Alfaparf, Evolution of the Color (Permanentny krem koloryzujący)

Alfaparf, Evolution of the Color (Permanentny krem koloryzujący)

hairstore.pl
Średnia ocena: 4.80/5

Farba w kremie Alfaparf Evolution of the Color do trwałego farbowania z systemem HCI (Hyper Intense Color System). Skrystalizowane mikropigmenty ewolują: mniejsze, czystsze skrystalizowane mikropigmenty z HCI - zapewniają lepszą penetrację koloru w strukturę włosa, a wewnątrz włosa tworzą one większe cząsteczki koloru o intensywniejszej koncentracji i blokują je w środku. Wynikiem jest równomierna i długotrwała koloryzacja.

farby
odświeżenie koloru
fluid / krem
Trwałość
długotrwałe

Duża gama kolorów, delikatne, ale niestety wychodziły ciepłe, czerwone/złote tony mimo, iż mieszałam z odpowiednim, chłodnym [filoetowym] kolorem

Cześć!

Farby Alphaparf kupiłam z polecenia koleżanki. Szukałam jakiejś zmiany. Chociaż niektóre drogeryjne farby są ok, chciałam spróbować profesjonalne.

Tak naprawdę nie jest to trudne. Wystarczy dobrać. odpowiednie kolory, wymieszać razem z oxydantem.

Wybrałam kolor podstawowy 7 Średni Naturalny Blond plus 7.21 Średni Fioletowy Popielaty Blond.

Akurat na stronie internetowej, na której kupowałam farby, można zapytać eksperta, napisać swoje oczekiwania. Dostajemy szybko odpowiedź. Ekspert podpowie jaki oksydant wybrać i jakie farby ze sobą połączyć.

Ja chciałam uzyskać średni blond, bez ciepłych refleksów- dlatego dobrałam fioletowe podtony.

Aplikacja bardzo przyjemna. Farby nie są drażniące, zapach ok. Kremowa konsystencja łatwo rozprowadza się po włosach.

Krycie farby jest jak najbardziej w porządku. Kolor wychodzi jednolicie, siwe włosy są równomiernie pokryte. Jakość naprawdę dobra.

Jedyne zastrzeżenie mam do kolory. Zaraz po aplikacji wyszedł neutralny, w porządku. Niestety, dosyć szybko się spłukał. Myślałam,że jak na farbę profesjonalna efekt będzie lepszy. I co jest najgorsze, w miarę spłukiwania , wychodziły niechciane złote refleksy. Mimo,iż używałam odpowiednich szamponów i odżywek.

Może to zależy od kondycji moich włosów [po części na pewno]. Ale drogeryjne farby np. Casting z L'Oréal, dłużej trzymają kolor i mają mniej tych refleksów.

Może wrócę jeszcze do tych farb. Teraz farbuje na ciemniejszy kolor, więc może sięgnę po takie.

domowe farbowanie

włosy blond poziom 6 + alfapart 9.21 i 9.31 + woda 9% - wyszło coś koło poziomu 8. Ogólnie jestem zadowolona z tego jak wyszły włosy chociaż powiem szczerze, że kolor nie jest super trwały. Kolor dość neutralno-chłodny zszedł dość szybko zostawiając mi blond w tonach rudości, ale to da się poprawić. Włosy po samym zabiegu są całkiem ok. Gdy włosy są suche to nie widze żadnych uszczerbków na nich, ale za to gdy je umyję to są one dość szorstkie, skołtunione, jakby łuski były super mocno otwarte. Nie wiem czy to normalne, ale startowałam z blonu naturalnego poziomu 6 i te włosy są dziwne. Nie dodawałam rozjaśniacza a działałam tylko na farbie i wodzie. Może za długo trwało u mnie malowanie? Nie wiem... Spróbuję teraz zrobić to wszystko szybko, ale tym razem z wodą 6%.

Mój idealny perłowy blond!

Uwaga recenzja będzie długa i dużo zdjęć :D włosy farbuje sama od zawsze, co 1-3 miesiące zmieniam kolor, nie ufam fryzjerom po prostu, bo sama lubię kontrolować efekt, łączyć kolory i kontrolować co mam na głowie. Wykorzystałam pandemie do wielu eksperymentów aż odkryłam IDEALNY odcień który ratuje mi włosy po rozjasnianiu i daje wymarzoną perłę ❤️

Do samej farby nie mam zastrzeżeń. Farby Alfaparf odkryłam jakieś dwa lata temu, są o polowe tańsze niż moja ukochana wella koleston ale niestety gamą kolorystyczna jest uboższa i musiałam się jej na nowo nauczyć. Sama farba jest super, przyjemny zapach, nie niszczy włosów a nawet na rozjaśnionych włosach bez życia daje piękny połysk. Kupuje ja przez internet za 15 zł, jedna tubka wystarczy mi na ok 3 farbowania włosów do brody/ ramion. Farbę miesza się w proporcji 1:2 z wodą wiec jest BARDZO wydajna.

