Rimmel, Lasting Finish 25H Foundation (Podkład mineralny do twarzy) (stara wersja)

Nowość w ofercie Rimmel - podkład, który ma wytrzymać 25 godzin. Odporny na ścieranie. Zawiera unikalną, mineralną formułę Mineral Complex oraz Aqua Primer dbający o prawidłowe nawilżenie skóry.

Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Trimethylsiloxysilicate, Talc, Silica Silylate, Sodium PCA, C12-15 Alkyl Ethylhexanoate, Magnesium Sulfate, Zinc Stearate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Bis-PEG/PPG-14/14 Dimethicone, Laureth-7, Lecithin, Tribehenin, Amodimethicone, Propylparaben, Methylparaben, Disteardimonium Hectorite, Phenoxyethanol, Trihydroxystearin, Dimethiconol, Triethoxycaprylylsilane, Parfum/Fragrance, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Propylene Carbonate, Hydroxyethylcellulose, Laureth-4, Sodium Sulfate, BHT, Hexyl Cinnamal, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Linalool, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol. May Contain: Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499).

Cena: 30zł / 30ml
/m/

Świetny - szkoda, że wycofany

W skrócie - najlepszy podkład, jakiego dotychczas używałam :) Bardzo dobre krycie, fajna konsystencja, dobra cena, nie tworzy efektu maski, jest długotrwały i nawet przy mojej cerze mieszanej świetnie dawał sobie radę :) Szkoda, że już go nie dostanę, bo trudno będzie mi go zastąpić - poszukiwania idealnego podkładu startują na nowo ;) Jedyny minus jaki mogę wymienić to brak bardzo jasnych kolorków.

Używam tego produktu od: 4 lata
Ilość zużytych opakowań: Kilkanaście

Nie dla mieszanych/ tłustych cer.

Podkład może okazać się za ciężki dla osób z tendecnją do przetłuszczania się cery, szczególnie na czole czy nosie. U mnie potrafił ważyć się właśnie w tych miejscach, pomimo pudrowania twarzy. Szkoda, bo był wydajny i pochodzi z mojej ulubionej firmy kosmetyków kolorowych.

Konsystencja: odpowiadała mi, bo była rzadka i lejąca. Miałam odcień 200 Soft Beige, dobrze dopasowywał się do mojego kolorytu.

Działanie: po aplikacji go na twarzy przez krótki czas wyglądał dobrze- ukrywał przebarwienia, nie powodował maski, nie zbierał się w zmarszczkach. Niestety, taki efekt był znikomy, bo zanikał po godzinie- dwóch. Puder w takim przypadku jest absolutną koniecznością. Twarz, raczej czoło świeciło się jak solar słoneczny, bardzo uciążliwe i wstydliwe. Był łatwy do demakijażu, nie przesuszył, choć potrafił podkreślać suche skórki. Bardzo ubolewam, że nie polubiliśmy się :kwasny:

Opakowanie: miękka tubka, z ładną szatą graficzną. Otwór odpowiednio wielki, choć trzeba delikatnie aplikować.

Zapach: dosyć ładny i delaiktny, nie jest przeciążony składnikami naperfumowanymi. Nie jest to też woń tanich, bazarkowych podkładów.

Dostępność: chyba nie jest już dostępny, wyszła jego nowa wersja (mam nadzieję, że lepsza :])

Plusy:
- wydajny
- mój odcień pasował do mnie
- przyjeny zapach
- porządnie zrobione opakowanie

Minusy:
- ważył się na mojej mieszanej/ tłustej cerze!
- twarz (nos, czoło) świeciła się jak lataarnia morska

Używam tego produktu od: Około 10 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie 30 ml.

Podkładowy koszmarek.

Mimo, że wycofany już z drogeryjnych półek, to w Internecie jeszcze dostępny, dlatego recenzuję. A recenzuję, na wypadek, gdyby ktoś miał się naciąć. I to nawet nie tylko w kwestii właściwości, bo każdy ma inną skórę i upodobania... Od razu muszę Was przestrzec przed odcieniem Porcelain, którego swatchy nie mogłam odnaleźć w sieci - dowiedziałam się jedynie, że na polskim rynku - i nie tylko - ten odcień nie był dostępny i z tego co wyczytałam to on był na rynek australijski (?!). No, i ja się nie dziwię, że nie było sensu wypuszczać tego koloru... To jest jakiś totalnie nieżyciowy kolor - on jest bardzo, bardzo różowy! Tak różowy, że jeszcze więcej tego pigmentu i mógłby być różem w kremie! Chyba tylko na świńskie ryjki się nadaje... Ale po co im makijaż? :D Żałuję, że nie zrobiłam mu jakichś zdjęć. Musicie mi wierzyć na słowo... Zresztą on i tak jest wycofywany, więc może się na niego nie zdążycie naciąć.
W sumie w moim wypadku, nawet po wyłączeniu kwestii koloru nie jest lepiej. Podkład się okropnie maże i ciągnie podczas nakładania, ciężko uzyskać zadowalający poziom krycia, szybko schodzi... Tragedia. Dodam, że moja cera jest mieszana (jednak bardziej tłusta niż sucha) z przebarwieniami po trądziku - nie wiem, może nie dla mnie, faktycznie... Ale producent nic o tym nie wspominał - za to były wzmianki o 25h i odporności na ścieranie... Dobre sobie! Gdyby ktoś mnie zapytał jakie cechy ma najgorszy podkład, to wymieniłabym to ten (no, i taki z czasów młodości z Miss Sporty :D). Rzadko mi się zdarza wywalać kosmetyki - nie lubię tego robić, staram się znaleźć im inne zastosowanie. Temu nie znalazłam - bo na róż jednak nieco za jasny, a poza tym i tak złazi w takim tempie, że żaden z niego pożytek. Wyrzuciłam go, więc jak widać bardzo nie polecam :]

Używam tego produktu od: niecały miesiąc
Ilość zużytych opakowań: trochę 1 opakowania - reszta w koszu

bardzo dobry na lato

Zużylam już 4 opakowania jak nie więcej, bardzo dobrze się trzyma, nie jedną całą imprezę wytrzymał , po paru godzinach zaczynałam się świecić lekko co jest minusem. Duża gama kolorystyczna można łatwo dobrać kolor. Zawsze do niego wracam i się nigdy nie zawiodłam POLECAM!

Używam tego produktu od: 2013

Świetny!

Plusy
- konsystencja
- świetne krycie
- nawilża
- trzyma się naprawdę długo
- ładnie pachnie

Minusy
- najjaśniejszy kolor jest trochę za ciemny

Mam naczyńkową, suchą cerę i potrzebuję dobrego krycia oraz nawilżenia. Jeśli tylko najjaśniejszy kolor byłby jaśniejszy, to podkład byłby idealny!

Dla mnie idealny

Mam suchą cerę z rozszerzonymi naczynkami, a ten podkład dobrze je kryje i nawilża skórę! Ma bardzo gęstą konsystencję, dobrze się go rozsmarowuje. Jest bardzo wydajny i TRWAŁY, choć wygląda dość niepozornie. Jedynym minusem jest to, że trochę ciemnieje.

Ilość zużytych opakowań: 3,5

Nie podoba mi się.

Minusy:
*ciemnieje
*po około 1h zaczynam strasznie się świecić, a mieszanej cery nie mam i przy innych produktach nie mam tego problemu.
*dość ciężki

Plusy:
*ładny zapach
*cena w porządku
*przez parę pierwszych użyć produkt był w porządku, ale potem okazał się straszny

Używam tego produktu od: używałam przez około trzy tygodnie
Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

0 / 5 - pomyłka. Ciemnieje + robi zacieki

Wrzucam zdj z odcieniem którego używam - może komuś pomogę :)

- - - - - - -
MOJA CERA:
* naczynkowa
* z czerwonymi polikami i czołem i brodą
(potrzebuję DOOOBREGO krycia)
* sucha

- - - - - - - - -
PLUSY PODKŁADU:
:) yyy.... nie widzę?

- - - - - - - -
MINUSY:
:( zero krycia
:( ŚCIERA SIĘ po godzinie i prawie go nie ma (zostaje ciemniejsza skóra no i zacieki)
:( zero upiększenia twarzy i wykonania ładnego makijażu
:( ciemnieje i wyglądam jak w masce
:( robią mi się ZACIEKI ! - nigdy żaden podkład nie robił mi zacieków na twarzy ale ten to potrafi
:( nawet na lato się nie nadaje jako lekki podkład bo nic nie zakrywa a jak nawet wydaje mi się że ładnie go położyłam to po 1 godzinie wyglądam jak cudak bo ciemnieje na twarzy i robi zacieki

NIE, NIE, NIE

***
Link do podejrzenia zdjęcia w większej rozdzielczości na Fotosiku:

Mój ulubiony podkład

Mam wrażliwą cere i każdy podkład powodował pełno wyprysków a ten podkład podpasował mi i jest moim ulubionym. Ładnie kryje choć z czerwonymi niespodziankami nie radzi sobie za bardzo i za to odejmuje pół gwiazdki. Mimo ze mam jasna cerę używam odcienia 200 i to jest strzał w 10! Po kilku godzinach oczywiscie trzeba użyc pudru zeby sie nie swiecić

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

PRAWIE, PRAWIE... ideał;)

Dotąd wierna fluidowi matująco-wygładzającemu Lirene Dermoprogram City Matt, postanowiłam dać szansę innej marce.

