klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Makijaż

Makijaż kontra... upał! Gwiazdy zdradzają, jak wygrać tę walkę!

Latem trudno zachować piękny makijaż bez poprawek. Ale dziennikarki TVN - Kinga Rusin, Martyna Wojciechowska oraz Agnieszka Woźniak-Starak - o "spływającym" makijażu wiedzą wszystko. Jakie triki stosują, by za każdym razem zdać wizażowy test wytrzymałości makijażu w ekstremalnych temperaturach?
Zosia Gil-Wąsowicz
sierpień 04, 2017

Druga połowa wakacji przywitała nas wyjątkowo słonecznymi i upalnymi dniami. Temperatura powyżej 30°C cieszy przede wszystkim urlopowiczów, którzy w pełni mogą oddać się opalaniu czy wodnym atrakcjom. W mniej komfortowej sytuacji są kobiety, które swój okres wypoczynkowy mają już za sobą lub odliczają dni do jego rozpoczęcia, a w dodatku z przyczyn zawodowych lub osobistych, nie mogą pozwolić sobie na rezygnację z makijażu czy założenie lekkiej odzieży. To prawdziwy koszmar dla skóry, która w wysokich temperaturach zachowuje się zupełnie inaczej, przez co kosmetyki ważą się i płyną…

Nie pozwól, aby pogoda decydowała o twoim makijażu! Sprawdź, jak triki stosują gwiazdy zachowując perfekcyjny wygląd!

Poniżej kilka porad jak sobie radzić z makijażem w upalne dni:

  1. Zminimalizuj ilość makijażu – powinny przeważać kosmetyki w płynie oraz kremowe konsystencje. Produkty suche mają tendencję do spływania.
  2. Bibułki matujące lub chusteczki higieniczne doskonale zbierają sebum.
  3. Nie dokładaj kolejnych warstw pudru – cały makijaż zważy się!
  4. Fixery do utrwalania makijażu lub lakier do włosów scalają makijaż i sprawiają, że ten staje się odpory na ścieranie i spływanie.
  5. Woda termalna - spryskaj pomalowaną twarz z odległości 30 cm, a parująca wilgoć zwiąże cząstki pudru i cieni, dzięki czemu makijaż zostanie utrwalony na długie godziny

Więcej porad zobaczysz w naszym wideo! Zobacz koniecznie!

Zobacz także: IDEALNIE GŁADKA CERA? A PRÓBOWAŁAŚ JUŻ BAKING?

Foto: Instagram 

  • Polecane
  • Najnowsze
  • Wybrane dla Ciebie