Elmex, Przeciw próchnicy, Płyn do płukania jamy ustnej z aminofluorkiem

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.89/5

stomatologicznysklep.pl
Średnia ocena: 0.00/5

Wysoce skuteczna formuła elmex z aminofluorkiem tworzy dwufunkcyjną ochronną warstwę wapniowo-fluorową, która remineralizuje zęby i zapobiega powstawaniu ubytków. Zapobiega próchnicy zębów, chroni szkliwo zębów przed działaniem kwasów, wzmaga remineralizację szkliwa, zmniejsza rozpuszczalność szkliwa, zapewnia skuteczną ochronę miejsc niedostępnych dla szczoteczki. Jeden z niewielu płynów do płukania jamy ustnej niezawierający alkoholu i barwników ; pH 4,3. Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia. Dodatkowa pielęgnacja jest bardziej skuteczna wieczorem, ponieważ aminofluorek może remineralizować zęby przez całą noc, zapewniając długotrwały efekt.
Zawartość fluoru: 250 ppm F - (100 ppm F - pochodzi z aminofluorku Olaflur, 150 ppm F - pochodzi z fluorku sodu).

ochronne, odświeżające
płyny do płukania jamy ustnej

Nie ma do czego się przyczepić

Dla mnie ten płyn jest najlepszy pod każdym względem: delikatny , lecz wyczuwalny zapach, wygodne opakowanie , przyjemność stosowania (stosuję z pastą Elmex z tej samej serii)i długie uczucie świeżości. Płyn jest wydajny . Dodatkowym atutem jest remineralizacja zębów.

Przyzwoity

Kupiłam ze względu na zawartość aminofluorku by zreminalizowac szkliwo. Plusem jest brak alkoholu i barwników w składzie.

Dobrze spełnia swoje zadanie. Minusem jest dla mnie smak, trochę przeszkadza w użytkowaniu, ale, że jest to produkt używany do higieny jamy ustnej a nie dla przyjemności to nie będę narzekać;)

najlepsze na próchnicę co może być

na próchnicę i na dziąsła bardzo polecam. sama mam dość duży problem i z jednym i z drugim i uważam, że odkąd połączyłam zwykłe szczotkowanie zębów i nitkowanie z jeszcze irygatorem i tym płynem o wiele lepiej mi się żyje z zębami. rzadziej mam jakieś problemy, że coś mnie boli, coś mi krwawi. też i zauważalnie jest mniej kamienia na zębach co też widzę przy okolicy dziąseł gdzie zazwyczaj mi się lubił odkładać i pomiędzy zębami. wydajność jest szałowa, butelka bardzo duża a cena nie jest jakaś wygórowana za tę przyjemność. ta przyjemność może pomoc zaoszczędzić kilka stówek lub tysięcy na prywatne wizyty u dentystów. stosuję codziennie a nawet 2 razy dziennie od ponad roku i jest efekt.

Robi to co inne płyny, tylko lepiej i na dłużej odświeża

Od dawna znam i chętnie wracam do zielonego płynu Elmexu, ale chcąc go ostatnio kupić zdałam sobie sprawę, że nigdy nie używałam właśnie, tego pomarańczowego i kultowego. Kupiłam w Naturze albo w Hebe w promocji, za 16zł. Bezwzględnie warto, go spróbować ja właśnie zaczynam 2gie opakowanie i uważam, że jest bardzo dobry.

Płyn zapakowany był w wielkie kartonikowe opakowanie, które bez problemu mogłam otworzyć. Butelka choć ma szeroką etykietę, umożliwia kontrolę zużycia płynu, a pojemność to 400 ml, mniej niż w standardowych płynach do płukania, no dla mnie jako osoby, który zużywa tych płynów na masę, jest to różnica. Korek nie jest zabezpieczony przed otwarciem, tzn. nie miał na korku tej blokady, z racji na moje dziecko musiał stać wyżej. Płyn był przeźroczysty i miał wyraźnie świeży, miętowy aromat. Smak wyraźnie miętowy bez żadnych dodatków, jednak dla mnie znów nieco za słodki, ale może teraz każdy płyn jest tak robiony.

