Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Aluminum Hydroxide

Wodorotlenek glinu

CI 77002, Aluminii Hydroxidum, Alumina Hydrate, Alumina Trihydrate, Aluminium Hydroxide Sulphate, Aluminum Hydroxide Sulfate, Aluminum Oxide Trihydrate, Aluminum Oxide Hydrate, Aluminum Trihydroxide, Aluminum Hydroxide, Hydrate Aluminum Oxide

Amfoteryczny, nieorganiczny związek chemiczny otrzymywany zwykle jako osad w wyniku wprowadzenia dwutlenku węgla do roztworu glinianu. Jest to krystalicznie biały proszek. Jego podgrzanie prowadzi do powstania tlenku glinu. Jest rozpuszczalny w kwasach i zasadach. Nierozpuszczalny w etanolu.

Kolorant wykorzystywany w produkcji mydeł, ponieważ nie ulega rozpadowi w kontakcie z wodorotlenkiem sodu. Jest również substancją regulującą lepkość i zmętniającą zbyt klarowne kosmetyki, zmniejsza przepuszczalność światła, chroni kosmetyk. Dodawany jest także do past do zębów jako składnik ścierający płytkę nazębną i polerujący szkliwo. Ma właściwości pochłaniające sebum i pot i silnie ściągające pory skóry. Jest składnikiem matującym w preparatach do skóry tłustej oraz pudrach matujących, a także w produktach redukujących problem pocenia.

Substancja półsyntetyczna

Adsorbent, pochłaniacz wilgoci

Antyperspirant

Barwnik

Filtr UV, Pochłaniacz UV

Regulator lepkości

Rozjaśniacz/Wybielacz

Substancja antyosadowa

Substancja ochronna

Substancja odbijająca światło

Substancja pomocnicza

Substancja przeciwłojotokowa

Substancja przeciw próchnicza

Substancja zmętniająca

Ścierniwo, substancja złuszczająca

Substancja przeciwzbrylająca

1
słabsze działanie silne działanie

Brak ostrzeżeń

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.