Christian Dior, Addict EDP

101070 opinii
hairstore.pl
Średnia ocena: 4.80/5

zobacz więcej ofertzwiń

Reklamuje się słowami: przyjemność, zmysłowość, energia. Ciężka, kwiatowo-pudrowa kompozycja zapachowa dla kobiet, wprowadzona do sprzedaży przez dom mody Christian Dior w 2002 roku. Dominuje w nim pudrowa woń wanilii - najpierw za sprawą nuty kwiatu kaktusa rosnącego na Jamajce, zwanego "królową nocy", gdyż zakwita tylko po zmroku, emanując silnym przypominającym wanilię aromatem, a potem zwykłej wanilii. Jej zapach uznawany jest za niezwykle erotyczny i zmysłowy. Addict należy do zapachów otulającyh, dających wrażenie ciepła i przyjemnego rozleniwienia. Jest intenstywny, lecz nie duszący. Początkowo umiarkowanie zmysłowy, dopiero po pewnym czasie przeradza się w zapach erotyczny.

Przeznaczony jest przede wszystkim dla kobiet odważnych, które pragną zostać dostrzeżone i trochę prowokować, nie przestając jednak budzić sympatii.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: liść mandarynki, kwiat mimozy (jedwabnej akacji)
nuta serca: kwiatm królowej nocy (kaktus orchidea), róża, jaśmin, kwiat pomarańczy
nuta bazy: wanilia, drzewo sandałowe, bób tonka.

wody perfumowane, wody toaletowe
owocowe, drzewne, kwiatowe, orientalne
Rekomendacja
na dzień, na wieczór

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Mocne

Są to perfumy bardzo mocne. Po pierwszym rozpyleniu czuć mocny zapach wanilii i kwiatów. Zdecydowanie dla fanek słodkich, waniliowych perfum. Maja potężne parametry i trwałość. Jak dla mnie są to perfumy na chłodniejsze dni, raczej wieczorowe i dla dojrzalszych kobiet.

Tytan trwałości

Tych perfum nie powinno kupować się na ślepo ani też nikomu na prezent, nie znając gustu osoby obdarowywanej. Zapach jest piękny, ale też dojrzały, dość trudny, trochę w stylu retro. Flakon to dzieło sztuki. Projekcja i trwałość genialna. Addict to piękne wydanie wanilii w nieco korzennej i balsamicznej odsłonie. Mają w sobie coś uzależniającego. Wyczuwam tu również pudrowość i domieszkę jaśminu. Addict to klasa sama w sobie. Ocieka luksusem i bogactwem. Idealnie nadaje się na większe wyjścia, spotkanie z wrogiem czy liczne okazje typu święta, sylwester itp. Perfumy te mają ogon. Trzeba uważać z ich ilością, by nie przesadzić, bo mogą męczyć wtedy otoczenie i nas same przyprawiać o ból głowy. Trwałość i projekcja są tak mocne, że wystarczą 4-5 psików. Pięknie rozwijają się w ciągu dnia. Nie będą w typie każdego, ale właśnie o to chodzi, by nie pachnieć jak połowa populacji.

Mocny zapach

Moje odczucia są mieszane. Do czego mogę porównać ten zapach? Perfumy pachną jakby weszło się do kwiaciarni. Są mocne, mi kojarzą się z takim zapachem starszych Pan. Myśle, ze pokochają je zwolenniczki mocnych zapachów, wyczuwam nutę cytrusów ostry aromat , wanilii nie czuje, faktycznie zapach jest „dymny” myśle, ze ciężko to sobie wyobrazić, ale od razu jak je rozpyliłam poczułam jak to określenie idealnie pasuje

20 letnia kariera

Ciekawa propozycja, raczej dla dojrzałych Kobiet. Orientalne perfumy. Zapach bardzo intensywny, mocny i trwały. Uwagę przyciąga oryginalny, podłużny flakon. Perfumy idealne na zimowe wieczory, ponieważ jest to zapach ciepły i otulający. Ma w sobie coś intrygującego, nieoczywistego. Są trudne do zdefiniowania. Niezwykle kobiecy oraz zmysłowy. Perfumy dostępne 20 lat na rynku.

