Wejdź
Błędy w makijażu brwi, które postarzają
Makijaż

Jak makijaż brwi nie powinien wyglądać? Oto najpopularniejsze błędy, które cię postarzają

Coś jest z twoim makijażem nie tak, ale nie wiesz, gdzie leży problem? Przyjrzyj się swoim brwiom, bo to prawdopodobnie one psują efekt.
Milena Majak
kwiecień 26, 2019

To wcale nie jest tak, że jeżeli w młodości wyskubywałaś brwi, teraz nie mogą wyglądać pięknie. I wcale też nie jest tak, że jeżeli masz naturalnie gęste brwi, w ogóle nie musisz z nimi nic robić. Błędów w makijażu tej części oprawy oczu można popełnić mnóstwo. Opowiemy wam jednak o czterech największych, które za każdym razem zepsują efekt końcowy make-upu oraz wizualnie dodadzą lat

Ten rodzaj poradnika makijażowego wprowadza kobiety w błąd

Jak NIE malować brwi?

Nieumiejętnie pielęgnowane czy nieodpowiednio umalowane brwi będą zwracać na siebie uwagę bardziej niż odbity na powiece tusz czy krzywo namalowana jaskółka. Mimo że w rzeczywistości możemy czuć się zupełnie inaczej, nieestetycznie (czy wręcz niechlujnie) wyglądające brwi sprawiają, że spojrzenie wydaje się ciężkie i zmęczone. A uwierzcie nam, to naprawdę potrafi postarzyć w mgnieniu oka. I nawet jeśli skóra za sprawą kremów ujędrniająco-odmładzających wygląda pięknie, efekt zepsują brwi.

Natychmiastowy efekt odmłodzenia możemy osiągnąć w bardzo prosty i dostępny dla każdej z nas sposób. Wystarczy odpowiednio zadbać o to, co nadaje naszej twarzy największego wyrazu. Oprawa oczu powinna być zaraz po cerze najważniejszą rzeczą, o którą dbamy.

Czego zatem należy się wystrzegać, aby nie dodać sobie wizualnie lat? Odpowiedź znajdziecie w naszej galerii.

Często organizujesz przyjęcia dla rodziny i znajomych? Kup nowy większy stół, wchodząc na stronę Agata kody rabatowe.

Dzięki tym kosmetykom stylizacja brwi będzie o wiele prostsza:

Zdjęcie główne: Pinterest.com

1 z 4

Za bardzo wyregulowane brwi lub wcale niewyregulowane brwi

Za bardzo wyregulowane brwi lub wcale niewyregulowane brwi

Czasy, w których skubałyśmy brwi do ultracienkiego kształtu minęły bezpowrotnie. Wygięty ku górze łuk powoduje efekt zdziwionego spojrzenia. Z kolei naturalnie grube brwi są oczywiście piękne, ale niezadbane wyglądają jak gęsty krzak przyklejony tuż nad okiem. I wcale nie chodzi o ich drastyczną metamorfozę - wystarczy odrobinę przyciąć oraz wyrwać włoski z miejsc, w których nie powinno ich być. Pamiętaj, że prawidłowo wyregulowane brwi optycznie powiększają oczy!

2 z 4

Nierówne brwi

Nierówne brwi

Jeśli możecie pochwalić się identycznie wyglądającymi brwiami - gratulujemy! Ale większość kobiet ma brwi, które są siostrami, ale nie bliźniaczkami. Z reguły dążymy wówczas do tego, aby ich kształt był maksymalnie zbliżony do siebie, co może doprowadzić do katastrofy. Zamiast znęcać się nad włoskami pęsetą, lepiej naprawić drobne uchybienia kosmetykami do makijażu brwi.

3 z 4

Źle dopasowany kolor kosmetyków

Źle dopasowany kolor kosmetyków

Kiedy odpowiednią regulację mamy już za sobą, czas wypełnić ubytki i dorysować włoski tam, gdzie ich brakuje. Należy jednak uważać, bo zbyt ciemny kolor doda nam nam, a zbyt jasny będzie praktycznie niewidoczny na tle ciemnych włosków. Trzeba również patrzeć na podtony kosmetyków. Ciepłe i rude nie będą pasowały chociażby brunetkom, które powinny używać produktów w chłodnej tonacji. 

4 z 4

Źle wykonany makijaż permanentny brwi

Źle wykonany makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi to oszczędność czasu przy robieniu porannego makijażu. Z decyzją o wykonaniu go warto jednak poczekać, przemyśleć wszystkie "za i przeciw" oraz wybrać odpowiednie studio. Dobrze wykonany makijaż permanentny wygląda jak naturalne włoski. Gorzej, jeżeli został wykonany starą techniką (wypełnienie łuku kolorem), wtedy możemy się spodziewać odwrotnego efektu.

Komentarze

Nasze akcje