Bułeczki z czosnkiem
Składniki:
- Ciasto na bułki
- mąka pszenna [400 g] (lub chlebowa)
- drożdże [8 g] (świeże lub 1 łyżeczka suchych)
- cukier [20 g] (drobny)
- sól [0.5 łyżeczki]
- masło [30 g] (roztopione)
- mleko [260 g]
- Nadzienie
- czosnek (wedle uznania, ja dałam 3)
- pietruszka (na oko:))
- masło [60 g]
- przyprawa do masła (opcjonalnie)
- do posmarowania bułek
- jajka [1 ] (roztrzepane)
- mleko (troszkę)
Przygotowanie:
Ze świeżych drożdży robić rozczyn (roztopić w ciepłym mleku i odrobinie cukru) i połączyć z pozostałymi składnikami na bułeczki. Ugniatać aż będzie gładkie i niezbyt klejące.
Zostawić w ciepłym miejscu na co najmniej 1.5 godz do wyrośnięcia.
Po tym czasie ciasto wyjąć, podzielić na 12 części. Każdą z nich uformować w kulkę i lekko rozpłaszczyć i odstawić na 30 min do ponownego wyrośnięcia.
W tym czasie przygotować nadzienie. Masło wymieszać z czosnkiem, pietruszką i ewentualnie przyprawa do masła.
Wyrośnięte kulki wysmarować roztrzepanym jajkiem z mlekiem. Naciąć i umieścić nadzienie. ( Ja robiłam to łyżką, ale można użyć rękawa cukierniczego albo woreczka z odciętym rogiem).
Bułeczki piec przez ok 15 min w 180 stopniach. ( Ja na 5 min włączyłam termoobieg żeby się ładnie przyrumieniły ale pewnie bez tego zabiegu też się ładnie zakolorują).
Smacznego:))
Polecany film:
Kasia gotuje z Polki.pl: tarta z dynią i szpinakiem
Komentarze
Przepraszam
Smutne.