A teraz testowane przeze mnie kolory, po kolei z efektami i zdjęciami:

Włosy rozjaśnione - wyszło żółtko i były za mało jasne, sięgnęłam po kolor 11.21 z wodą 12% według zaleceń producenta. Wody rozjaśniły się bardziej i nabrały SUPER koloru. W świetle żarówki były BIAŁE, perłowe, a w naturalnym świetle siwo szare, pięknie się mieniły. Po kilku myciach kolor spłukał się do perłowego blondu. Niestety kolor 10.21 już nie dawał takiego efektu, a nie chciałam po rozjasniaczu męczyć ich jeszcze farbą rozjaśniającą. Wypłukaly się pięknie, do perłowego blondu w świetle dziennym i to po 3 miesiącach. Na szczęście rosną mi powoli wiec odrostu nie było widać, a koloru pozbyłam się tylko dlatego, że zachciało mi się różowych włosów.
Farba sprawdziła się też z wodą 3%, bez rozjaśniania, kiedy włosy były już wystarczająco jasne. Znowu efekt szarości, jak dla mnie lepszy niż 10.21.

Tonery 01 i 02 - szkoda ze z to wdów jest tylko 4 do wyboru, sięgnęłam po 01 i 02 żeby uzyskać coś w stylu tamtego 11.21. Włosy miaam rozjasnione do BIAŁEGO, płaskie i nienaturalne, a marzył mi się kolor Daenerys. Zmieszalam 4 g 02 Alfaparf z 2g 01 Alfaparf
I 10g bezbarwnej farby (wody były białe wiec sam toner bez rozcieńczenia byłby za ciemny). Bliżej skory nałożyłam podobną mieszankę 01 i 02 z naturalnym blondem 8/0 żeby uzyskać naturalne przejście od skory głowy. Efekt super, niestety po 2 miesiącach wody zrobiły się zielone, ratowalam je różową płukanką.

Kolejna farba 10.21 ciemniejsza niż mieszanka 01 i 02 chciałam trochę wyrównać kolor na odrostach które były za jasne i powoli wracać do mojego naturalnego koloru. Nałożyłam je na całość, a przy skórze inną farbę (koleston 9/81) znowu super efekt. 10/21 okazał się dość delikatny ale spoko na jawnych włosach.

Teraz łącze 01 i 02 albo 10.21 i farbami Londa lub Koleston (9/81 lub 8/81 lub 7/18). Mieszanka 02 i 01 lub 10.21 sprawdza się u mnie na długości, daje super perłowy blond. Czasem gdy wpada w ciepłe toby sięgam po sam 01 a gdy robią się zielonkawe to sam 02. Gdy po prostu chce odświeżyć kolor bo się wypłucze i znowu są białe, to sięgam po 10.21. Te tezy kolory to moje hity, trochę kusi spróbować jakiegoś innego, zwłaszcza ze farba dużo nie kosztuje i nie szkoda mi eksperymentować.

wierna od lat

Mój romans z farbami Alfaparf rozpoczął się dobre 7 lat temu, kiedy zmieniłam fryzjerkę i ona po prostu współpracowała z tą firmą. Nie znałam firmy wcześniej ale przyjęłam ,że fryzjerka wie co robi. Wtedy byłam na etapie zmiany koloru z rudości na czerwienie, gdyż jakiś składnik dostępny w rudościach został ogólnie wycofany z rynku i wszyscy producenci zmieniali składy swoich farb co tez skutkowało odcieniem końcowym ( generalnie nie mato jak stare, dobre i rude czasy). Moja fryzjerka mieszała 2 różne kolory żeby uzyskać ten wymarzony.
Niestety czasy pandemii postawiły mnie przed wyborem, albo nosić 4 miesięczny odrost ( niewykonalne) albo wziąć sprawy w swoje ręce. Kupiłam więc Evolution, kupiłam booster i oksydant i od tamtej pory ogarniam temat sama :) Farba naprawdę fajnie współgra z moimi włosami, są one odżywione ,lśniące a moja nowa fryzjerka zawsze zachwyca się kolorem. Oczywiście jak to czerwienie, jest wymagająca i potrzeba specjalistycznej pielęgnacji koloru ale sam efekt pierwsze dni po koloryzacji jest mega. Dodatkowo produkt jest mega wydajny.

