klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Makijaż

Idealnie gładka cera? A próbowałaś już baking?

Zapewne baking kojarzy Ci się z... wypiekami. Ma on jednak swoje zastosowanie także w wizażu i to od bardzo dawna. Ten trik używają drag queen, które w swoim makijażu stawiają przede wszystkim na odpowiednie krycie i dbałość o gładkość skóry. Czym jest baking?
Zosia Gil-Wąsowicz
lipiec 26, 2017

Baking polega na pokryciu obszaru, który chcemy zmatowić, grubą warstwą pudru. Pozostawiony na pewien czas, wchłania się i tworzy jedną gładka warstwę. Metoda ta wygładza skórę, utrwala makijaż i pozwala zakryć wszelkie przebarwienia i niedoskonałości. Dodatkowo chroni przed osypującymi się cieniami podczas malowania oczu, dzięki czemu nie będziesz musiała zmagać się z jego usunięciem.

Co to jest baking?

Idealnie sprawdzi się, jeśli chcesz zachwycić swym wyglądem na sesji zdjęciowej, przed kamerą lub na wyjątkowych okazjach, gdzie fotograf lub operator będzie kierował obiektyw w naszą stronę. Jedna uwaga - bakingu nie należy stosować, na co dzień, ponieważ ogranicza oddychanie skóry i może skutkować jej wysuszeniem. Jeśli zdecydujesz się na kilkudniowe zastosowanie tej metody, pamiętaj o dokładnym odżywieniu skóry dobrym kremem nawilżającym.

Zobacz wideo i sprawdź, jak prawidłowo wykonać baking twarzy!
A jaki masz dziś makijaż? Chętnie go zobaczymy :). Zrób zdjęcie i pokaż je w Lookach Wizażanek.

Zobacz także: CZY LATEM MUSIMY POŻEGNAĆ CIEMNY MAKIJAŻ?

Komentarze