Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Sodium Ascorbate

Askorbinian sodu, Sól sodowa kwasu askorbinowego

Witamin C Sodium, Ascorbic Acid Sodium Salt, Monosodium Salt Ascorbic Acid, Sodium Ascorbate (Vit.C), Sodium L-Ascorbate, L-Ascorbic Acid Sodium Salt, Monosodium Salt L-Ascorbic Acid, E301

Organiczny związek chemiczny z grupy askorbinianów, sól sodowa kwasu askorbinowego, jedna z syntetycznych form witaminy C. Zbudowana z kwasu askorbinowego i sody, rozpuszczalna w wodzie. Tzw. buforowana witamina C, która ma mniejszy potencjał drażniący żołądek, a także skórę. Działa też nieco słabiej od kwasu askorbinowego. Ma neutralne pH i jest substancją wysoce niestabilną, wymagającą przechowywania w szczelnym opakowaniu, w chłodnym i suchym miejscu, zwłaszcza, gdy jest w roztworze.

Składnik antyoksydacyjny. Wzmacnia skórę i naczynia krwionośne, przeciwdziała wolnym rodnikom, starzeniu skóry. Wzmacnia skórę na czynniki zewnętrzne m.in. promieniowanie UV, alergeny. Przeciwdziała powstawaniu zaskórników i stanów zapalnych, wygładza, rozjaśnia i wyrównuje koloryt. Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Składnik wykorzystywany głównie w kosmetykach do pielęgnacji twarzy i ciała. W medycynie znajduje zastosowanie, jako forma witaminy C, którą można podawać dożylnie, a także doustnie u osób wrażliwych na kwas askorbinowy. Działa przeciwnowotworowo.

Substancja syntetyczna

Przeciwutleniacz, antyoksydant

Rozjaśniacz/Wybielacz

Substancja aktywna

Substancja antyseptyczna, przeciwzapalna

Substancja kojąca, łagodząca, substancja wzmacniająca naczynia krwionośne

Substancja lecznicza

Substancja ochronna

Substancja odżywcza

Substancja przeciwzmarszczkowa

Substancja wygładzająca

Brak ostrzeżeń

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.