Od płynu do płukania oczekuje, aby dobrze doczyszczał przestrzenie między aparatem ortodontycznym a zębami i porządnie odświeżał, z tych 2 rzeczy płyn wywiązał się jak najbardziej. Świetnie doczyszczał zęby, sprawiał, że miałam pewność, że cała jama gębowa jest solidnie oczyszczona i po prostu czysta. Oprócz tego, że podbijał uczucie czystości zębów, aparatu i wgl jamy ustnej to naprawdę dobrze odświeżał. Miałam wrażenie, że odświeżał na długo dłużej niż stosowane przeze mnie wcześniej płyny typu Colgate czy nawet Listerine. Jeśli chodzi o użytkowanie to mimo, że płyn nie zawiera alkoholu to delikatnie powodował szczypanie w język i policzki, chociaż nie było to jakoś bardzo nieprzyjemne i nie powodowało dyskomfortu jak w tych tradycyjnych rypaczach Listerine.

Jeśli chodzi o efekt wzmocnienia zębów to zostaje mi wierzyć, że ten płyn rzeczywiście te zęby remineralizuje, bo z ochrony przed próchnicą wywiązał się ok, podczas używania żadnej akcji nie miałam więc w porządku. Czy polcam, jak najbardziej - sama żałuję, że tak późno się na niego zdecydowałam. Robi to co inne płyny do płukania, tylko lepiej i na dłużej odświeża a to dla mnie spory plus.

Bardzo delikatny płyn

Dobrze, żę na rynku są jeszcze łagodne płyny do jamy ustnej... Większość jest tak mocna, że dosłownie po chwili wypala mi dziąsła... Nawet Listerine 0 to zdecydowanie za dużo dla mnie :(

Elmex jest zupełnie inny. Przyjemnie się nim płuka jamę ustną. Jest łagodny, ale jak najbardziej działa. Nie boję się go używać i jestem spokojna o swoje wrażliwe dziąsła.

Pozostawia jamę czystą, świeżą i daje miętowy posmak.
Jest wydajny. Dużą butelka na długo starcza.
Poza tym jest ogólno dostępny i często bywa na promocji, więc warto go wtedy zakupić.

Polecam!

w punkt

Jeden z najlepszych płynów! Jest zarówno mocny w działaniu, jak i delikatny. Nie jest to typowe listerinowe piekło, ani ziołowa mdłość typowa dla "naturalnych" płynów. Ten jest wyważony. :D Po użyciu czuję świeżość i wręcz mistyczną zdrowotność. Jest wydajny.

Minusy:
-wysoka cena bez promocji
-dostepnosc w aptekach i marketach

Ten produkt to mój zdecydowany hit.

Płyn do płukania jamy ustnej przeciw próchnicy z Elmex.

Produktom z marki Elmex jestem wierna od lat. Uważam, że mają do zaoferowania dużo skutecznych produktów, tak jak o to ten płyn do płukania jamy ustnej.

Dla mnie to produkt na 5 gwiazdek. Doskonały produkt. Kupimy go już na promocji za 9,99 złotych za 400ml. Wygodną butelka z zakrętką, która ma narysowaną miarkę, może służyć jako kubeczek. Można obserwować zużycie płynu oraz sam nadruk jest ładny I subtelny. Tak samo kartonik w który jest zapakowany. Wzbudza wrażenie faktycznie profesjonalnego produktu. Produkt jest wydajny.

Bardzo odpowiada mi jego miętowy smak. Płyn jest niezwykle delikatny. Nic nie szczypie ani nie wypala dziąseł. Wspaniałe łagodzi i odświeża jamę ustną. Moim zdaniem chroni przed próchnicą.

Nie zawiera alkoholu ani barwników, dlatego mogą go stosować kobiety w ciąży.

Super produkt

Chyba jednak lepiej wychodzi mi pisanie recenzji na temat produktów makijażowych, czy pielęgnacyjnych. Recenzje produktów typowo przeznaczonych do higieny są u mnie bardzo krótkie i treściwe, ponieważ nie umiem lać wody na takie tematy :p A więc krótko i na temat. Bardzo dobry płyn do płukania jamy ustnej, jeden z moich ulubionych. Świetnie dba o higienę jamy ustnej, jest super dopełnieniem szczotkowania i nitkowania zębów, pozostawia przyjemne uczucie w ustach, jego smak jest powiedziałabym typowo dentystyczny. Płyn poza odświeżaniem jamy ustnej zapobiega powstawaniu próchnicy. Jest to bardzo ważne, ponieważ jednak próchnica to główny powód, przez którego później musimy odwiedzać dentystę.
Płyn jest duży, wydajny, butelka jest solidna, nakrętka duża, gdzie możemy dozować produkt. Bardzo bardzo dobry produkt i polecam.

