Wejdź
konturowanie twarzy
Makijaż

Konturowanie twarzy krok po kroku

Sprawdź, jak krok po kroku wykonturować twarz! I przekonaj się, że to wcale nie jest bardzo trudne!
grudzień 12, 2014
Zobacz, jak łatwo zamaskować cienie i worki pod oczami!

Konturowanie twarzy krok po kroku:

konturowanie twarzy

1. Na twarzy mam już podkład i zaczynam modelowanie od rozjaśnienia okolicy pod oczami.  Nanoszę jasny korektor i rozcieram go gąbeczką do makijażu.

2. Przechodzę do rozjaśniania centralnej części czoła, grzbietu nosa, łuku kupidyna oraz brody. Na te obszary również nakładam jasny korektor i blenduję go za pomocą gąbeczki. 

konturowanie twarzy

3. Następnie nakładam ciemniejszy podkład zaraz pod kością policzkową i kieruję się do góry w kierunku czoła. Przyciemniam miejsce przy linii włosów aby optycznie zmniejszyć czoło.  Wszystko dokładnie rozcieram za pomocą gąbeczki. Zamiast ciemnego podkładu możecie użyć korektora lub kamuflażu. Ważne, aby forma produktu była kremowa lub płynna, gdyż konturowanie będzie wtedy bardziej trwałe.

4. Kolejny krok to modelowanie nosa. Nanoszę podkład w sposób widoczny na zdjęciu po to, aby wyszczuplić nos i bardziej go zdefiniować.  Pamiętajcie, aby porządnie rozetrzeć granice nałożonego podkładu.

konturowanie twarzy

5. Teraz czas na pogłębienie konturowania policzków. W tym celu używam ciemnego bronzera w chłodnej tonacji. Nanoszę go dokładnie pod kością policzkową i dobrze rozcieram. Czas na róż. Aplikuję go nad bronzerem i dokładnie rozcieram.

6. Ostatni krok to dodanie odrobiny rozświetlacza na kości policzkowe, miejsce nad ustami i grzbiet nosa.

Konturowanie twarzy jest gotowe!

konturowanie twarzy

Polecamy też: jak nie postarzać się makijażem

Wygląd jest dla Ciebie ważny? Zobacz produkty w promocji na stronie Zgoda FC wyprzedaże.

Odwiedź blog autorki: kosmetyczna-hedonistka.blogspot.com

Komentarze

Nasze akcje