Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Lactic Acid

Kwas mlekowy

Kwas 2-hydroksypropanowy, 2-hydroxypropanoic acid, kwas alfa-hydroksypropionowy, Propanoic Acid

Organiczny hydroksykwas. Substancja hydrofilowa - rozpuszczalna w wodzie. Kwas mlekowy występuje w dwóch formach optycznych L i D, z których tylko forma L-kwasu mlekowego posiada biologiczną aktywność i jest naturalnym składnikiem skóry i włosów. Jest on jedną z głównych składowych NMF (Naturalnego Czynnika Nawilżającego), który odpowiada za odpowiednie nawodnienie naskórka. W kosmetyce wykorzystuje się głównie kwas L-mlekowy, który można otrzymać wyłącznie podczas naturalnego procesu fermentacji cukrów z udziałem bakterii mlekowych z rodzaju Lactobacillus.

Substancja nawilżająca (10% kwasu mlekowego nawilża porównywalnie do 10% gliceryny). Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka. Działa keratoplastycznie (zmiękcza warstwę rogową), a w wyższych stężeniach działa keratolitycznie (złuszcza zrogowaciały naskórek). Kwas mlekowy stosuje się głównie w balsamach do pielęgnacji skóry suchej, przesuszonej, a w wyższych stężeniach np. do zrogowaciałej skóry stóp. Zwiększa skuteczności działania innych preparatów kosmetycznych - skóra przygotowana kwasami lepiej absorbuje składniki aktywne zawarte w kremach. Odblokowuje pory skóry i działa antybakteryjnie, dzięki czemu zapobiega tworzeniu ognisk zapalnych, czyli wszelkiego rodzaju wyprysków i zaskórników, jest pomocny przy trądziku, polecany także do pielęgnacji ciała i skóry włosów, pomocny w przypadku rogowacenia, łuszczenia i przesuszenia skóry.

Substancja pochodzenia naturalnego, Substancja syntetyczna, Substancja różnego pochodzenia

Humektant

Regulator pH

Substancja buforująca

Substancja keratolityczna

Substancja nawilżająca

Ścierniwo, substancja złuszczająca

Stężenie w produkcie gotowym 1-10%, w silnych peelingach 30-50%. Czysty, stężony roztwór kwasu mlekowego jest środkiem drażniącym skórę i drogi oddechowe, dlatego zaleca się zachowanie ostrożności i rozwagi. Należy unikać bezpośredniego kontaktu stężonego roztworu tego kwasu ze skórą i oczami. Kwas mlekowy zastosowany zgodnie z podaną recepturą, w danym zakresie stężeń, jest całkowicie bezpieczny.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.