Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Benzophenone-4

Benzofenon-4

Sulisobenzone, B4, Sungard

Kwas 2-hydroksy-4-metoksybenzofenono-5-siarkowy i jego sól sodowa. Składnik pochodzenia chemicznego. Słabo rozpuszczalny w wodzie, rozpuszczalny w etanolu. Substancja niestabilna na silne utleniacze oraz w wysokich temperaturach. Dopuszczalne maksymalne stężenie zatwierdzone przez KE: 5%, przez FDA: 10%.

Składnik do stosowania w kosmetykach przeciwsłonecznych, absorbuje promienie UVB i UVA II. Działa ochronnie na skórę, pochłania i rozkłada nadmierne ilości promieni UVB i UVA II, dzięki czemu skóra nie jest narażona na ich negatywne działanie przyspieszające starzenie, zapobiega poparzeniom słonecznym, przebarwieniom, fotostarzeniu, fotodermatozom, przedwczesnemu starzeniu skóry, powstawaniu wolnych rodników, stresom oksydacyjnym, minimalizuje ryzyko czerniaka i bielactwa. Zabezpiecza także częściowo kosmetyki przed utlenianiem się ich składników wrażliwych na światło.

Substancja syntetyczna

Filtr UV, Pochłaniacz UV

Substancja ochronna

2
słabsze działanie silne działanie
3
słabsze działanie silne działanie

Składnik alergizujący, mogący podrażniać oczy i skórę. Nie zalecany do produkcji kosmetyków dziecięcych, dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Przenika przez skórę do krwiobiegu. Podejrzewany o rakotwórczość. Jest niebezpieczny dla środowiska naturalnego.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.