Czym najlepiej myć gąbeczki i pędzle do makijażu? Użytkowniczki katalogu KWC znają prawidłową odpowiedź na to pytanie. Mowa o wychwalanym olejku do mycia ciała marki Isana. Tak, olejku do mycia ciała, którego prawie nikt nie używa zgodnie z przeznaczeniem, a właśnie do mycia gąbeczek i pędzli. Olejek w KWC zrecenzowało już 412 Wizażanek, a aż 85 z nich oznaczyło produkt jako swój hit.

Reklama
Jak większość dziewczyn, kupiłam go z myślą o myciu pędzli i gąbeczek. Nie muszę chyba mówić, że w tej roli sprawdza się cudownie i nigdy wcześniej żaden produkt nie radził sobie tak z czyszczeniem moich pędzli, jednak użyłam go też do mycia ciała i twarzy, a właściwie do zmywania makijażu - recenzuje Marcjanna94.

Najlepszy sposób na mycie pędzli i gąbeczek?

Olejek Isana wskazywany jest jako najlepszy sposób na mycie pędzli głównie dlatego, że jest w stanie poradzić sobie z wyczyszczeniem każdej, nawet najbardziej zabrudzonej gąbeczki. Jeśli zdarzyło wam się pozostawić gąbeczkę nieumytą po użyciu ciężkiego, długotrwałego podkładu (jak Estee Lauder Double Wear czy Revlon ColorStay) olejek wyczyści gąbeczkę błyskawicznie. Świetnie sprawdza się kiedy dolejemy go do wody i pozostawimy w wybranym pojemniczku na kilka minut. Po tym czasie produkt rozpuści zabrudzenia, a gąbeczkę wystarczy jedynie dokładnie odsączyć. Same zobaczycie, że będzie idealnie czysta! Olejek z powodzeniem możemy stosować do mycia pędzli - sprawia, że włosie staje się miękkie, a produkt nie wpływa na jego zniekształcenie.

Nigdy nie widziałam moich pędzli tak czystych. Doczyszcza wszystko, najcięższe podkłady, pudry, bronzery... Jeśli nie wiesz czym umyć pędzle polecam z czystym sumieniem - pisze o olejku Wizażaka agowska.

Na popularność olejku bez wątpienia składa się także jego cena. Obecnie kupimy go drogeriach Rossmann w cenie 5,49 złotych. Olejek jest niezwykle wydajny - wystarczy kilka kropelek, aby wyczyścić gąbeczkę więc starcza na długi czas. Aby wzmocnić jego działanie możemy wymieszać go z innymi preparatami polecanymi do czyszczenia pędzli lub gąbeczek np. z żelem antybakteryjnym, szarym mydłem lub po prostu z szamponem.Do tej pory nie znalazłaś idealnej gąbeczki do makijażu? Te świetnie sprawdzają się w nakładaniu podkładu!

Zobacz także

Na zdjęciu: Silenz Beauty, Original Beautyblender (Sephora) - 69 zł, Blend it! (Mintishop) - 44 zł (zestaw dwóch gąbeczek), Gąbeczka Inglot - 49,90 zł, Gąbeczka Nanshy - 29,90 zł, Gąbeczka Real Techniques - około 30 złZobacz także: 5 niestandardowych trików z zastosowaniem Beautyblendera, które całkowicie odmienią twój makijaż

Reklama

Testuj kosmetyki za darmo!

Jeśli tak samo jak my uwielbiasz testować kosmetyki, koniecznie zapisz się do naszego Klubu Recenzentki. A kiedy już sprawdzisz możliwości swojego kosmetyku, dodaj zdjęcie do Looków Wizażanek i oznacz produkty, które wykorzystałaś do wykonania makijażu, manicure czy fryzury.

Reklama
Reklama
Reklama