Apteo, Mydło szare tradycyjne

Apteo, Mydło szare tradycyjne

Mydło szre tradycyjne na bazie olejów roślinnych. Polecane do skóry szczególnie wrażliwej do mycia dłoni, twarzy i całego ciała.

Bez składników pochodzenia zwierzęcego.
Odpowiednie dla wegan.

w kostce
wrażliwa
mydła
oczyszczające, łagodzące
kostka

SUPER

Zamówiłam w aptece internetowej. Co do ceny to zapłaciłam za nie około 3.50 zł. Opakowanie ładne ale samo mydełko jest dośc małe ale bardzo wygodne w uzyciu. Zapach delikatny. Lekko sie pieni i fajnie myje dłonie. Jeżeli chodzi o wydajność to nie zmydla się za szybko . Mydełko samo w sobie jest dośc dobre i dlatego go polecam.

Delikatne, bezzapachowe mydełko na bazie olejów roślinnych, szkoda tylko, że brak soli potasowych w składzie.

Kupiłam te mydełko pierwszy raz. I nieco się zdziwiłam, gdy spostrzegłam, że tak na prawdę ma biały kolor. Nie jest do końca tym, czego oczekiwałam, ale mimo to i tak chętnie po nie sięgam.

Tradycyjne szare mydło powstaje z soli potasowych i kwasów tłuszczowych. (czyli skałdników nawilżających). Niestety tutaj nie ma w składzie "potassium" , występuję natomiast określenie 'sodium' (palmate, stearate, chloride, hydroxide) .
No ok, skład jest dobry, przyjazny dla skóry, ale jednak szukałam prawdziwego szarego mydła.

Mimo wszystko dobrze spełnia swoją funkcję. Dobrze oczyszcza, jest łagodne dla skóry, nie wysusza jej i nie podrażnia. Nadaje się do mycia rak, ciała ale też twarzy. Skóra po użyciu mydełka jest miękka i przyjemna w dotyku. Uczucie ściągnięcia nie występuje. Mydło tez nie pozostawia żadnego filmu po użyciu.

Kolor tak jak wspomniałam wyżej jest biały. Po kontakcie z wodą delikatnie rozmięka i gdy poleży trochę ma tendencję do pęknięć. Kostka jest prostokątna, dosyć szeroka i długa, na początku niezbyt poręczna.

Ogólnie jak za tak niską cenę dobry produkt, jednak mimo, że po szarym mydle spodziewałam się nieco innych właściwości jestem zmuszona odjąć gwiazdkę.Gdyby miało sole potasowe , wtedy miałoby z pewnością lepsze działanie chociażby antybakteryjne.
Następnym razem sięgnę po inne sprawdzone mydełko na przykład firmy Milo składające się m.in mieszkanki gliceryny, soli potasowych, chlorku sodu.