Wejdź
idealna kreska
Makijaż

Makijaż oczu z idealną czarną kreską

Podobają ci się makijaże oczu z czarną kreską? Chciałabyś, żeby twoja kreska była perfekcyjna? Zobacz jak narysować idealną kreską na powiece!
marzec 11, 2013

Kruczoczarna i dobrze wyprofilowana kreska nadaje niepowtarzalnego charakteru każdemu makijażowi. Wspaniale otwiera oko, podkreśla kolor tęczówki i optycznie zagęszcza linię rzęs. Wbrew pozorom nie jest też bardzo trudna w wykonaniu.

Makijaż oczu z graficzną kreską na jesień 2015

Zobacz jak narysować idealną czarną kreską na powiece krok po kroku:

idealna czarna kreska

1. Powiekę pokryj bazą, a następnie delikatnie przypudruj. Na górną powiekę, od linii rzęs po załamanie, nałóż cielisty, matowy cień. Podkreśl nim także łuk brwi.

2. Załamanie powieki zaakcentuj jasnym, matowym brązem.

idealna czarna kreska

3. Ruchomą część powieki górnej oraz wewnętrzny kącik podkreśl połyskującym cieniem w kolorze szampańskim.

4. Załamanie powieki dodatkowo wzmocnij średnim brązem. Ten sam cień delikatnie rozetrzyj wzdłuż dolnej linii rzęs.

idealna czarna kreska

5. Rozpocznij malowanie kreski. Najlepsze i najtrwalsze do tego celu są eyelinery w żelu. Kosmetyk nałóż wzdłuż linii rzęs, zaczynając od zewnętrznego kącika oka w kierunku środka powieki. To pierwsza część kreski.

6. Drugą partię poprowadź od wewnętrznego kącika oka ku środkowi powieki i połącz z pierwszą częścią.

idealna czarna kreska

7. Czas na najtrudniejszą część, czyli tzw. „strzałkę”. Ją również najwygodniej jest malować w kilku krokach. Jej kierunek wyznacza linia pomiędzy końcówką brwi, a zewnętrznym kącikiem oka (o ile brwi są prawidłowo wyregulowane). Natomiast kąt nachylenia wynika z tego, jak przebiega dolna powieka, gdyż kreska powinna być optycznym przedłużeniem dolnej powieki.

8. Namaluj zewnętrzną część „strzałki” zaczynając od zewnętrznego kącika oka, kierując się ku górze.

idealna czarna kreska

9. Stwórz „trójkąt”, dorysowując bardziej miękką linię, łączącą górną część strzałki z kreską wzdłuż linii rzęs.

10. Wypełnij przestrzeń w stworzonym kształcie przy użyciu czarnego eyelinera. Linię wodną w oku pomaluj cielistą kredką i wytuszuj rzęsy. W razie potrzeby doklej sztuczne.

Idealnie czarna kreska na oku to podstawa makijażu! Skorzystaj z Black Friday kody rabatowe i kup markową kredkę do oczu.

Makijaż oka z idealną kreską jest gotowy!

idealna czarna kreska

idealna czarna kreska

Pamiętaj – praktyka czyni mistrza. Z czasem będzie Ci coraz łatwiej, więc nie zrażaj się – trenuj. Powodzenia! :)

W tym sezonie modne są także makijaże z kolorową kreską. Zobacz najgorętsze trendy w makijażu na wiosnę/lato 2013

Lubicie makijaże oka z czarną kreską?

 

Komentarze
Makijaż oczu z matową, pastelową kreską
Makijaż Makijaż oczu z matową, pastelową kreską
Lato coraz bliżej! Zobaczcie naszą propozycję makijażu oczu z pastelową, matową kreską. Pokazujemy, jak stworzyć go krok po kroku!
Anna Jastrzębska
kwiecień 23, 2015

Makijaż oczu z matową kreską krok po kroku: 1. Pierwszym krokiem jest nałożenie matowego, różowo-pomarańczowego cienia w załamaniu powieki i dokładne roztarcie go powyżej tego załamania. Chodzi o uzyskanie „mgiełki” koloru i stworzenie oprawy do cienia na powiece ruchomej. 2. Teraz na całą powierzchnię powieki ruchomej nanoszę połyskujący, różowo-złoty cień. 3. Aby makijaż był jeszcze bardziej rozświetlony i opalizujący, to na środek powieki ruchomej nakładam złoty pyłek. W samym wewnętrznym kąciku oka nanoszę biały, matowy cień. 4. Dolną powiekę przyciemniam matowym brązem i przeciągam nim również przy zewnętrznym kąciku powieki górnej, zaraz przy rzęsach. 5. Czas na główny punkt makijażu czyli matową, pastelową kreska, która jest bardzo modna w sezonie wiosennym. Kreskę wykonałam matowym cieniem w kolorze fioletu, który zmieszałam z odrobiną bezbarwnego żelu do brwi. W ten sposób uzyskałam kremową konsystencję cienia i łatwiej było mi namalować kreskę. Jeśli macie gotowy eyeliner w podobnym kolorze, to oczywiście możecie go użyć. 6. Dolne granice makijażu rozcieram koralowym, matowym cieniem, a na linię wodną oka nanoszę cielistą kredkę. Tuszuję rzęsy i doklejam sztuczne. Na ustach matowa pomadka w kolorze różowym. Makijaż z matową kreską jest gotowy! Kosmetyki użyte do stworzenia makijażu: Makijaż twarzy: Podkład Loreal True Match Vanille Puder matujący Catrice Prime and Fine Zielona Baza Catrice Rozświetlacz The Balm Mary Lou Manizer Róż I bronzer z palety Makeup Revolution Hot Spice Pedzle Zoeva (Rose Golden Vol.2) Makijaż oczu: Różowo-pomarańczowy cień z palety Sleek Paraguaya Połyskujący cień na powiece ruchomej z palety Zoeva Rose Golden Złoty pyłek w centralnej części powieki ruchomej Era Minerals Spellbound Biały cień w wewnętrznym kąciku oka Miyo White Fioletowy cień...

Przeczytaj

Nasze akcje