Wejdź
Manicure kawiorowy
materiały PR
Makijaż

Manicure kawiorowy - jak go wykonać?

Manicure kawiorowy to gorący trend w zdobieniu paznokci, który polega na pokryciu płytki mnóstwem drobnych kolorowych perełek, przypominających kawior. Zobacz, jak samodzielnie ozdobić w ten sposób paznokcie!
Łucja Zbieniewska
listopad 18, 2012

Perły i perełki są wszędzie! Biżuteria z perłowymi elementami na stałe weszła do kanonu mody, a projektanci co sezon kreatywnie łączą klasyczne perły z nowymi trendami we wzornictwie. W tym sezonie również dodatki - niewielkie wieczorowe torebki, paski i szpilki - ozdobione są perełkami w rozmaitych kolorach. Pora na paznokcie! Drobne kolorowe perełki przypominają kawior - stąd nazwa gorącego trendu w zdobieniu paznokci, czyli manicure kawiorowego.

manicure kawiorowy

Tym manicure zabłyśniesz na sylwestrowej imprezie

Czego potrzebujesz do wykonania manicure kawiorowego?

  • bazowego lakieru - kolorem dobranego do perełek lub zupełnie przeciwstawnego, kontrastowego
  • perełek dekoracyjnych - z zestawu kawiorowego lub bulionu do zdobienia paznokci
  • lakieru nawierzchniowego - wysuszacz lub utwardzacz, który przedłuży trwałość manicure

manicure kawiorowy

Jak wykonać manicure kawiorowy?

  • Przygotuj talerzyk lub kartonik, nad którym będziesz trzymać paznokcie pokrywane perełkami.
  • Dokładnie oczyść płytki paznokci z tłuszczu i zabrudzeń, przecierając je wacikiem nasączonym zmywaczem do paznokci.
  • Pomaluj jeden paznokieć warstwą lakieru bazowego, a gdy lekko przeschnie, nałóż drugą warstwę.
  • Na mokry lakier bazowy wysypuj perełki (nad kartonikiem lub talerzykiem) - tak aby pokryły całą płytkę.
  • Delikatnie dociskaj kuleczki do paznokcia i pozostaw do wyschnięcia około 20  minut.
  • Możesz przedłużyć trwałość lakieru i kuleczek, nakładając warstwę utwardzacza.
  • Pozbieraj perełki, które nie osadziły się na paznokciu i użyj ponownie następnym razem!

Jeśli nabierzesz wprawy w tworzeniu manicure kawiorowego, możesz poszaleć z wzorami, tworząc np. tylko kawiorową końcówkę (jak w przypadku french manicure), pokrywając perełkami jeden paznokieć lub dzieląc płytkę ukośnie na pół. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia! O modzie na manicure kawiorowy podyskutuj również na forum!

Komentarze
Długie paznokcie dzięki konturowaniu - jak je wykonać? Szybki trik
Manicure Długie paznokcie dzięki konturowaniu - jak je wykonać? Szybki trik
Konturowanie dotyczy już nie tylko twarzy. To również sposób, by uzyskać długie paznokcie. Polega ono na przeprowadzeniu w odpowiedni sposób linii na płytce paznokcia.

Jak zapuścić długie paznokcie? Taki proces trwa i wymaga odpowiednich kuracji. Zdarza się, że zniszczona płytka miesiącami wraca do swojego naturalnego, zdrowego wyglądu. Efekt długich paznokci osiągnąć możemy jednak przy użyciu zwykłego lakieru (niekoniecznie hybrydowego). Dzięki konturowaniu nie tylko paznokcie wydają się dłuższe, ale również nasze palce smuklejsze. Zobacz także: Metoda zapuszczania paznokci z TikToka z użyciem kremu z Rossmanna Sposób na długie paznokcie dzięki konturowaniu Chcąc konturować płytkę z użyciem lakieru i uzyskać efekt długich paznokci, musisz przygotować: jasny lakier do paznokci - bazę, która będzie stanowiła podstawę manicure, ciemniejszy lakier do paznokci, opcjonalnie top coat i odżywkę . Długie paznokcie uzyskujemy stylizując płytkę jak zwykle, dobierając jej odpowiedni kształt , rezygnując jednak z piłowania paznokci w kwadrat. Optycznie skraca to paznokieć. Następnym krokiem jest pomalowanie całej powierzchni paznokcia na jaśniejszy kolor lakieru, a następnie przeprowadzenie przez jego środek pionowej linii. Im będzie ona cieńsza, tym bardziej utrzymane zostanie wrażenie długich paznokci. Nie musisz jednak się ograniczać, każda z takich linii będzie optycznie wydłużała paznokieć. Całość pomaluj top coatem, żeby utrwalić twój manicure. To jednak nie wszystko, istnieją inne metody na długie paznokcie bez zapuszczania.  Zobacz także: Naturalne paznokcie - 3 sposoby na mocną i estetyczną płytkę Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez essie (@essie) Lut 15, 2017 o 10:26 PST Triki na długie paznokcie z użyciem lakieru Konturowanie dla uzyskania długich paznokci nie ogranicza się wyłącznie do kreski na środku płytki, choć jest ona podstawowym trikiem na jej wydłużenie. Niemniej jednak w...

Przeczytaj

Nasze akcje