczywistości

Moja skóra jest dość problematyczna, cierpię na bliżej niezdiagnozowany świąd po kontakcie z wodą. Balsam stosowałam codziennie po wzięciu prysznica przez kilka miesięcy. Niestety nie zauważyłam znacznej poprawy.
Po urlopie w ciepłych krajach miałam wysuszoną skórę łydek, i tym razem również balsam się nie sprawdził. Mam wrażenie że jego działanie jest za słabe i może nie być wystarczające dla osób z większymi problemami skórnymi.
W moim przypadku się nie sprawdził.

Całkiem, całkiem

Balsam kupiłam ponieważ zmagam się z AZS, przez co oczekuje od produktów naprawdę dobrego nawilżenia. Ten produkt ukoił moja skórę i nawilżył. Jedyne co mi się nie spodobało to zbyt rzadka konsystencja.

Jest ok na małe zmiany skórne

Balsam intensywnie natluszczajacy jest dedykowany do bardzo suchej skóry do AZS łuszczycy i egzemy do bardzo suchej skóry jest ok dobrze ją nawilża i natłuszcza jestem posiadaczką AZS i tutaj jest trochę za słaby spodziewałam się czegoś wiecej brakuje mi dłuższego nawilżenia natluszczenia świąd trochę niweluje owszem znam jednak lepsze kosmetyki i nawet tańsze może kiedyś kupię sama niewiem balsam jest lekkiej konsystencji białego koloru szybko się wchłania nie pozostawia tłustego filmu i jest bez zapachu skromna butla zakrecana uważam produkt za dobry na lekkie alergie je łagodzi

porządny nawilżacz

Z typowych emolientów lubię korzystać zimą lub zaraz po sezonie letnim, kiedy skóra jest muśnięta słońcem ale nie chce żeby szybko zaczęła schodzić. Seria Oillan jest moim zdaniem numerem 1, uwielbiam emulsję do kąpieli i recenzowany balsam. Jest on delikatny, bezpieczny dla dzieci i dorosłych, niesamowicie dobrze natłuszcza i nawilża skóre, zatrzymuje wodę w naskórku. Będzie dobry dla osób z alergią gdyż nie ma żadnego zapachu, jest bardzo wydajny. Swietnie przygotowuje skórę na wiosnę :)

Ratunek

Moja skóra po wakacjach była w strasznym stanie. Nie mogłam jej w odpowiedni sposób skutecznie nawilżyć. Produkt Oillan miałam okazję odkryć w ramach testów. Produkt znajduje się w pojemnej butelce. Aplikator jest w porządku.
Początkowo obawiałam się konsystencji produktu. Okazało się jednak że jest strzałem w 10. Świetnie nawilżyć moją skórę i sprawił że stała się ona miękka i przyjemna w dotyku.
Serdecznie polecam szczególnie w sytuacjach kiedy potrzebujecie na prawdę mocno nawilżającego produktu.

Kupiony w: Otrzymałam w ramach testowania na Wizaz.pl

Ratunek dla suchej skóry

Balsam intensywnie natłuszczający jest idealnym rozwiązaniem dla całej rodziny. Jest bardzo nawilżający dzięki czemu łagodzi suchą skórę. Ma super konsystencję (nie jest bardzo lejący się) dzięki czemu jest bardzo wydajny. Posiada wygodne opakowanie. Idealnie nadaje się do bardzo suchej skóry.

Kupiony w: Otrzymałam w ramach testowania na Wizaz.pl

opakowanie bardzo estetyczne, minimalistyczne, produkt ewidentnie będzie się nazwał do tych typów cery o których pisze na etykiecie

Skóra mieszana

Produkt bezzapachowy dobrze sprawdzi się dla osób z przesuszona skóra, z która ciężko sobie poradzić, zostawia lekko tłusta powłokę, konsystencja kremowa, delikatna