Wejdź
makijaż dla blondynek kolory cienie do powiek szminki błyszczyki
Makijaż

Makijaż dla blondynek – dopasuj go do koloru włosów, oczu i skóry

Makijaż dla blondynki powinien podkreślać jej urodę i z nią współgrać, Wybór kolorowych kosmetyków będzie zależał od odcienia blondu, karnacji i koloru oczy. Zasadniczo jednak odradzamy blondynkom używania czerni w makijażu oka oraz ostrożne dobieranie różu.
Matylda Nowak
lipiec 27, 2020

Naturalne blondynki mają zwykle jasną i widocznie unaczynioną skórę oraz najczęściej niebieskie oczy. Ale blondynki mogą mieć też ciemniejszą karnację, ciemniejsze włosy i oczy zielone, piwne, a nawet brązowe. Zanim uda nam się zrobić idealny makijaż dla blondynki musimy uważnie przyjrzeć się kolorowi naszych oczu oraz odcieniowi skóry i włosów.  

Fot.: Pinterest

Tą jedną paletką wykonasz cały makijaż. Jest wydajna i dostępna w świetnej cenie!

Makijaż dla blondynek – uwaga na podkład

Naturalne i jasne blondynki mają mają dość często skórę o chłodnych podtonach, które wymagają zneutralizowania podkładem o żółtawym odcieniu. Takie blondynki powinny wystrzegać się różowawych podkładów i ciemnych róży do policzków. 

Fot.: Pinterest

Makijaż dla blondynek – cienie do powiek

Blondynki z jasnymi włosami i błękitnymi oczami najlepiej wyglądają z matowym lub połyskującym różem na powiekach – przy czym polecamy im odcienie raczej pastelowe. Jasne blondynki mogą też bez ryzyka z używać cieni beżowych i w kolorze toupe.

Za to blondynki z ciemniejszymi włosami i oczami mogą odważniej może sięgać po bardziej wyraziste kolory kolory cieni do powiek. Blondynkom, które mają oczy ciemnoniebieskie, zielone lub piwne radzimy zwłaszcza zaopatrzyć się w cienie miedziane, brązowe i w kolorze ciemnego złota.

Fot.: Pinterest

Makijaż dla blondynek – jaki kolor na usta?

Blondynkom pasują prawie wszystkie odcienie czerwonej pomadki – pod warunkiem, że dobrze dobranym podkładem uda im się zneutralizować ewentualne zaczerwienienie skóry. Wybierając czerwoną pomadkę blondynka powinna bardzo subtelnie podkreślić oczy – na przykład pastelowym i połyskującym różowym cieniem do powiek. Pomadki lub błyszczki w pudrowym odcieniu różu najlepiej wyglądają mocniej podkreślonymi oczami.   

Zobacz także: Modny makijaż 2020 roku jest... monochromatyczny. Sprawdź, jak go wykonać!

Zdjęcie główne: Instagram

Komentarze
materiały PR
Makijaż Jak dobrać makijaż do koloru oczu?
Każdy kolor oczu może stać się atutem, jeśli nadasz im odpowiednią oprawę. Za pomocą właściwych barw na powiekach możesz podkreślić barwę tęczówek i wydobyć ich blask, a także dodać spojrzeniu głębi i sprawić, że będzie bardziej zmysłowe i wyraziste.
Materiał partnera
listopad 16, 2018

Jaką kolorystykę wybrać do makijażu niebieskich, zielonych, szarych i brązowych oczu? Które barwy pasują do codziennych stylizacji, a które pozwolą ci uzyskać spektakularny efekt na specjalne okazje? Makijaż oczu niebieskich - wskazówki By podkreślić barwę niebieskich oczu, wcale nie trzeba powielać błękitu na powiece. Wręcz przeciwnie. Taki zabieg sprawia, że tęczówka wtapia się w tło, a spojrzenie jest mało wyraziste. Do codziennego makijażu użyj odcieni harmonizujących z niebieskim (czyli sąsiadujących z tym kolorem na kole barw). Są to kolor zielony, fioletowy, grafitowy, granatowy, srebrny i liliowy. Warto zwrócić szczególnie dużą uwagę na fiolety, które nie tylko dobrze uwydatniają błękit tęczówek, ale również są rosnącym trendem makijażowym 2018/2019. Do nieco bardziej odważnego makijażu wybierz barwy uwydatniające niebieski, czyli ciepłe i czekoladowe brązy, złoto, beż i róż. Dzięki nim błękit wyjdzie na pierwszy plan i będzie się bardziej rzucał w oczy. Dla spektakularnego efektu i na specjalne okazje zastosuj cienie o barwie możliwie jak najbardziej dalekiej do koloru tęczówek (leżącej po przeciwnej stronie na kole barw). Wypróbuj pomarańcz, przydymioną czerwień, kolor miedziany, brzoskwiniowy i ceglasty. Uważaj jednak z blendowaniem odcieni czerwieni (szczególnie przy dolnej powiece), przyciemniaj je brązami i burgundami, by oczy nie wyglądały na podrażnione. Makijaż oczu zielonych - wskazówki Zielone oczy mogą wyglądać naprawdę elektryzująco, jeśli zadbasz o ich odpowiednią oprawę. Przede wszystkim przyciemnij brwi i rzęsy (to uwaga szczególnie do blondynek i kobiet naturalnie rudych). O ton ciemniejsze pomogą wydobyć kolor twoich tęczówek na pierwszy plan. Po drugie, nie bój się kolorów, twój makijaż wcale nie musi opierać się na beżach, kolorze cynamonu i brązach. Do codziennego...

Przeczytaj

Nasze akcje