Equilibra, Shampoo Anti - Caduta Fortificanti (Wzmacniający szampon przeciw wypadaniu włosów)

meskiewlosy.pl
Średnia ocena: 0.00/5

Szampon stworzony do mycia delikatnych, wypadających i łamliwych włosów wymagających szczególnej pielęgnacji. Regeneruję strukturę włosa i wzmacnia go. Najlepsze efekty przynosi stosowanie szamponu w połączeniu z wzmacniającą kuracją przeciw wypadaniu włosów Equilibra.
Witaminy A, E, C, H, B5 i B6: odżywiają włosy i skórę głowy oraz wzmacniają cebulki włosów.
Proteiny sojowe: stymulują wzrost cebulki włosów.
Tauryna: wzmacnia cebulkę włosa.
Zielona herbata i czerwone wino: pobudza mikrokrążenie skóry głowy.
Phytosinergia: kompleks roślinny o działaniu regenerującym w jego skład wchodzi: aloes, olejek arganowy, keratyna.
Nie zawiera sztucznych barwników, detergentów, SLS i SLES.

nawilżające, zapobiegające wypadaniu, regenerujące, wzmacniające
bez alkoholu, bez parabenów, bez silikonów, bez SLS i SLES, zapachowa
Skóra głowy
normalna
do włosów normalnych, do włosów wypadających, do włosów suchych i zniszczonych

Przyjemny, z ciekawym składem

Tak prawdę powiedziawszy moje włosy mają się ostatnio stosunkowo nieźle. Irytują przetłuszczaniem u nasady i puszeniem się na długości, ale był czas, że wypadały i łamały się bardziej niż teraz. Zapobiegliwości i profilaktyki nigdy jednak dość, więc pewnego dnia w aptece skusiłam się na szampon wzmacniający. Posiadam już inną szatę graficzną niż widnieje w zgłoszeniu.

Marka Equilibra kojarzy mi się raczej dobrze, sam opis szamponu brzmi bardzo zachęcająco. Produkt zawiera nawilżający aloes, zmiękczający olej arganowy oraz keratynę roślinną i ryż o działaniu wzmacniającym. Ekstraktów roślinnych jest tu zresztą więcej. Dla niektórych osób znaczenie będzie miała nieobecność SLS oraz SLES w składzie. Z mocniejszych detergentów jest za to Ammonium Lauryl Sulfate, towarzyszą mu delikatniejsze Cocamidopropyl Betaine i Coco Glucoside.
Konsystencja to rzadki, przezroczysty żel o przyjemnym, świeżym zapachu. Szampon rewelacyjnie się pieni, daje miękką, kremową piankę, która później z łatwością się spłukuje.

Szampon ma bardzo dobre właściwości myjące, spełnił moje oczekiwania, a jak wspomniałam mam tłustą skórę głowy. W kilku wcześniejszych recenzjach widzę wzmianki o szybszym przetłuszczaniu się włosów po tym szamponie. U siebie niczego takiego nie zauważyłam - kosmyki myję zawsze dwukrotnie i zachowywały świeżość przez standardowy okres czasu, nie tłuściły się ani bardziej ani mniej.
Włosy po szamponie Equilibra są nawilżone, nie plączą się jakoś szczególnie, mają połysk. Jedyny minusik to brak lubianej przeze mnie śliskości włosów, tutaj były raczej miękkie, bez śliskiej tafli. Mówię oczywiście o użytkowaniu szamponu samodzielnie, bez masek czy odżywek - zawsze przeprowadzam taki test, żeby ocenić kosmetyk bez wspomagania reszty pielęgnacji.
Włosy dzięki suplementacji i ostatnim staraniom nie wypadają mi jak szalone, ten szampon na pewno wzmocnił efekt - trudno mi powiedzieć, czy sam z siebie robiłby różnicę, ale zauważyłam mniejszą łamliwość i ogólnie dobrą kondycję czupryny. Uważam, że to porządny, warty wypróbowania produkt.

Delikatny szampon

Kilka miesięcy temu zrobiłam włosom reset i ścięłam do ramion, mam więc teraz dość krótkie niefarbowane włosy w niezłej kondycji.
Moim problemem jest wypadanie, cienkie włosy i brak objętości.
Szampon jest delikatny dla włosów ja myję nim dwa razy żeby jakoś domyć w miarę porządnie skalp, nie robi mi krzywdy nie wysusza, aczkolwiek włosy są po nim takie trochę sztywne. Wyglądają dobrze, błyszczą się (chociaż to pewnie zasługa odżywek) Ale na następny dzień nadają się znów do mycia.
Ja używam go raz w tygodniu, razem z peelingów głowy i tutaj się sprawdza całkiem nieźle. Włosy wtedy nie są oklapnięte, jednak dalej to nie jest jeszcze to czego szukam w delikatnym szamponie do mycia.
Włosy wypadają mniej ale nie sądzę aby to była jego zasługa, prędzej suplementów i diety.

EFEKT: może wzmocnione włosy, ale i szybko nieświeże

Szampon jest wydajny, wystarczy odrobina i to przy długich włosach do tego lubię jego zapach, fajnie się pieni/ rozprowadza i tyle z zalet bo niestety szybciej przetłuszczają się włosy.
Czy powstrzymuje wypadanie włosów? Może odrobinę, ale wolałabym żeby włosy były również po ich umyciu świeżutkie. Szkoda, bo naprawdę fajnie się go używa.

