Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Theobromine

Teobromina, 3,7-Dimetyloksantyna

Theobrominum, 3,7-Dimethylxanthine, Diuretin, Diurobromine, Teobromin, Theobromin, Theobromine Natural

Alkaloid purynowy, metyloksantynowy pozyskiwany głównie w ziaren kakao. Występuje w roślinach przeważnie obok kofeiny i teofiliny, np. w herbacie i yerba mate, ziarnach kawy, orzeszkach kola, nasionach guarany. Substancja ma postać krystalicznego proszku, jest słabo rozpuszczalna w wodzie i etanolu, umiarkowanie rozpuszczalna w roztworach zasadowych, dobrze rozpuszczalna w chloroformie i eterze.

Składnik przyspiesza lipolizę i wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, działa wyszczuplająco, detoksykująco i przeciwobrzękowo. Ma również właściwości nawilżające, poprawia sprężystość i elastyczność skóry. Usprawnia drenaż, pobudza mikrokrążenie skórne. Dobrze wpływa na zwiotczałą skórę, spotykany w kosmetykach przeciwzmarszczkowych, antycellulitowych i spowalniających łysienie. Ma także działanie maskujące, neutralizuje niepożądane zapachy w kosmetyku.

Substancja roślinna

Humektant

Nośnik substancji aktywnej, Promotor przejścia

Przeciwutleniacz, antyoksydant

Reduktor, reduktor tkanki tłuszczowej

Substancja aktywna

Substancja nawilżająca

Substancja przeciwłupieżowa, wzmacniająca cebulki, stymulująca porost włosów

Substancja przeciwzmarszczkowa

Substancja wygładzająca

Substancja maskująca

Teobromina nie jest wskazana w dużych stężeniach w kosmetykach do ciała dla kobiet w ciąży. Substancja drażniąca dla oczu. Substancja trująca dla niektórych gatunków zwierząt, między innymi dla psów, kotów i koni.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.