Podkład Rimmel wpadł mi w oko na wyprzedaży(około 24 zł) i pomyślałam, że warto spróbować. Zdecydowałam się na odcień:

103 - True Ivory

jako, że niechętnie wystawiam nos na słońce i moja cera jest dosyć blada.

Porównując go z poprzednikiem, Rimmel zdecydowanie wiedzie prym, jeśli chodzi o ujednolicenie kolorytu skóry twarzy, trwałość oraz maskowanie. Ma też specyficzne wady, jednakże w zestawieniu z Lirene, przynajmniej spełnia swe zadanie, jeśli chodzi o makijaż.

ZALETY:
+ równomiernie nałożony i "dopieszczony" płatkami kosmetycznymi daje efekt naturalnej cery,
+ doskonale kryje blizny, wykwity skórne i inne "niespodzianki", a jeśli pokryjemy go z wierzchu korektorem, to już tylko wypukłość na skórze będzie świadczyć o tym, że warstwa makijażu skrywa trądzikowe grudki,
+ trwałość(nałożony około 7 rano, bez trudu utrzyma się do 20, a świecenie średnio co 4-5 godzin można neutralizować przy pomocy pudru),
+ nie zapycha,
+ nie waży się,
+ NIE ŚCIERA SIĘ(u mnie przetrwał upały, deszcz i przetarcie wierzchem dłoni po twarzy, kiedy - o zgrozo! - zapomniałam o nałożonym makijażu),
+ zapach,
+ wydajność,
+ cena.

WADY:
- konsystencja(trzeba go nakładać dosyć żwawo, gdyż "spływa" z palców),
- przy tym podkładzie, puder to konieczność,
- opakowanie(wolałabym pompkę w miejsce tubki).

NASUWA SIĘ PYTANIE: polecać czy nie?
Cóż... Może odpowiem następująco: osoby, które mają już niejakie doświadczenie z makijażem i szukają produktu zapewniającego w miarę naturalny efekt, nie zawiodą się.
NIEMNIEJ, jeśli ktoś wypatruje ideału, najlepiej będzie jeszcze poszukać, gdyż ten produkt to godzenie się na półśrodki.

Ilość zużytych opakowań: 1 - niecałe

dobry, nawet bardzo

Oceniam odcień 103.
Jestem posiadaczką bardzo bladej, różowawej karnacji. Większość podkładów ma żółtawy odcień, więc na wstępie mi nie odpowiada. Odcień 103 natomiast jest niemal idealny dla mojej cery.
Moja cera jest sucha, alergiczna. Podkład ten nie uczula, daje efekt nawilżenia, wygładzenia. Bardzo ładnie wyrównuje koloryt cery.
Mam masę blizn potrądzikowych, które ten fluid całkiem nieźle maskuje.
Pojemność opakowania jest jak dla mnie w sam raz. Starcza mi na około 3 miesiące, a wiec jest całkiem wydajny, a co za tym idzie cena jest bardzo niska.
Opakowanie jest przyjemne, widać ile produktu zostało. Dziubek przy nakrętce bardzo ułatwia nabranie odpowiedniej ilości.
Odjęłam pół gwiazdki za zapach. Nie lubię zapachowych kosmetyków do twarzy, a ten podkład jest dosyć intensywny.
Kolejne pół leci za to, że łatwo z nim przesadzić. Wystarczy nałożyć odrobinę za dużo fluidu na twarz i już mamy efekt maski.

Nowa wersja wg mnie nie jest już tak dobra.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: kilkanaście

Po prostu dobry

Odcień 103 - True Ivory

Plusy
+ Łatwo dostępny
+ Duża gama kolorystyczna
+ Utrzymuje się długo, ale z pewnością nie jest to 25 godzin
+ Opakowanie - wole takie tradycyjne od szklanych buteleczek. Jestem wtedy w stanie zużyć CAŁY produkt.
+ Przyjemnie się nakłada
+ Osobiście bardzo podoba mi się zapach. Wiem jednak, że nie wszystkim będzie odpowiadać.

Minusy
- Bardzo płynny
- Trzeba go przypudrować
- Raz trafiłam na wadliwe opakowanie. Z zakrętką wszystko wydawało się być ok, a mimo to produkt lekko wyciekał.

Ogólnie jestem na tak ;)

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania