Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Arnica Montana Extract

Wyciąg z arniki górskiej

Arnica Montana Flower Extract, Arnica Absolute, Arnica Extract, Arnica Flower Extract, Arnica Montana Ext., Arnica Resinoid (Arnica Montana), Extract Of Arnica, Extract Of Arnica Montana

Ekstrakt z gatunku rośliny z rodziny astrowatych, występującej także w niektórych regionach Polski, będącej pod ścisłą ochroną, jako gatunek zagrożony wymarciem. Dlatego dla celów zielarskich ekstrakt pozyskiwany jest z roślin celowo uprawianych. Zawiera flawonoidy, laktony seskwiterpenowe (helenalina, dihydrohelenalina), trójterpeny, olejek eteryczny, irydoid, fenolokwasy, aminy, fitosterole.

Arnikę w przemyśle kosmetycznym wykorzystuje się przede wszystkim w produktach do skóry naczynkowej, z trądzikiem różowatym, pajączkami, jest także substancją aktywną w preparatach leczniczych, maściach na żylaki i hemoroidy, stłuczenia, siniaki, ukąszenia owadów, obrzęki. Wykazuje silne właściwości przeciwkrwotoczne, obkurcza i uszczelnia naczynia krwionośne, wzmacnia skórę, zapobiega podrażnieniom i zaczerwienieniom, poprawia krążenie krwi. Ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Znajduje się w kremach, mleczkach, tonikach do twarzy i ciała, a także preparatach na okolice oczu, do higieny jamy ustnej, do higieny intymnej. Jest także substancją zapachową.

Substancja roślinna

Przeciwutleniacz, antyoksydant

Reduktor, reduktor tkanki tłuszczowej

Substancja aktywna

Substancja antyseptyczna, przeciwzapalna

Substancja kojąca, łagodząca, substancja wzmacniająca naczynia krwionośne

Substancja lecznicza

Substancja przeciwzmarszczkowa

Substancja ściągająca

Substancja zapachowa

2
słabsze działanie silne działanie

Składnik sklasyfikowany jako potencjalny alergen.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.