Dobrej jakości pędzle do blendowania to podstawa podczas wykonywania makijażu oka. Niezwykle ważne jest to, żeby miały odpowiedni kształt, był puchate i elastyczne. W rankingu znajdziecie bardzo dobrej jakości pędzle do blendowania cieni od 20 do 100 złotych.

Reklama

Jakie pędzle do blendowania cieni wybrać?

Pędzle do blendowania cieni muszą mieć odpowiedni kształt i zagęszczenie włosia, tak by tworzyły delikatną chmurkę na powiece. Czym większy i rzadszy pędzel, tym cień zostanie subtelniej zaaplikowany. Jeśli zależy nam na bardziej intensywnym kolorze, lepiej sprawdzi się mocniej zbity pędzel, mniejszy i ostro zakończony. Przede wszystkim jednak pędzelek taki musi być puchaty oraz elastyczny, aby rozkładał produkt równomiernie i nie tworzył plam.

Do blendowania zazwyczaj najlepiej sprawdzają się pędzle z naturalnego włosia, które lepiej łapią i rozcierają produkt. W naszym zestawieniu znajdziecie również pędzle syntetyczne.

Najlepsze pędzle do blendowania cieni z KWC

mat. prasowe

Pędzel do blendowania MAC Blending Brush 217

To właśnie na tym kultowym już pędzlku MAC 217 wzorowanych jest najwięcej pędzli do blendowania. Nic dziwnego – pędzel ma wręcz idealny kształt, dzięki któremu płynne rozcieranie granicy cieni jest bardzo proste. Jest bardzo dobrze wykonany, a włosie zaczyna się zniekształcać dopiero po długim czasie codziennego używania (zazwyczaj nie wcześniej niż po upływie roku).

Pędzel do blendowania cieni Zoeva Luxe Crease 228

Pędzel Zoeva 228 o kształcie wydłużonej miotełki doskonale sprawdza się w rozcieraniu cieni w załamaniu powieki. Podczas rozcierania stopniuje kolor i trudno nim zrobić plamy. Jest to pędzel dość duży, dlatego też będzie dobry podczas rozległego rozcierania, jeśli zależy nam na precyzyjnych przejściach poszczególnych cieni ten pędzel niestety może się nie sprawdzić.

Zobacz także

Czytaj też: 5 podstawowych pędzli dla początkujących

Pędzel do blendowania cieni Hakuro 74

Klasyczny pędzel do blendowania cieni Hakuro 74, który doskonale sprawdzi się dla osób początkujących. Co prawda nie jest idealnie miękki i może lekko kłuć w oczy, ale za to podczas prostego rozcierania sprawdza się bardzo dobrze. Ma lekko spłaszczony kształt, dzięki czemu możemy posłużyć się nim także podczas aplikacji cienia.

Pędzel do blendowania cieni Zoeva Soft Definer 227

Kolejny pędzel marki Zoeva w naszym zestawieniu, tym razem o zdecydowanie krótszym włosiu, dzięki czemu zapewnia mocne rozcieranie, co jest pomocne w szczególności wtedy, kiedy nałożyłyśmy zbyt dużo cienia i chcemy uniknąć ostrej linii. Ma lekko zaokrąglony kształt, a jego włosie jest niezwykle miękkie.

Pędzel do blendowania i aplikowania cieni Nanshy - Eye Crease

Pędzel Nanshy Eye Crease jest wykonany z włosia sztucznego, ale mimo tego dość dobrze radzi sobie z rozcieraniem oraz nakładaniem cienia na powiekę. Doskonale sprawdzi się podczas szybkiego, codziennego makijażu, kiedy tak bardzo nie zależy nam na precyzji, ale mimo wszystko stawiamy na makijaż z cieniowaniem.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama