Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look

Passiflora Incarnata Oil - właściwości i zastosowanie

Olej passiflora, Olej z marakui

Passiflora Incarnata Seed Oil, Passionflower Oil, Passionflower (Passiflora Incarnata) Oil, Passionflower Seed Oil, Passiflora Incarnata (Passionflower) Oil

Opis
Olej z nasion owocu męczennicy cielistej, zwanej także passiflorą i marakują- gatunku rośliny wieloletniej z rodziny męczennicowatych. występującej w lasach obu Ameryk. Olej zawiera 60-80% kwasu linolowego, 12-18% oleinowego, 8-12% palmitynowego, 1% linolenowego, 0,5% arachidowego i 0,5% arachidynowego oraz passiflorinę, 17 różnych aminokwasów, bioflawonoidy, wit. C, E, K i karotenoidy, sód, magnez, potas i wapń. Ma przyjemny, delikatny zapach, jasnożółty kolor i lekką konsystencję. Może być nakładany bezpośrednio na skórę i włosy. Należy go przechowywać z daleka od światła, najlepiej w lodówce, wtedy zachowa świeżość przez ok. 4 miesiące. Jest olejem z grupy schnących, nie należy go podgrzewać.
Działanie w kosmetykach

Emolient tłusty, tworzy na powierzchni skóry i włosów odżywczy, zmiękczający film, który zapobiega odparowywaniu wilgoci i chroni przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wiatr, mróz czy klimatyzowane pomieszczenia. Olej polecany szczególnie do skóry naczynkowej i wrażliwej. Wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, przyspiesza krzepnięcie krwi, działa uspokajająco i łagodząco na rumień skórny i zaczerwienienia. Ponadto uelastycznia skórę, zapobiega zmarszczkom, zawiera cenne przeciwutleniacze. Nadaje połysk, miękkość i wygładzenie suchym i szorstkim włosom.

Typ składnika

Substancja roślinna

Funkcja w kosmetyku

Emolient

Przeciwutleniacz, antyoksydant

Substancja filmotwórcza

Substancja kojąca, łagodząca, substancja wzmacniająca naczynia krwionośne

Substancja natłuszczająca

Substancja ochronna

Substancja odżywcza

Substancja przeciwzmarszczkowa

Substancja wygładzająca

Substancja zmiękczająca

Komedogenny
2
słabsze działanie silne działanie
Bezpieczne dla kobiet w ciąży

Nie wiadomo

Tak

Nie

Ostrzeżenia

Składnik w dużych stężeniach i często stosowany może nasilać problemy trądzikowe, powodować wypryski i zaskórniki.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.