Wejdź
Czym najlepiej nakładać podkład?
123rf, materiały PR
Makijaż

Czym nakładać podkład – przegląd pędzli i gąbeczek

Zastanawiałyście się kiedyś, czym najlepiej nakładać podkład? Sprawdźcie, co wybrać - pędzel, Beauty Blender czy... palce!
Anna Jastrzębska
kwiecień 23, 2014
czym nakładać podkład

Podkład jest jednym z najchętniej używanych kolorowych kosmetyków i miliony kobiet codziennie rano nakładają go na twarz. W jaki sposób najczęściej to robią? Przy pomocy dedykowanych pędzli, specjalnych gąbeczek, a może po prostu palcami? Każdy sposób ma swoje zwolenniczki (w naszej redakcji połowa z nas stosuje pędzle, a połowa preferuje tradycyjną metodę nakładania palcami:)), jak i zagorzałe przeciwniczki. Sprawdźcie, jakie są zalety i wady każdej z metod.

Nakładanie podkładu krok po kroku

Nakładanie podkładu palcami

Jedna z podstawowych i niezwykle popularnych metod. Jej kluczową zaletą jest ciepło naszego ciała - ciepłe palce lekko rozgrzewają podkład i ułatwiają jego wtapianie się w skórę. Niestety ten sposób zazwyczaj wiążę się z zużyciem większej ilości podkładu niż w przypadku np. pędzli. Palcami jest również trudniej równomiernie nałożyć podkładu w okolicach oczu i nosa. Konieczne jest także każdorazowe umycie dłoni płynem antybakteryjnym przed aplikacją podkładu.

Nakładanie podkładu gąbeczkami

Kolejna bardzo popularna metoda. Możemy wybierać między silikonowymi różnokształtnymi gąbeczkami, czy gąbkami w kształcie jajeczek – między innymi słynnym Beauty Blenderem, czy jego prawie identycznym odpowiednikiem stworzonym przez markę Inglot. Ten rodzaj aplikatorów ułatwia precyzyjne nałożenie podkładu i bardzo naturalny efekt końcowy. Podkład wystarczy nałożyć na wierzch dłoni, a następnie na gąbeczkę (wcześniej należy ją zmoczyć i wycisnąć, żeby pozostała wilgotna) i stemplować na twarzy. Gąbeczka nie absorbuje dużo podkładu, co jest jej dużym atutem. Niestety ten rodzaj aplikatorów ma też swoje wady – wiele dziewczyn ma problem z dokładnym wyczyszczeniem gąbki.

Nakładanie podkładu pędzlami

Bardzo przyjemna i szybka metoda zapewniająca naturalny, bardzo efektowny wygląd. W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, i jakiego podkładu używamy, możemy wybierać różne pędzle. Najpopularniejszym kształtem jest tzw. koci języczek czyli dość wąski pędzel z zaokrąglonym włosiem. Powinnyśmy go wybrać, jeśli zależy nam na dużym kryciu i bezproblemowym czyszczeniu pędzla – jego niewielkie rozmiary i średnia gęstość włosia bardzo to ułatwiają. Jeśli zależy nam na świetnym kryciu i makijażu pozbawionym smug, idealny będzie płasko ścięty pędzel flat top, który poradzi sobie nawet z podkładami, które ze względu na konsystencję trudno jest rozprowadzić równomiernie. Ostatnim, bardzo często wybieranym pędzlem, jest duo fibre – pędzel z wymieszanego włosia – naturalnego oraz syntetycznego. Dzięki zróżnicowanej długości tych dwóch rodzajów włosia, pędzel pozwala na precyzyjne nałożenie podkładu. Fluid nałożony tym pędzlem świetnie stapia się z cerą, przez co makijaż staje się bardzo naturalny.

czym nakładać podkład

1. For Your Beauty, zestaw 6 gąbeczek, ok. 7zł; 2. Inglot, gąbeczka do nakładania podkładu, ok. 40zł; 3. Beauty Blender, 79zł; 4. Hakuro, pędzel flat top H50, ok. 31zł; 5. Hakuro, pędzel "koci język" H18, ok. 19zł.

Czym najchętniej nakładacie podkład?

Komentarze
Powiększanie ust konturówką
ONS
Makijaż Powiększenie ust w stylu Kylie Jenner – krok po kroku!
Marzysz o pełnych ustach? Wypróbuj trick z konturówką i wykonaj makijaż inspirowany Kylie Jenner!
Anna Jastrzębska
kwiecień 07, 2015

Powiększanie ust w stylu Kylie Jenner krok po kroku: 1. Krok pierwszy to dokładne obrysowanie ust konturówką wychodząc poza kontur o około 1 mm. Pozostawiam centralną część wolną. Powiększanie ust w stylu Kylie Jenner charakteryzuje się jaśniejszym środkiem ust, przez co wydają się one bardziej wydatne i większe. 2. Usta wypełniam matową pomadką w kolorze różowym. 3. Na środek ust nanoszę jaśniejszą pomadkę, aby podbić efekt. 4. Czyszczę granice pomadki korektorem. Makijaż ust w stylu Kylie Jenner jest gotowy! Kosmetyki użyte do stworzenia makijażu: Konturówka Essence Lip Liner 07 Cute Pink  Bourjois Rouge Edition Velvet 10  Isa Dora Twist Up Matt Lips Satin Soft Feel 52 Posh Peach Korektor Catrice Camouflage Cream 020 Light Beige  Pędzel do korektora Hakuro H60 Sprawdź też: rewolucyjne zmywacze do paznokci i 5 makijażowych hitów marca Odwiedź blog autorki: kosmetyczna-hedonistka.blogspot.com Co sądzicie o powiększaniu ust konturówką?

Przeczytaj

Nasze akcje