Konturowanie twarzy przy użyciu różu do policzków pojawiło się już w latach 80. Trend stworzyła makijażystka Way Bandy, która opisała metodę w swojej książce "Designing your face" już w 1984 roku. Obecnie mamy do czynienia z jego ulepszoną wersją. Sekret idealnego makijażu tkwi tutaj w doborze odcienia dopasowanego do cery i dokładnym roztarciu produktu.

Reklama

Poszukujesz dobrych kosmetyków do konturowania twarzy? Koniecznie wejdź na tę stronę i wykorzystaj kod rabatowy Douglas.

Czym jest konturowanie twarzy metodą drapingu?

Konturowanie twarzy metodą drapingu polega na podkreśleniu rysów twarzy i nadaniu jej odpowiedniego kształtu dzięki użyciu różu do policzków, a nie bronzera, czy rozświetlacza, jak w klasycznej wersji. Konturowanie twarzy z jego użyciem polega na nałożeniu produktu na policzki, łuki brwiowe i linię szczęki.

Dzięki konturowaniu twarzy różem do policzków, zyskuje się naturalny efekt, bez przerysowanego wrażenia wysmuklania. Draping pozwala na zyskanie wizualnie odżywionej, zdrowej, ale też wypoczętej cery. W rezultacie zyskujemy subtelne rumieńce, przy jednoczesnym podkreślaniu atutów i ukrywaniu mankamentów twarzy. Makijaż jest dzięki temu dziewczęcy, delikatny i świeży.

Zobacz także: Cat contouring - nowy sposób na konturowanie twarzy

Zobacz także
iStock

Jakich kolorów użyć do konturowania twarzy różem i czego unikać?

Konturowanie twarzy metodą drapingu dopuszcza używanie każdego rodzaju różu do policzków, zaczynając od tych w kamieniu, przez produkty w kremie, aż po kosmetyki sypkie. Nie ma również znaczenia, czy róż będzie posiadał matowe wykończenie, czy brokatową, czy świetlistą poświatę. Wszystko zależne jest od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Idąc w produkty rozświetlające musimy się więc liczyć z mocniejszym makijażem.

Jedyną ważną zasadą w konturowaniu twarzy jest jednak posiadanie dwóch produktów z tej samej bazy kolorystycznej w dwóch odcieniach - jaśniejszym i ciemniejszym. Ich wybór należy do nas. Jeśli chcemy jednak naturalnego, pasującego do naszej karnacji efektu, wystarczy porównać kolor czerwieni, bądź różu występującego na skórze np. po uszczypnięciu. Możemy również opierać się na dopasowaniu, w którym:

  • do jasnej karnacji wybieramy jasne róże, kolory liliowe,
  • do ciemnej karnacji dobieramy ciemny róż, czerwienie lub odcienie ceglane,
  • do każdej cery pasuje odcień brzoskwiniowy.

Konturowanie twarzy drapingiem krok po kroku

Chcąc wykonać poprawnie konturowanie twarzy przy użyciu różu musimy kierować się jedną zasadą - ciemniejszy róż nakładamy poniżej kości policzkowych, natomiast jaśniejszy na kości policzkowe. Pierwszy ma za zadanie wysmuklić twarz, a drugi ją rozświetlić.

Żeby zrobić konturowanie twarzy różem do policzków, należy:

  1. Przygotować cerę do makijażu jak dotychczas - nałożyć ulubiony krem lub bazę.
  2. Ukryć niedoskonałości korektorem.
  3. Zaaplikować krem BB lub wybrany przez siebie podkład.
  4. Poniżej kości policzkowych nałożyć ciemny róż.
  5. Na wystające kości policzkowe zaaplikować jaśniejszy odcień.
  6. Dokładnie zblendować granicę pomiędzy dwoma kolorami. Możemy to zrobić przy użyciu gąbki lub pędzla.
  7. Jasny róż nałożyć na łuk brwiowy, podbródek, szyję, linię włosów na czole i linię szczęki.
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama