Wejdź
makijaż z graficzną kreską
Makijaż

Graficzna kreska na jesiennym tle krok po kroku

Szukasz inspiracji do stworzenia oryginalnego, a jednocześnie utrzymanego w jesiennych kolorach makijażu? Zobacz, jak krok po kroku stworzyć makijaż z graficzną kreską!
październik 21, 2013

Makijaże graficzne to świetny sposób na ćwiczenie precyzji i "pewnej ręki". Na pewno początki nie są łatwe, jednak warto od czasu do czasu podjąć wyzwanie i "zmalować" niecodzienny, wyrazisty makijaż! Poniższa propozycja jest oparta na jesiennej kolorystyce, ale oczywiście można użyć dowolnie wybranych cieni. Pamiętaj: czarna kreska najlepiej będzie prezentowała się na jasnym tle.

Seksowny, świąteczny makijaż krok po kroku!

Zobacz, jak krok po kroku zrobić jesienny makijaż z graficzną kreską:

makijaż z graficzną kreską

1. Aby kolorystyka makijażu była intensywna, jako bazy użyj cienia w kremie. Najlepiej, by był on zbliżony do docelowego koloru makijażu.

2. Cień w kremie przeciągnij w zewnętrznym kąciku w "strzałkę" - nie musisz być zbyt precyzyjna, ponieważ granice cienia zostaną obrysowane czarnym eyelinerem.

makijaż z graficzną kreską

3. Na całą powierzchnię wcześniej nałożonej kremowej bazy wklep sypki cień. Użyłam cienia w kolorze "kameleon" - mieniącym się na rudo-zielono.

4. Rozpocznij malowanie graficznej kreski - pierwsza linia przebiega wzdłuż linii rzęs.

makijaż z graficzną kreską

5. Druga linia leży na prostej wyznaczonej pomiędzy zewnętrznym kącikiem oka, a końcówką brwi.

6. Ostatnia linia przebiega wzdłuż załamania powieki, tak jak kończy się cień.

makijaż z graficzną kreską

Wewnętrzny kącik oka i dolną powiekę rozświetl złotą kredką, na którą nałóż limonkowy, metaliczny cień. Wytuszuj rzęsy.

Makijaż z graficzną kreską i jesiennymi cieniami jest gotowy!

makijaż z graficzną kreską

makijaż z graficzną kreską

Sprawdź też, jak zrobić metaliczny makijaż oczu.

Co myślicie o takiej inspiracji? Hot?

 Odwiedź blog autorki: wizazonline.pl

Komentarze
brushegg do czyszczenia pędzli
Pielęgnacja Produkt tygodnia: jajko Brushegg do czyszczenia pędzli
Niewielkie silikonowe jajko Brushegg z wypustkami to ostatnio moje wielkie odkrycie! Szybko stało się jednym z ukochanych produktów, które posiadam. Sprawdź jak używać Brushegg i dlaczego jest takie fajne!
Magdalena Borucińska
czerwiec 23, 2015

Brushegg wyczyści pędzle do makijażu! Brushegg to… mała silikonowa nakładka na palce w kształcie jajka, która ułatwia mycie pędzli . To jedna z moich najmniej ulubionych czynności, a z tym produktem umycie wszystkich pędzli (mam ich około 30!) zajmuje naprawdę chwilę. Wystarczy zmoczyć pędzel, na jajko nałożyć odrobinę żelu do mycia twarzy, szamponu do włosów lub specjalnego produktu do mycia pędzli. Następnie pocieramy włosiem pędzla o wypustki – wystarczy zrobić to dosłownie 2-3 razy - i gotowe! Płuczemy pędzel i dajemy mu wyschnąć. Wcześniej mycie pędzli zajmowało mi naprawdę dużo czasu, bo pigment nigdy nie chciał do końca wypłukać się z białego włosia. Prawdziwą męką było domywanie płaskich pędzli (flat top) z kryjącego podkładu. Teraz wystarczy chwila i mam czysty pędzel! Dlaczego warto pamiętać o częstym myciu pędzli? Pędzle, które stoją w pięknej szklance albo ozdobnym pudełku, zbierają kurz. A gdy poprawiasz makijaż w ciągu dnia, na pędzlu osadza się sebum, bakterie, martwy naskórek i zanieczyszczenia – jeśli masz skłonność do trądziku to z pewnością roznosisz i wcierasz wszystko w skórę. Polecam rozczapierzać pędzle typu flat top i kabuki - schną o wiele szybciej. nanomi Jajko Brushegg kosztuje około 30zł (lub 8 dolarów) i z łatwością kupicie je w internecie. Zdjęcia: instagram brusheggpolska

Przeczytaj

Nasze akcje