Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Tetrasodium Etidronate

Sól tetrasodowa kwasu etidronowego, wersenian czterosodowy

TETRASODIUM EDTA, (1-HYDROXYETHYLIDENE) BIS-TETRASODIUM SALT PHOSPHONIC ACID, (1-HYDROXYETHYLIDENE) BISPHOSPHONIC ACID TETRASODIUM SALT, 1-DIPHOSPHONATE TETRASODIUM 1-HYDROXYETHANE-1, TETRASODIUM (1-HYDROXYETHYLIDENE) BISPHOSPHONATE, DEFLOC EN 43

(1-hydroksyetylideno)bisfosfonian tetrasodu, etylenodiaminotetraoctan tetrasodu. Sól czterosodowa kwasu wersenowego (EDTA).

Pełni rolę sekwestranta, czyli substancji, która kompleksuje jony metali. Dzięki temu zwiększa trwałość kosmetyku oraz jego stabilność. Stosowany najczęściej w kosmetykach kolorowych, kosmetykach do kąpieli, mydłach, szamponach. Zalecany do kosmetyków, które będą miały styczność z twardą wodą.

Substancja syntetyczna

Chelator, sekwestrant

Regulator lepkości

Stabilizator emulsji

Substancja pomocnicza

3
słabsze działanie silne działanie

Substancja dozwolona do stosowania w ograniczonym stężeniu (znajduje się na liście substancji dozwolonych do stosowania w kosmetykach wyłącznie w ograniczonej ilości, zakresie i warunkach stosowania). Maksymalne stężenie dopuszczane do stosowania: - w produktach do włosów to 1,5%, - w mydłach to 0,2%. Silny irytant skórny i spojówkowy.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.