Wejdź
4 błędy, które możesz popełniać nakładając podkład
Fotolia
Makijaż

4 błędy, które możesz popełniać nakładając podkład

Zobaczcie, jakie 4 błędy są najczęściej popełniane podczas codziennego nakładania podkładu!
Anna Jastrzębska
luty 16, 2016

Poprawnie nałożony podkład powinien zakrywać niedoskonałości, nie podkreślać zmarszczek i suchych skórek, nie odznaczać się kolorystycznie od szyi czy dekoltu. Jednak nie tylko dobranie idealnego podkładu do naszej cery jest istotne - kluczowa jest jego właściwa aplikacja na skórę. Poznajcie 4 najpopularniejsze błędy popełnianie przy nakładaniu podkładu.

1 z 4

Pomijasz bazę pod podkład

Pomijasz bazę pod podkład

Raczej niewiele z nas na co dzień stosuje pod makijaż bazę. Wydaje nam się, że jeśli nakładamy krem, podkład i puder, to i tak jest to duża ilość kosmetyków. Oczywiście w przypadku cery trądzikowej mniej zawsze będzie znaczyło więcej (cera z niedoskonałości najbardziej pokocha podkłady i pudry mineralne); jednak np. cera sucha, szczególnie jesienią i zimą bardzo polubi niekomodenne bazy olejkowe, których wystarczy kropla, żeby dodać skórze blasku i nawilżyć suche skórki. Na wielkie wyjścia sprawdzi się baza rozświetlająca (dla suchej i zmęczonej skóry) albo mocno matująca – dla cery mieszanej lub tłustej.

2 z 4

Nakładasz zbyt dużo podkładu

Nakładasz zbyt dużo podkładu

Nawet najbardziej kryjący podkład nie zwiększy swojej skuteczności po nałożeniu dwóch czy trzech warstw. Wręcz przeciwnie – podkreśli zmarszczki,  linie mimiczne i ewentualne przesuszenia cery. Tylko cienka, dokładnie rozprowadzona na całej twarzy warstwa podkładu, zapewni oczekiwany efekt. Będzie też lepiej współgrać z korektorem nakładanym pod oczy i na niedoskonałości. Jeśli nałożysz zbyt dużo podkładu wystarczy odcisnąć jego nadmiar przykładając do twarzy chusteczkę higieniczną. Zresztą ten sam patent sprawdzi się przy ciemnych pomadkach – kolor się subtelnie złagodzi i będzie trwalszy.

3 z 4

Zawsze nakładasz podkład palcami

Zawsze nakładasz podkład palcami

Wiele z nas aplikuje podkład wyłącznie palcami.Gdy nie mamy zbyt dużo czasu, nie ma w tym nic złego – to metoda szybka, higieniczna (gdy myjemy ręce antybakteryjnym mydłem przed makijażem) i nie tracimy ani kropelki podkładu. Jednak przed większym wyjściem warto pokusić się o aplikację podkładu pędzlem albo gąbeczką. Stemplowanie podkładu pędzlem na twarzy pozwoli skutecznie zakryć trądzik i przebarwienia, a gąbka zapewni niezwykle naturalny, gładki efekt. Precyzyjne rozprowadzenie podkładu odpowiednim pędzlem zapewni lepszy efekt końcowy niż ten po użyciu palców.

4 z 4

Źle dobierasz odcień podkładu

Źle dobierasz odcień podkładu

Sprawdzanie odcieniu podkładu na nadgarstku czy wierzchu dłoni już dawno odeszły w zapomnienie. Podkład najlepiej testować na linii żuchwy, nakładając palcem podłużne paski kilku odcieni, które wydają się zbliżone do naszej karnacji. Po wmasowaniu niewidoczny pasek będzie sugerował idealny kolor podkładu. Najkorzystniej byłoby przeprowadzać takie testy w domu korzystając z próbek podkładów, żeby móc dokładnie ocenić, jak wygląda podkład zarówno w świetle sztucznym, jak i dziennym oraz jego utlenianie się na skórze.

Komentarze

Nasze akcje