Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Hydrogenated Palm Oil

Utwardzony (Uwodorniony) olej palmowy

Hydrogenated Elaeis Guineensis Oil, Hydrogenated Palm Glicerydes, Hydrogenated Palm Kernel Oil

Uwodorniony poprzez przyłączenie atomów wodoru tłuszcz z palmy olejowej Elaeis Guineensis/Olejowca gwinejskiego, gatunku rośliny tropikalnej z rodziny arekowatych pochodzącej z Afryki i Madagaskaru, uprawianej także w Azji i Ameryce Płd i Śr. Olej może być pozyskiwany z pnia, nasion lub miąższu owoców palmy. Nasiona są najbardziej oleiste, zawierają ok. 70% tłuszczu. Olej ma czerwonawe lub żółtawe zabarwienie za sprawą dużej zawartości karotenów i jest bardzo barwiący, a po procesie rafinacji białe lub biało-żółte, ma delikatny zapach i w temperaturze do 25*C konsystencję stałą. Zawiera 48,2% kwasu laurynowego, 16,2% mirystynowego, 15,3% oleinowego, 8,4% palmitynowego, 3,4% kaprynowego, 3,3% kaprylowego, 2,5% stearynowego, 2,3% linolowego, a także koenzym Q10 i witaminy A i E. Jest olejem z grupy nieschnących. Cechuje go wyjątkowa trwałość na utlenianie. Przechowywany w lodówce zachowuje świeżość przez rok, a nawet dłużej.

Pełni funkcję emulsyfikatora, regulatora lepkości, a także silnie pielęgnacyjną, odżywia, natłuszcza, chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi i zapobiega odparowywaniu wilgoci z naskórka. Emolient tłusty.

Substancja roślinna

Emolient

Emulgator, emulsyfikator

Substancja kondycjonująca

Lepiszcze

Regulator lepkości

Substancja filmotwórcza

Substancja natłuszczająca

Substancja ochronna

Substancja odżywcza

Substancja zmiękczająca

3
słabsze działanie silne działanie
1
słabsze działanie silne działanie

Olej nie jest polecany skórze tłustej i trądzikowej. Plantacje palmy olejowej dla pozyskiwania oleju palmowego zakłada się w niektórych krajach na obszarach leśnych, celowo karczowanych, uprawy tej palmy mają destrukcyjny wpływ na środowisko naturalne, florę i faunę lasów deszczowych, które w krajach takich jak Borneo, Malezja, Indonezja są już zagrożone zagładą.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.