klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Makijaż

Jak prawidłowo nakładać samoopalacz?

Krótkie sukienki i spódniczki wyglądają najlepiej na opalonej skórze. Jeżeli nie masz czasu się opalać lub nie chcesz narażać swojej skóry na szkodliwe promienie słoneczne, użyj samoopalacza!
Zosia Gil-Wąsowicz
sierpień 16, 2017

Każdy wie, że promienie słoneczne nie przynoszą tylko pięknej opalenizny. Poparzenia to tylko jeden ze skutków, który może wystąpić, nie wspominając o zmarszczkach, przebarwieniach, skazach, wypryskach lub chorobach skóry, z których najgroźniejszą jest rak.

Jeżeli marzysz o ciemnej karnacji "bez problemów", jest na to sposób - samoopalacze. Na rynku jest ich mnóstwo i występują one w wielu odsłonach.

Jak działają samoopalacze?

Składnikiem samoopalaczy odpowiedzialnym za zmianę barwy skóry jest dihydroksyaceton, który na skutek reakcji z aminokwasami zawartymi w naskórku powoduje zabarwienie skóry. W jej wyniku tworzą się nierozpuszczalne w wodzie pigmenty. Intensywność koloru zależy m.in. od zawartości DHA w kosmetykach oraz od grubości warstwy rogowej.

Samoopalacze możemy stosować cały rok,  jednak ich nieprawidłowe używanie może skończyć się wpadką taką jak smugi, pomarańczowe łokcie, plamy, ciemna, odcinająca się od reszty ciała twarz lub zabarwione dłonie i paznokcie.

Jak zatem iż używać? Obejrzyj nasze wideo, a... każdy będzie zazdrościł Ci opalenizny!

ZOBACZ TAKŻE: IDEALNIE GŁADKA CERA? A PRÓBOWAŁAŚ JUŻ BAKING?

Komentarze