Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look

Ginkgo Biloba Extract - właściwości i zastosowanie

Wyciąg z miłorzębu japońskiego

Ginkgo Biloba (Maidenhair Tree) Extract, Extract Of Ginkgo, Extract Of Ginkgo Biloba, Extract Of Maidenhair Tree, Ginkgo Biloba Ext., Ginkgo Extract, Maidenhair Extract, Maidenhair Tree Extract, Yajiaotong

Opis
Ekstrakt z miłorzębu dwuklapowego, gatunku drzewa należącego do rodziny miłorzębowatych. Jego inna nazwa (miłorząb japoński) jest myląca, ponieważ drzewo nie występuje w Japonii, a pochodzi z Chin. W Polsce spotykane w ogrodach, jest mrozoodporne i lubi duże nasłonecznienie, ponadto wytworzono wiele polskich odmian miłorzębu, nazwano je imionami królów Polski. Obecnie w stanie dzikim jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem, dlatego jest uprawiane. Ekstrakty pozyskuje się z liści, korzeni, orzechów lub wszystkich tych części wspólnie. Wyciągi zawierają glikozydy flawonowe m.in. izoramnetynę, olejek kamforowy, kwercetynę oraz laktony terpenowe (ginkolidy i bilobalit). Mają postać proszku i są rozpuszczalne w wodzie. Zalecane stężenie w kosmetykach: Do 5%.
Działanie w kosmetykach

Składnik wykazuje bardzo silne działanie antyoksydacyjne, przeciwstarzeniowe. Pod tym względem jest jedną z najskuteczniejszych substancji roślinnych, hamuje enzymy odpowiedzialne za utlenianie białek i witamin w skórze. Ponadto stymuluje procesy lipolizy i poprawia mikrokrążenie, dlatego jest chętnie wykorzystywany w produkcji kosmetyków antycellulitowych, przyspiesza rozkład tkanki tłuszczowej. Poprawia ukrwienie skóry, co za tym idzie, sprzyja skórze bladej, poszarzałej i zestresowanej, z oznakami stresu oksydacyjnego i fotostarzenia, przywraca jej zdrowy koloryt. Minimalizuje powstawanie zaskórników. Dodatkowo ma właściwości przeciwzapalne. Stosowany w kosmetykach pielęgnacyjnych typu Anti-Age i ujędrniających do skóry dojrzałej, naczynkowej, a także w kremach pod oczy.

Typ składnika

Substancja roślinna

Funkcja w kosmetyku

Przeciwutleniacz, antyoksydant

Reduktor, reduktor tkanki tłuszczowej

Substancja aktywna

Substancja antyseptyczna, przeciwzapalna

Substancja kojąca, łagodząca, substancja wzmacniająca naczynia krwionośne

Substancja lecznicza

Substancja odżywcza

Substancja przeciwłojotokowa

Substancja przeciwzmarszczkowa

Substancja wygładzająca

Bezpieczne dla kobiet w ciąży

Nie wiadomo

Tak

Nie

Ostrzeżenia

Kobiety w ciąży nie powinny stosować wysokich stężeń tego składnika ze względu na ryzyko krwawień.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.