Wejdź
rzęsy
iStock
Makijaż

Koreanki podkręcają sobie rzęsy za pomocą... ognia?

Ten patent zapewnia podkręcenie rzęs, które utrzymuje się przez cały dzień. Żeby uzyskać tak trwały efekt trzeba mieć drewniany patyczek, zapalniczkę i... trochę szczęścia! ;-)
Matylda Nowak
kwiecień 30, 2019

Nic tak nie "otwiera" i optycznie nie powiększa oka, jak podkręcenie rzęs. Niestety, efekt uzyskany przy pomocy zalotki nie utrzymuje się zbyt długo. Za to za botoks i laminowanie rzęs gwarantujące ich sześciotygodniowe podkręcenie, trzeba już zapłacić ponad 200 zł. Na szczęście jest znacznie tańsza metoda, dzięki której przez cały dzień nasze rzęsy będą pięknie podkręcone, albo - jeśli będziemy nieostrożne - spalone...

Fot.: YouTube

Ten masaż odmładza!

Koreański sposób na podkręcanie rzęs

Ta skuteczna i ryzykowna metoda podkręcania rzęs została wymyślona i jest regularnie stosowana przez koreańskich wizażystów. Koreanki mają dość krótkie i proste rzęsy oraz charakterystyczną dla Azjatów "ciężką" powiekę. Podkręcenie rzęs to dla nich konieczność.  Ale - jak wiadomo - na prostych rzęsach podkręcenie zapewniane przez zalotkę nie utrzymuje się dłużej niż godzinę-dwie. Właśnie dlatego w stałym wyposażeniu kosmetyczek Koreanek i w kufrach koreańskich makijażystów znajdziemy rzeczy, które spodziewalibyśmy się raczej zobaczyć podczas grilla - zapalniczkę i patyczki do szaszłyków. Jak za ich pomocą podkręcić rzęsy?

  • Najpierw trzeba podkręcić rzęsy, używając zalotki.
  • Podkręcone zalotką rzęsy maluje się tuszem.

Fot.: YouTube

  • Używając zapalniczki, trzeba opalić końcówkę patyczka do szaszłyków - jego końcówka powinna ściemnieć. Jeśli zacznie się palić, należy ugasić płomień, energicznie na niego dmuchając.

Fot.: YouTube

Fot.: YouTube

  • Przez chwilę trzeba pozwolić nadpalonemu patyczkowi przestygnąć.
  • Następnie powinno się ostrożnie sprawdzić jego temperaturę palcem - jeśli jest ciepły, a nie gorący, można przejść do podkręcania rzęs.
  • Przykłada się patyczek do rzęs od spodu i unosi się je do góry takim samym ruchem, jaki się wykonuje malując je szczoteczką tuszu.
  • Podwija się rzęsy do góry patyczkiem i przez chwilę w ten sposób się je przytrzymuje.

Fot.: YouTube

Zobacz także: Huda Kattan pokazała jak NIE pomniejszać sobie oczu makijażem!

Są znacznie prostsze i bezpieczniejsze metody podkręcania rzęs. Wypróbuj któryś z tych sprawdzonych podkręcających tuszy!

Fanki tej metody przekonują, że efekt podkręcenia rzęs utrzymuje się przez cały dzień. Dodatkową zaletą koreańskiego patentu jest jego niski koszt. Za paczkę dwustu drewnianych patyczków do szaszłyków zapłacimy około 4 zł, a zapalniczkę można dostać już za 1,60 zł. To oznacza, że przez co najmniej miesiąc (dopóki nie skończy się płyn w zapalniczce) możemy sobie codziennie podkręcać rzęsy za około 8 groszy. Oczywiście, musimy bardzo uważać, żeby stosując patent Koreanek nie poparzyć sobie powiek i nie spalić rzęs.

Wygląd jest dla Ciebie ważny? Zobacz produkty w promocji na stronie Wittchen kupony rabatowe.

Wypróbujecie koreański patent na podkręcani rzęs?

Komentarze
materiały PR
Makijaż Rzęsy aż do nieba? Zobacz, za co Wizażanki pokochały nowy tusz Unlimited od L’Oréal Paris!
Marzysz o długich i idealnie podkręconych rzęsach? Dzięki nowemu tuszowi do rzęs Unlimited od L’Oréal Paris możesz mieć rzęsy jak firanki! Sprawdź, za co Wizażanki uwielbiają ten kosmetyk!
Materiał partnera
wrzesień 18, 2018

Nowy tusz do rzęs od  L’Oréal Paris  to produkt, którego od dawna szukałaś! Unlimited  został stworzony z myślą o kobietach, które nie uznają kompromisów w makijażu oraz cenią sobie wygodę i komfort podczas malowania oczu. Dzięki wyginanej, dwupozycyjnej szczoteczce możesz precyzyjnie nałożyć tusz i dotrzeć nawet do najmniejszej rzęsy. Efekt? Maksymalnie wydłużone i podkręcone rzęsy, nawet przez 24 godziny!* Tusz do rzęs Unlimited od L’Oréal Paris - wyniki testu Wizażanek Wizażanki pokochały ten tusz za innowacyjną i precyzyjną szczoteczkę, dzięki której rzęsy są długie i podkręcone!  Cudo! Tusz UNLIMITED okazał się być dla mnie strzałem w dziesiątkę! Moje rzęsy jeszcze nigdy nie prezentowały się tak dobrze. Po użyciu maskary są maksymalnie wydłużone, podkręcone, a także zdecydowanie gęstsze. Dzięki temu spojrzenie staje się piękne, wyraźne, a oko optycznie się powiększa. Jestem zachwycona i na pewno sięgnę po ten tusz ponownie! - mówi Juliettex3. Idealne spojrzenie Dzięki tuszowi Unlimited wreszcie mogę rzucać zalotne spojrzenia spod firany rzęs! Są widocznie podkręcone i wydłużone oraz perfekcyjnie rozdzielone, już po jednej warstwie. Szczoteczka umożliwia precyzyjną aplikację zarówno na górnych, jak i dolnych rzęsach. Tusz zagęszcza je i sprawia, że są idealnie czarne. Nie wykrusza się i wytrzymuje cały dzień bez poprawek. Jego zmycie nie stanowi żadnego problemu - mówi babyaga94. Cudeńko Uwielbiam markę L’Oréal i jeszcze nigdy nie trafiłam na bubla z tej firmy. Tak też jest z tym produktem! Maskara cudownie podkręca i wydłuża rzęsy, nadaje im głęboki, elegancki czarny kolor. Innowacyjna szczoteczka umożliwia dotarcie do każdej, nawet najmniejszej rzęsy! - mówi Daga0810. Wyniki zostały przygotowane na podstawie testu przeprowadzonego w serwisie wizaz.pl na grupie...

Przeczytaj