Wejdź
makijaż do pracy
Makijaż

Delikatny i kobiecy makijaż do pracy krok po kroku

Sprawdź, jak krok po kroku stworzyć delikatny makijaż, który sprawdzi się idealnie w pracy czy na uczelni!
listopad 05, 2014
Delikatny, codzienny smoky eyes krok po kroku

Makijaż do pracy krok po kroku:

Makijaż do pracy krok po kroku

1. Na całą powiekę ruchomą nakładam płaskim pędzelkiem matowy, biały cień.

2. Następnie za pomocą pędzla do blendowania i koralowego cienia podkreślam załamanie powieki oraz zewnętrzny kącik i dolną powiekę. Staram się jak najbardziej rozetrzeć nałożony cień.

Makijaż do pracy krok po kroku

3. Czas na zdefiniowanie zewnętrznego kącika oka. Używam tu dosyć ciemnego, matowego brązu oraz pędzla do blendowania, który nakładając cień od razu go dobrze rozciera. Pamiętam tez o zewnętrznym kąciku dolnej powieki.

4. Teraz rysuję kreskę na górnej powiece czarnym cieniem i rozcieram ją w zewnętrznym kąciku górnej powieki tak, aby uzyskać bardziej przydymiony efekt.

Makijaż do pracy krok po kroku

5. Na dolnej powiece nakładam matowy, biały cień. Skupiam się głównie na wewnętrznym kąciku oka.

6. Tuszuję rzęsy oraz doklejam kilka kępek. Na linię wodną nakładam cielistą kredkę.

Makijaż do pracy jest gotowy:

Makijaż do pracy krok po kroku

Makijaż do pracy krok po kroku

Kosmetyki użyte do stworzenia makijażu:

Makijaż do pracy krok po kroku

Makijaż twarzy:

Podkład Dr Irena Eris Provoke Matt Fluid 210 Ivory

Puder sypki Rouge Bunny Rouge

Bronzer Bourjois Delice

Rozświetlacz The Balm Mary Lou Manizer

Róż Lily Lolo Burst Your Bubble

Makijaż oczu:

Jako baza pod cienie korektor Isa Dora

Cienie z palety The Balm Meet Matte Nude

Tusz do rzęs Astor Big&Beautiful Style Muse

Cielista kredka NYX Wonder Pencil

Kępki rzęs Neicha bez węzełka

Makijaż brwi:

NYC Eyebrow Gel Brunette

Cień do brwi The Balm Brow Pow Blonde

Makijaż ust:

Błyszczyk Bourjois 46 Glam Effect

Polecamy też: potrójny warkocz krok po kroku

Odwiedź blog autorki: kosmetyczna-hedonistka.blogspot.com

Komentarze
Makijaż oczu z matową, pastelową kreską
Makijaż Makijaż oczu z matową, pastelową kreską
Lato coraz bliżej! Zobaczcie naszą propozycję makijażu oczu z pastelową, matową kreską. Pokazujemy, jak stworzyć go krok po kroku!
Anna Jastrzębska
kwiecień 23, 2015

Makijaż oczu z matową kreską krok po kroku: 1. Pierwszym krokiem jest nałożenie matowego, różowo-pomarańczowego cienia w załamaniu powieki i dokładne roztarcie go powyżej tego załamania. Chodzi o uzyskanie „mgiełki” koloru i stworzenie oprawy do cienia na powiece ruchomej. 2. Teraz na całą powierzchnię powieki ruchomej nanoszę połyskujący, różowo-złoty cień. 3. Aby makijaż był jeszcze bardziej rozświetlony i opalizujący, to na środek powieki ruchomej nakładam złoty pyłek. W samym wewnętrznym kąciku oka nanoszę biały, matowy cień. 4. Dolną powiekę przyciemniam matowym brązem i przeciągam nim również przy zewnętrznym kąciku powieki górnej, zaraz przy rzęsach. 5. Czas na główny punkt makijażu czyli matową, pastelową kreska, która jest bardzo modna w sezonie wiosennym. Kreskę wykonałam matowym cieniem w kolorze fioletu, który zmieszałam z odrobiną bezbarwnego żelu do brwi. W ten sposób uzyskałam kremową konsystencję cienia i łatwiej było mi namalować kreskę. Jeśli macie gotowy eyeliner w podobnym kolorze, to oczywiście możecie go użyć. 6. Dolne granice makijażu rozcieram koralowym, matowym cieniem, a na linię wodną oka nanoszę cielistą kredkę. Tuszuję rzęsy i doklejam sztuczne. Na ustach matowa pomadka w kolorze różowym. Makijaż z matową kreską jest gotowy! Kosmetyki użyte do stworzenia makijażu: Makijaż twarzy: Podkład Loreal True Match Vanille Puder matujący Catrice Prime and Fine Zielona Baza Catrice Rozświetlacz The Balm Mary Lou Manizer Róż I bronzer z palety Makeup Revolution Hot Spice Pedzle Zoeva (Rose Golden Vol.2) Makijaż oczu: Różowo-pomarańczowy cień z palety Sleek Paraguaya Połyskujący cień na powiece ruchomej z palety Zoeva Rose Golden Złoty pyłek w centralnej części powieki ruchomej Era Minerals Spellbound Biały cień w wewnętrznym kąciku oka Miyo White Fioletowy cień...

Przeczytaj

Nasze akcje