Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Dimethicone

Dimetikon, Polidimetylosiloksan

Dimethicone Copolyol, Polydimethylsiloxane, Dimethyl Silicone, Highly Polymerized Methyl Polysiloxane, Methyl Polysiloxane, Silicone L-45

Olej silikonowy mający postać bezbarwnej, bezzapachowej, nielotnej i obojętnej chemicznie, tłustej cieczy. Jest wytwarzany na bazie krzemionki, stanowi wielocząsteczkowe połączenie krzemoorganiczne. Charakteryzuje się właściwościami oleofobowymi, lipofobowymi i hydrofobowymi. Substancja niezmywalna wodą. Stężenie w kosmetykach: Do 30 %, w podkładach do makijażu do 10%, w kosmetykach pielęgnacyjnych zwykle 3-5%.

Emolient suchy. Wykazuje działanie osłonowe, chroni skórę i włosy przed czynnikami zewnętrznymi. Tworzy film dający odczucie jedwabistej gładkości, zmiękcza i zapobiega odparowywaniu wilgoci. Zastosowanie znajduje w różnego rodzaju kosmetykach, np jako substancja nośna dla pigmentów w podkładach do makijażu, ale także w olejkach, eliksirach, szamponach i odżywkach do włosów, kremach, balsamach, do twarzy, ciała i na okolice oczu, w kosmetykach ochronnych z filtrami UV. Ułatwia rozczesywanie włosów, zapobiega elektryzowaniu, chroni je np. przed wiatrem, mrozem czy też nawiewem suszarki. W kosmetykach poprawia konsystencję, zmniejsza lepkość i tłustość, ułatwia rozsmarowywanie i poprawia przyczepność do powierzchni, zmniejsza lub zapobiega pienieniu. Jest także obecnie najskuteczniejszą substancją leczącą wszawicę. Działa poprzez zablokowanie pasożytom dostępu do tlenu, czyli przez uduszenie.

Substancja półsyntetyczna

Emolient

Regulator lepkości

Stabilizator piany

Substancja filmotwórcza

Substancja ochronna

Substancja wygładzająca

Substancja zmiękczająca

3
słabsze działanie silne działanie
1
słabsze działanie silne działanie

Składnik blokuje pory skóry i jest trudnozmywalny, w dużych stężeniach i regularnie stosowany może powodować powstawanie wyprysków i stanów zapalnych oraz ogólne "przemęczenie" i przeciążenie skóry oraz włosów. Może się "nabudowywać".

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.