Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Paraffin

Parafina

Crystalline Petroleum Wax, High Melting Point Paraffin, Low Melting Point Paraffin, Paraffin Wax, Paraffin Waxes, Petroleum Wax, Solid Paraffin

Mieszanina węglowodorów uzyskiwana z gaczu parafinowego lub syntetycznie. Wydzielana m.in. z ciężkich frakcji o temperaturze wrzenia ponad 350 °C ropy naftowej lub z frakcji smół wytlewnych z węgla brunatnego. Ma postać krystalicznego wosku białego lub żółtego w zależności od stopnia rafinacji, nierozpuszczalnego w wodzie i etanolu, rozpuszczalnego w innych rozpuszczalnikach organicznych, np. w terpentynie i eterze. Wykazuje odporność na działanie kwasów i zasad. Temp. topnienia: 60*C. Stężenie w kosmetykach: Do 100%.

Emolient tłusty, tworzy okluzyjny, ochronny, zmiękczający, wygładzający i nabłyszczający film na skórze i włosach, który zapobiega odparowywaniu wilgoci i chroni przed czynnikami zewnętrznymi, np. wiatrem, mrozem czy klimatyzowanymi pomieszczeniami. Zastosowanie znajduje w każdego typu kosmetykach, zwłaszcza do skóry wrażliwej, wymagającej ochrony, suchej i bardzo suchej. Jest także plastyfikatorem np sztyftów do ust, zapobiega kruszeniu i podnosi lepkość.

Substancja pochodzenia naturalnego, Substancja półsyntetyczna, Substancja różnego pochodzenia

Emolient

Lepiszcze

Plastyfikator

Rozpuszczalnik

Substancja filmotwórcza

Substancja natłuszczająca

Substancja ochronna

Substancja wygładzająca

Substancja zmiękczająca

2
słabsze działanie silne działanie
2
słabsze działanie silne działanie

Może nasilać problemy skórne, np. trądzikowe, powodować stany zapalne, łupież, uczulać i wysuszać skórę.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.