Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Panax Ginseng Extract

Wyciąg z żeń szenia

Panax Ginseng Root Extract, American Ginseng Extract, Extract Of Ginseng, Ginseng (Panax Ginseng) Extract, Ginseng Extract, Ginseng Root Extract, GINSENG, Oriental Ginsrng Extract, Panax Quinquefolium Extract, 50% Ethanol Ginseng Root Ext.

Ekstrakt z korzenia żeń szenia, nazywanego także ginsengiem lub wszechlekiem, gatunku reliktowej byliny z rodziny araliowatych, dziko występującej w północno-wschodnich Chinach, na północy Półwyspu Koreańskiego, w Japonii i wschodniej części Rosji. Korzeń zawiera lecznicze, unikalne, spotykane tylko w tej roślinie substancje biologicznie czynne- ginsenozydy i proteoglikany (panaksozydy). Pod względem chemicznym ginsenozydy, to glikozydy o charakterze saponin trójterpenowych. Dotychczas wyodrębniono około 16 ginsenozydów. To one odpowiedzialne są za szerokie spektrum działania i właściwości żeń szenia. Ich działanie polega na zwiększeniu zdolności hemoglobiny do przyłączania tlenu, a tym samym lepszego zaopatrywania komórek w tlen. Ponadto w korzeniu znajdują się m.in. witamina A, witamina B1 i B2, witamina C, wapń, miedź, fosfor cynk, potas, żelazo, magnez, sód, siarka, molibden, a w sumie prawie 200 składników. Ekstrakt występuje w formie suchego proszku łatwo rozpuszczalnego w wodzie. Zalecane stężenie w kosmetyku: 5-10%.

Korzeń znany jest ze swych właściwości cytotoksycznych, zabija komórki nowotworowe. W kosmetykach stosowany jest ze względu na działanie silnie antyoksydacyjne, opóźnia starzenie skóry, znajduje się w wielu kosmetykach przeciwzmarszczkowych i odmładzających, także luksusowych. Wykazuje również działanie wyszczuplające i antycellulitowe, aktywuje rozkład tłuszczy, hamuje syntezę kwasów tłuszczowych. Ma jeszcze wiele innych właściwości, m.in. wzmacniające, rewitalizujące, dotleniające, regenerujące, poprawiające ukrwienie i odporność skóry. Wzmacnia cebulki włosów i pobudza je do wzrostu, odbudowuje uszkodzone włosy. Polecany jest do każdego typu skóry, zwłaszcza zmęczonej, poszarzałej i bladej oraz z oznakami stresu oksydacyjnego, zapobiega powstawaniu zaskórników, poprawia koloryt i wygładza. Skóra staje się wyraźnie młodsza, bardziej sprężysta.

Substancja roślinna

Przeciwutleniacz, antyoksydant

Reduktor, reduktor tkanki tłuszczowej

Substancja aktywna

Substancja antyseptyczna, przeciwzapalna

Substancja lecznicza

Substancja odżywcza

Substancja przeciwłupieżowa, wzmacniająca cebulki, stymulująca porost włosów

Substancja przeciwzmarszczkowa

Substancja wygładzająca

Brak ostrzeżeń

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.