Wykorzystała: kilka próbek

Może być

Początkowo po umyciu czułam dyskomfort, jakby uczucie ściągnięcia skalpu, które po kilku użyciach zniknęło. Możliwe, że była to odpowiedź na aloes, ponieważ przy innych szamponach Equilibra było podobnie. Specyfik dobrze oczyszcza skórę głowy, włosy pozostają świeże na długo, są sypkie i błyszczące. Podsumowując, mogę powiedzieć, że jest to dobry szampon, ale nie dla każdego. Osoby szukające delikatnego kosmetyku mogą nie być do końca usatysfakcjonowane (ALS w składzie)

nie nie nie

Kupiłam raz - kiedy miałam bardzo suchą skórę głowy i włosy wypadały mi garściami. Jedyne co szampon zrobił, to jeszcze bardziej wysuszył skórę, co spowodowało jeszcze większe wypadanie. Włosy (cienkie) były po nim spuszone i szorstkie. Mojemu mężowi tez nie bardzo przypasował ten produkt i niestety, musieliśmy go wyrzucić.
Zapach jest ładny, opakowanie dosyć duże, więc ilość produktu jest wydajna. Butelka poręczna, ładna, zamykanie na click, więc nie wycika z niego nic nawet, jak się przewróci.
Szkoda, bo szampon był dosyć drogi.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Jak dla mnie ekstra

Na początku byłam dość sceptycznie nastawiona do tego szamponu, firma mało znana.. bynajmniej przez moją osobę, ale dałam szansę. Aktualnie nie żałuję, moje włosy stały się mocniejsze i po dwóch tygodniach stosowania tego szamponu już mi tak nie wypadają . Ja jak najbardziej mogę polecić :)

Taki sobie

Słyszałam o tym szmaponie bardzo wiele dobrego, dlatego sie na niego skusiłam, Niestety zostałam rozczarowana, nie tego sie spodziewaam po wielkim bum w reklamach i mediach społecznościowych.
Zużyłam cały szampon i nie zauważyłam poprawy dotyczacej wypadaniu włosów( używałam całej serii) Włosy szybciej się przetłuszczały i były oklapnięte.
Jedynie co mi się w nim podobało to fakt, że był bardzo wydajny i przyjemnie pachniał, niestety, te zalety nie sprawią, że trafii on do moich ulubieńców.

Chyba nie

To nie to czego się spodziewałam nie polubił się z moimi włosami. Włosy po użyciu tego szamponu szybciej się przetłuszczały, były jakieś takie przyklapnięte i matowe. Bardzo słabo nawilżał albo wcale mimo tego, że jest w nim aloes. Szampon dobrze się pieni i nie uczula

Nie widzę efektu wzmocnienia włosów

Zakochana w podstawowej wersji aloesowej szamponu Equilibra zakupiłam wersję przeznaczoną do wypadających włosów. Jako,że długo zmagam się z tym problemem, testuję wiele kosmetyków.
Szampon pachnie identycznie jak wersja aloesowa, czyli świeżo i delikatnie. Konsystencja również taka sama przezroczysta i lekko gęsta. Delikatnie się pieni i doskonale oczyszcza skórę głowy. Musimy tutaj uważać przy cienkich włosach gdyż nałożony w nadmiarze obciąża włosy przy skórze głowy. Szampon niweluje podrażnienia, nie uczula dzięki czemu nadaje się do codziennego stosowania. Włosy po nim są gładkie i miękkie.
Niestety nie zauważyłam by pomógł w problemie wypadających włosów.

nie..

spodziewałam się czegoś lepszego. Mam przetłuszczające się włosy i myślałam, że szampon pomoże mi w tym problemie. Natomiast po zużyciu 3/4 opakowania zauważyłam, że szybciej się przetłuszczają, są oklapniete i takie... strąkowate. Bleeee

Dobry, bardzo dobry, najlepszy!

Szampon ma gęstą konsystencję, ma bardzo ładny zapach, a do tego świetnie się pieni. Jest bardzo delikatny dla skóry głowy i włosów, ale za to skutecznie je oczyszcza i wzmacnia. Tworzy dużo piany, która szybko się spłukuje. Jest to produkt wart uwagi. Świetnie sprawdza się jako pomoc na suche i zniszczone włosy. Produkt dodatkowo ułatwia rozczesywanie włosów i wielkim plusem jest jego wydajność. Starcza spokojnie na długi czas, bo nie trzeba go użyć wiele, aby umyć włosy. Polecam!

Bez szału

Na samym początku muszę zaznaczyć, że borykam się w dużymi problemami z włosami i zazwyczaj coś co u innych daje spektakularne rezultaty u mnie odbija się minimalnym echem albo w ogóle. Moje włosy są cienkie, suche i lubią wypadać.
Według mnie ten produkt to typowy średniak. Nie zauważyłam jakieś poprawy w kwestii wypadania włosów ani w poziomie ich nawilżenia (jak na aloesowy szampon to wypada marnie w porównaniu z innymi). Średnio dobrze oczyszcza włosy ale ogólnie nie robi im też żadnej krzywdy. Według mnie nie warto ale tak jak wspominałam mam baaardzo wybredne włosy.