Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Cyclomethicone

Cyklometylosiloksan

Cyclopentasiloxane Decamethyl, Cyclic Dimethylsiloxane Pentamer, Cyclopolydimethylsiloxane, Decamethylcyclopentasiloxane, Dimethylsiloxane Pentamer, Octamethylcyclotetrasiloxane

Związek krzemu, polimer siloksanowy, substancja lotna. Cyclomethicone jest uniwersalną bazą silikonową, która rozpuszcza się doskonale w tłuszczu, alkoholach oraz olejach (wyjątek stanowi tutaj olej rycynowy). Substancja nie rozpuszcza się w wodzie.

Emolient. Wpływa na właściwości aplikacyjne - zapewnia łatwiejszą aplikację preparatu, ułatwia rozsmarowywanie na skórze i włosach. Rodzajem lekkiego oleju silikonowego lotnego lub cyklicznego - substancja ta ulatnia się po pewnym czasie z miejsca jej użycia. Cyclomethicone doskonale wchłania łój i pot, dlatego użyty w kremach lub bazach do twarzy zapobiega błyszczeniu twarzy, dając efekt jedwabistej, gładkiej skóry. Cyclomethicone sprawdza się najlepiej w kremach przeciwzmarszczkowych, wygładzając skórę twarzy. Cyklometikon w kosmetykach do włosów daje efekt zwiększonej puszystości oraz gładkości powierzchni włosów. Jako taki nie ma właściwości nawilżających, działając jedynie jako baza przewodnia, ułatwiająca rozprowadzenie kosmetyku.

Substancja syntetyczna

Emolient

Substancja kondycjonująca

Rozpuszczalnik

Substancja antystatyczna

Substancja filmotwórcza

Substancja zmiękczająca

4
słabsze działanie silne działanie

Cyklometikon inaczej sprawdza się na włosach, inaczej w kosmetykach do pielęgnacji twarzy. Niestety u osób z tendencja do trądziku lub nadmiernego zapychania cery, składnik ten może (ale nie musi) dodatkowo potęgować to zjawisko.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.