Nie zliczę opakowań

Płyn Elmex jest mi znany już naprawdę kilka dobrych lat, długich lat. Pamiętam jak kupowałam go jako nastolatka, jednak wersję dla wrażliwych zębów. Pomogła i zdecydowałam się po czasie na ten płyn i tak został do dziś.

Oczywiście, wizyty u dentysty mnie nie ominęły! Zdarzyła się próchnica ale przyznam, że nie używałam go tak regularnie aczkolwiek nie można w ślepo wierzyć, że używanie płynu uchroni nas w 100% od próchnicy. Ważne są regularne kontrole u specjalisty, dbanie o higienę i oczywiście takie płyny czy pasty mogą jedynie wspomóc.

Płyn kupuje zawsze na promocjach bo wtedy jest naprawdę opłacalny. Zdarzają się promocje, gdzie kupuje za 10 zł i wtedy biorę zapas bo wiem, że się nie zmarnuje.

Płyn z całą pewnością nie odświeży oddechu ale to nie takie zadanie. W tym przypadku ma wspomóc dbanie o higienę a nie o oddech. Ja jestem mu wierna i w pewnym stopniu wierze w jego działanie ale oczywiście dbam również w inny sposób tak jak pisałam wyżej.

Płyn Elmex jest zawsze w mojej szafce, jednak kupuje też inne bo nie wyobrażam sobie początku i zakończenia dnia bez płukania jamy ustnej.

Dobry ale mocny

Płyn często kupuje podczas promocji. Płyn ma bardzo ostry smak dlatego częściej wybieram opcje sensitive. Dzięki temu, że płyn jest mocny i miętowy bardzo dobrze odświeża zapach jamy ustnej choć efekt raczej jest krótkotrwały. Na pewno płyn skutecznie pomaga dodatkowo zadbać o higienę jamy ustnej po szczotkowaniu. Jest dość wydajny. Produkt nie podrażnia .

Dobry, nie piecze

Pierwszy płyn który nie powoduje u mnie ognia w ustach. Jest delikatny w smaku. Mimo że nie jest to smak czysto miętowy daje uczucie odświeżenia. Używam go codziennie wieczorem po myciu zębów jako "domknięcie" a czasem też rano i w ciągu dnia. Dla mnie produkty Elmex czy to pasty czy płyn są odkryciem roku. Bardzo je lubię. Czuję że prawidłowo dbają o moje zebyy

Klasyk :)

Od wielu lat używam różnorodnych płynów do płukania jamy ustnej. Ze względu na nadwrażliwość i odkryte szyjki zębowe wybór nie jest wcale taki prosty. Akurat była promocja i udało mi się kupić produkt w cenie 9,99 zł. Opakowanie od wielu lat się nie zmienia czyli biel połączona z pomarańczą. Płyn jest w opakowaniu 500 ml z nakrętką,która służy także jako miarka. Stosowałam według zaleceń producenta rano i wieczorem. Nie uczula, nie powoduje podrażnień skóry wokół ust (co u mnie było dość częstym problemem) ani nie zwiększa mojej nadwrażliwości. Pozostawia uczucie świeżości i czystości.
Ja akurat mam problemy z próchnicą ale raczej jej nie widać więc mam nadzieję,że płyn dotarł we wszystkie zakamarki. Produkt jest wydajny - mi starczył na praktycznie miesiąc. Co do smaku i zapachu to dla mnie nie drażniący i przypominający wizyty w gabinecie dentystycznym :)
Marka znana mi od lat i przyznam,że mam do niej zaufanie dlatego produkt oceniam na 5 gwiazdek. Myślę,że sięgnę także po płyn do płukania przeznaczony dla zębów nadwrażliwych bo ten przypadł mi go gustu.