Wejdź
Makijaż kontrastowy
Makijaż

Kontrastowy makijaż oczu krok po kroku

Lubicie makijaże z kontrastującymi kolorami cieni do powiek? Przedstawiamy propozycję takiego makijażu na lato 2014!
lipiec 07, 2014

Czasami warto sięgnąć po odważne zestawienie kolorystyczne. Tworząc kontrastowy makijaż dobrze jest pamiętać o kole barw, które bezpośrednio podpowie nam, które kolory leżą naprzeciwko siebie, a co za tym idzie, są dopełniające, czyli najbardziej kontrastujące. Kolorystyka, którą zastosowaliśmy opiera się na takim właśnie kontraście.

To świetna propozycja dla zielonych oczu!

Seksowny, świąteczny makijaż krok po kroku!

Sprawdź, jak krok po kroku wykonać kontrastowy makijaż oczu:

makijaż kontrastowy

1. Na ruchomą część powieki górnej nałóż bazę pod cienie, a następnie pokryj ją pomarańczowym cieniem.

2. Załamanie powieki rozetrzyj żółtym, matowym cieniem, a sam łuk brwi rozjaśnij cielistym kolorem.

makijaż kontrastowy

3. Dolną powiekę pomaluj fioletowym cieniem.

4. Następnie w zewnętrznym kąciku nałóż nieco granatu.

makijaż kontrastowy

5. Wewnętrzny kącik rozjaśnij perłowym różem.

6. Wzdłuż górnej linii rzęs namaluj kreskę, wyciągniętą w zewnętrznym kąciku oka.

makijaż kontrastowy

7. Linię wodną w oku pomaluj na granatowo. Wytuszuj rzęsy i w razie potrzeby doklej sztuczne.

Kontrastowy makijaż oczu jest gotowy!

makijaż kontrastowy

makijaż kontrastowy

Sprawdźcie, jak stworzyć makijaż z fantazyjną dolną kreską.

Co sądzicie o tym makijażu? Fajny?

Odwiedź blog autorki: wizazonline.pl

Komentarze
Makijaż oczu z matową, pastelową kreską
Makijaż Makijaż oczu z matową, pastelową kreską
Lato coraz bliżej! Zobaczcie naszą propozycję makijażu oczu z pastelową, matową kreską. Pokazujemy, jak stworzyć go krok po kroku!
Anna Jastrzębska
kwiecień 23, 2015

Makijaż oczu z matową kreską krok po kroku: 1. Pierwszym krokiem jest nałożenie matowego, różowo-pomarańczowego cienia w załamaniu powieki i dokładne roztarcie go powyżej tego załamania. Chodzi o uzyskanie „mgiełki” koloru i stworzenie oprawy do cienia na powiece ruchomej. 2. Teraz na całą powierzchnię powieki ruchomej nanoszę połyskujący, różowo-złoty cień. 3. Aby makijaż był jeszcze bardziej rozświetlony i opalizujący, to na środek powieki ruchomej nakładam złoty pyłek. W samym wewnętrznym kąciku oka nanoszę biały, matowy cień. 4. Dolną powiekę przyciemniam matowym brązem i przeciągam nim również przy zewnętrznym kąciku powieki górnej, zaraz przy rzęsach. 5. Czas na główny punkt makijażu czyli matową, pastelową kreska, która jest bardzo modna w sezonie wiosennym. Kreskę wykonałam matowym cieniem w kolorze fioletu, który zmieszałam z odrobiną bezbarwnego żelu do brwi. W ten sposób uzyskałam kremową konsystencję cienia i łatwiej było mi namalować kreskę. Jeśli macie gotowy eyeliner w podobnym kolorze, to oczywiście możecie go użyć. 6. Dolne granice makijażu rozcieram koralowym, matowym cieniem, a na linię wodną oka nanoszę cielistą kredkę. Tuszuję rzęsy i doklejam sztuczne. Na ustach matowa pomadka w kolorze różowym. Makijaż z matową kreską jest gotowy! Kosmetyki użyte do stworzenia makijażu: Makijaż twarzy: Podkład Loreal True Match Vanille Puder matujący Catrice Prime and Fine Zielona Baza Catrice Rozświetlacz The Balm Mary Lou Manizer Róż I bronzer z palety Makeup Revolution Hot Spice Pedzle Zoeva (Rose Golden Vol.2) Makijaż oczu: Różowo-pomarańczowy cień z palety Sleek Paraguaya Połyskujący cień na powiece ruchomej z palety Zoeva Rose Golden Złoty pyłek w centralnej części powieki ruchomej Era Minerals Spellbound Biały cień w wewnętrznym kąciku oka Miyo White Fioletowy cień...

Przeczytaj

Nasze akcje