• Flakon: 5

Luksus i pewność siebie w buteleczce

Od zawsze marzyły mi się te perfumy ale jednak są one drogie nawet jak na perfumy z perfumerii jednak moim zdaniem warto:) Pewnie nie nadadzą się dla każdego raczej dla kobiety zdecydowanej i lubiącej cięższe, kwiatowe zapachy. Ja takie kocham, nie jestem zbyt dobra w opisywaniu zapachów ale napewno czuje w nich wanilię i jaśmin. Dodatkowo wystarczy jedno psikniecie a czuje je cały dzień :) są najlepszymi perfumami pod względem trwałości jakie miałam. Są drogie ale są wydajne, zapach jest wielowymiarowy i trwały. Napewno jak mi się skończą to kupię ponownie. Niektórzy mówią że są to perfumy wieczorowe i ewentualnie na zimę, wg mnie nadadzą się o każdej porze dnia i porze roku jednak do eleganckiego stroju, mogą być do pracy, na randkę czy imprezę :) Polecam najpierw wypróbować i nie kupować w ciemno :)

Waniliowe

Gdybym miała je opisać jednym słowem to byłoby to: waniliowe. Zawierają w składzie kilka nut zapachowych pachnących wanilią, więc jest to konkretne waniliowe uderzenie. Wanilia jest wyczuwalna cały czas, choć trochę się zmienia. Kto myślał, że wanilia jest nudna, ten się myli. Nie jest taka jednotonowa jak w tanich waniliowych perfumach, a bardziej urozmaicona. Otwarcie jest świeże i słodkie, później jest już coraz bardziej słodko oraz ciężko. Zapach jest pudrowy, otulający jak szalik w chłodną noc. Flakon wskazuje na to, że nadają się na wieczór, choć ja nie dzielę perfum na pory roku ani pory dnia. Nigdy mnie nie męczyły, ani nie dusiły, niemniej z czasem zwyczajnie znudziły mi się, choć nie wykluczam, że może jeszcze do nich wrócę. Trwałość jest bardzo dobra, zostawiają za sobą ogon. Wystarczy jedno psiknięcie by były odczuwalne.

Nie do końca się lubimy

Zapach jest dość specyficzny, z pewnością nie nada dla każdego.
Jest bardzo mocny, mocno wyczuwalny, momentami drażniący. Wydaje mi się, że przeznaczony na zimną jesień/zimę. Ktoś, kto lubi lekkie i subtelne zapachy z pewnością musi poszukać czegoś innego.

Kupiony w: Perfumeria Douglas

• Flakon: 4

Ciężki

Kiedyś go używałam i lubiłam, obecnie sobie tego nie wyobrażam. Jest ciężki i trochę słodkawy i jest na pewno w nim coś wyjątkowego. Raczej na zimniejsze pory roku. Ma oryginalny flakon i dobry atomizer, dobrze i daleko rozpyla. Jest trwały. Po czasie stwierdzam, że pomimo oryginalności nie pachnie luksusem. Przypomina mi zapach domu pogrzebowego. Raczej nie polecam...

Piękny zapach

Zapach przypomina mi zapach cmentarza, mimo to jednak podoba mi się. Jest w nim coś oryginalnego. Warto sięgnąć w zimniejszą porę roku. Długo zwlekałam z zakupem, ale było warto.

Magia

Ten zapach jest przepiękny po prostu,
bardzo intensywny, ale nie przytłacza mnie,
otula w zimowe dni,
drzewo sandałowe i kwiat pomarańczy podane na waniliowej tacy,
nie pachnie nim co druga dziewczyna na ulicy,
... uwielbiam!

Perfumy z ogonem

To mój zimowy zapach nr 1.
Dlugo pozostaje na skórze, jeszcze dłużej na ubraniach.
Najlepszy jest na wieczorne wyjścia, ja jednak używam go również na codzień (jedno pryśnięcie w zupełności wystarczy).

Mocarz na wieczór

Dokonałam testów, po 10 latach od pierwszego powąchania.
Dalej ma taką siłę jak kiedyś, niestety mnie przytłacza.
Piękny flakon. Trwałość znakomita. Jak dla mnie raczej na wieczór/jesień/zima.
Polecam testy przed zakupem.
Nie kupię pełnowymiarowego produktu ale daję 5, bo zasługuje :)