Efekt jak od najlepszego fryzjera

Stosuje te farbę już kilka lat bo uważam że jest najlepszym produktem do farbowania włosów. Mój naturalny kolor włosów to mysi brąz zawsze używam farby nr 5.53 i jestem zachwycona kolor wygląda inaczej w słońcu a inaczej wieczorem. To głęboki czekoladowy brąz wchodzący w słońcu w burgund. Włosy pięknie się błyszczą po farbowaniu i nie są zniszczone uważam że nie wypadają po tej farbie. Farba starcza mi na 1 farbowanie całej długości włosów a mam dość długie do połowy łopatek.

Dla.mnie genialny...hit

Jestem po 50-ce...więc możecie sobie wyobrazić ile farb stosowałam, próbowałam, miałam (dziesiątki)...Nie wiem dlaczego tej farby nie chciałam wcześniej kupić...ale w końcu po którymś set...razie...kupiłam dwa kolory 9.13 i 11.13 bo potrzebowałam 10.13...wiec wymieszałam, oxydant 9%...kolor włosów szatynka "mysia" raczej ciemniejsza...+ 5% siwizny ( tylko :-) )...
Więc...po farbowaniu włosy jasny ładny blond ale szary...umyłam po dwóch dniach i kolor genialny...taki jak chciałam jasny błyszczący...naturalny...z każdym myciem lepszy i dziwo...
Farbowanie nie zniszczyło mi włosów...farbę trzymałam 40 minut wypłukałam, nałożyłam odrżywkę z Garnier Oli Repair sklepową super zamknęła włosy i nawilżyła...dla mnie SUPER dołączam zdjęcie włosów...po 4 tygodniach od farbowania... ;-)

Mogę polecić

Używam farby Alfaparf od kilku miesięcy. Kolor 11.11 daje ładny, zimny odcień blondu (a kiedyś zawsze pojawiał mi się rudawy). Na początku jest mocno popielaty ale po pierwszym myciu to schodzi i zostaje ładny, jasny blond. Do tego odcienia daję oxydant 9% w proporcji 1:2. Trzymam 50 minut (w tym 15 minut sam odrost). Farba jest wydajna i niedroga. Na moje gęste włosy za łopatki zużywam 1 lub 1.5 opakowania. Farbuję często, co miesiąc lub półtora bo kolor robi się wtedy lekko żółtawo-rudawy. Trochę niszczy mi włosy (przy czesaniu sporo wypada a ostatnio skruszyło mi się całe pasmo) ale mam i tak gęste więc wystarczy dobra maska.

Meh

Postanowiłam po raz pierwszy w życiu koloryzacji włosów dokonać farbą "profesjonalną", a nie drogeryjną i efektem nie jestem zachwycona, lekko mówiąc. Mój kolor to 8.43, płomienny jasny rudy, a przynajmniej tak wyglądał na wzornikach sprzedawcy. Szkoda, że po koloryzacji moje włosy tak nie wyglądają, bo myślałam, że to idealny jasny odcień rudego, którego szukałam od dawna.
Użyłam utleniacza 12%, bo chciałam mieć pewność, że kolor wyjdzie odpowiedni, a przed koloryzacją "zmywacza" poprzednich farb, żeby nie było na włosach pozostałości po pigmentach z poprzednich koloryzacji. Zmywacz zadziałał świetnie i moje włosy były mojego naturalnego ciemnego blondu/jasnego brązu z minimalnie rudymi refleksami, może ze względu na to, że mamy lato i promienie UV rozjaśniły włosy trochę nawet jaśniejszego odcienia, potem dobrze wypłukałam zmywacz farby.
Wszystko robiłam zgodnie z instrukcją. Farbę rozmieszaną z utleniaczem nakładałam pędzelkiem do farbowania, czego przyznaję nie zrobiłam idealnie równomiernie, ale po pędzlowaniu farbę wczesywałam grzebykiem, nakłądałam czepek itp. Producent coś tu pisze o jakiejś magicznej technologii zapewniającej równomierne krycie, ja niestety miałam jedno grube pasmo mojego naturalnego koloru, co nawet według mnie wyglądało intrygująco i nieźle biorąc pod uwagę, że było tuż przy grzywce i wyglądało jakby było tak zrobione specjalnie. Ot, przyznaję, że mogłam to lepiej rozprowadzić i to też moja wina, ale po prostu nie wiązałabym wielkich nadziei z "technologią pozwalającą na równomierne rozprowadzenie", jeśli jesteśmy amatorami.
Włosy były tylko z lekka rudawe, nie przypominały odcienia z wzornika, był to raczej lekko miedziany brąz, a nie płomienisty rudy wpadający w pomarańcz. Nie chciałam rozjaśniać włosów, ale myślałam, że na włosach naturalnie ciemnoblond złapie choć troszkę lepiej. Po dwóch tygodniach po rudości ani śladu. Rude kolory, mam wrażenie, szybciej schodzą, ale nawet z farbami drogeryjnymi i szamponetkami w kolorach rudych miewałam lepsze doświadczenia.
Przynajmniej nie poniszczyła mi jakoś bardzo włosów, trochę wysuszyła jak każda farba, ale jednak w minimalnym stopniu.

moja zaufana farba

oceniam odcienie 7.0 itp . Farba do ktorej wracam gdy nie mam funduszy na fryzjera, nie niszczy włosów nautralne kolory, nie śmierdzi , nie podraznia skóry łatwa do zmycia ze skóry. Jest atrakcyjna cenowo , bogaty wybór kolorów i oxydantów

STANOWCZO ODRADZAM!!!

Kolor 11.11 + 12% oksydant:
Chciałam rozjaśnić oraz schłodzić rozjaśniane na złote odcienie włosy. Farbę kładłam na mocno wypłukany, spłowiały złoty blond. Na ciemniejszych odrostach wyszedł okropny, kurczakopomarańczowy kolor, na rozjaśnianych włosach złoto-zielonkawy odcień. Farbę rozrabiałam z 12% utleniaczem. Po jakimś czasie (0k. 2 tygodni) nałożyłam jeszcze raz w nadziei, że może trochę schłodzi mój odcień.
Położyłam na odrosty (kurczakowato-pomarańczowo-żółte) na ok 35 min, następnie na resztę włosów nałożyłam na jakieś 15-20min.
Te na długości troszkę się schłodziły, ale mają popielato-glonowy odblask. Jestem bardzo rozczarowana. Lepszy efekt były po zwykłej, drogeryjnej farbie. Żałuję, że się skusiłam na tę farbę.

Kolor 9.3 + 9% oksydant:
Kolor kładłam mojej mamie, włosy wyszły miedzano-rudawe, okropny odcień, taki zbliżony do naturalnego, ale pozbawiony głębi, blasku. Siwe włosy w ogóle nie złapały. Mama wyglądała jakby była z natury ruda, przez to że nie złapało siwych włosów. Efekt bardzo brzydki, niestety. A włosy ma bardzo podatne na farbowanie.

PODSUMOWANIE:
Ta farba jest fatalna, niezależnie od odcienia, koloru wyjściowego włosów, kondycji włosów... Trauma! Nie wiem co zrobić z włosami, bo mają tyle odcieni na głowie, że boję się położyć cokolwiek, żeby nie skończyć z jeszcze bardziej zielonymi włosami.

Najlepsza, z jaką miałam do czynienia

Farbę kupiłam w celu zrobienia sobie pasemek, powiedzmy balejażu, i rozjaśnienia mojego dotychczasowego ombre na ciemnych włosach. Zmieszałam ją z 9% oksydantem. Muszę przyznać, że nigdy wcześniej nie spotkałam się z takim dobrym efektem na moich pasmach. Mój naturalny ciemny brąz pojaśniał do jasnego blondu, pasemka wyglądają bardzo naturalnie. Jeśli chodzi o wcześniej rozjaśniane ombre, to tam nie poradziła sobie tak dobrze, ale rozumiem - to jest farba i działa tylko na naturalnych włosach. Produktu jest naprawdę bardzo dużo, jedno opakowanie zdecydowanie starczy na zrobienie balejażu na długich włosach. Pewnie do rozjaśnienia całej głowy by nie wystarczyła, ale miejscowo daje radę. Nie zauważyłam, żeby zniszczyła włosy, są one w dobrej kondycji. Polecam jako alternatywę dla agresywnego rozjaśniacza - w przypadku naturalnego koloru. :)

Mój ulubieniec <3

Po uczuleniu na inne farby zawierające PPD myślałam, że muszę pożegnać się z farbami na zawsze, lecz po odkryciu tych farb zmieniłam nastawienie, ponieważ nie posiadają w składzie PPD. Używam koloru 11.11 najczęściej z oksydantem 12%. Mój mysi blond odrost zawsze przybiera jasno-złoty kolor po farbowaniu, lecz już po drugim podejściu przy którym zmniejszam oksydant są srebno-białe. Cena jest przystępna farbę kupuje na allegro za 17zł. Załączam zdjęcie jaki kolor mi wychodzi.. Odrost nie był ruszany.