Kiedy myć pędzle? Jak najczęściej. Zaleca się robić to ok. raz na tydzień, ale można też częściej. Wiele kobiet o tym jednak zapomina, ponieważ na pierwszy rzut oka nie do końca widać, że pędzle potrzebują odświeżenia. W gruncie rzeczy jednak podczas każdego makijażu zbierają się na nich bakterie i resztki kosmetyków. To jednak nie wszystko. Jeżeli przechowujemy je np. na toaletce, pędzle również bardzo się kurzą!Polecamy: Ten płyn rozpuszcza makijaż i sprawia, że rzęsy nie wypadają! Jaki kosmetyk do demakijażu tak działa?

Reklama

Jak myć pędzle?

Najczęściej stosujemy do tego płyn do higieny intymnej, szampon lub żel do mycia twarzy. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy się także żel marki Isana, który makijażystki zachwalają właśnie jako środek do mycia pędzli i beauty blendera, przez co ten bardzo szybko znika z półek. Jednak zastosowanie kosmetyku i bieżącej wody nie daje nam gwarancji usunięcia wszystkich bakterii. Okazuje się, że jest na to skuteczniejszy sposób.

Reklama

Aby zniszczyć bakterie, warto przed ich umyciem włożyć je do... zamrażarki! Minusowa temperatura pozwoli na zabicie zalegających mikroorganizmów.Następnie nie sięgamy po gotowy kosmetyk, a robimy własną mieszankę myjącą. Łączymy pół szklanki płynu do mycia naczyń i 1/4 szklanki oliwy. Jeżeli chcemy umyć mniejszy pędzel, to możemy zmniejszyć ilość składników pamiętając o zachowaniu proporcji 2:1, czyli np. 2 łyżki płynu i 1 łyżka oliwy. W tak przygotowanej miksturze moczymy pędzel i delikatnie nim poruszamy.Polecamy: Zmieszała ponad 600 szminek z Sephory. Efekt? Marzymy o takim kolorzePomyślcie, jak dobrze olejki rozpuszczają wasz makijaż. Podobnie oliwa działa na resztki kosmetyków i brud na pędzlach, a na dodatek pozytywnie wpływa również na włosie. Na koniec wystarczy opłukanie letnią wodą. Nie zapomnijcie o uformowaniu włosia pędzli i ułożeniu ich na płaskiej powierzchni do wyschnięcia. Osobiście zawsze je układam na talerzu pokrytym papierowym ręcznikiem. Spróbujecie? Jeżeli nadal wam się nie chce poświęcać czasu na mycie pędzli, to przypominamy wam, że nagromadzone na nich zanieczyszczenia mogą powodować m.in. wypryski - chyba nie warto tak ryzykować, prawda?:) Jako przestrogę mamy dla was materiał: Rzadko myjesz pędzle do makijażu? Uważaj! Może cię spotkać to, co australijską modelkę...Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Reklama
Reklama
Reklama