klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Makijaż

Nie wiesz, jaki makijaż wybrać na ślub? Zobacz naszą propozycję dla rudowłosej panny młodej

Nasza redakcyjna koleżanka Agata jest szczęśliwą posiadaczką pięknych rudych włosów, a już niedługo najważniejszy dzień w jej życiu – ślub. Zdecydowała się oddać w nasze ręce, by zobaczyć, jaki makijaż najlepiej podkreśli jej urodę w tym wyjątkowym dniu. Zobaczcie efekty :)
Zosia Gil-Wąsowicz
czerwiec 20, 2017

Suknia już wybrana, zaproszenia rozesłane, a co z... makijażem? Przecież jest on równie istotnym elementem stylizacji Panny Młodej, co suknia czy fryzura!

A przy rudych włosach, wybór ślubnego make-upu wcale nie jest taki prosty. Dlaczego? Intensywny kolor włosów przyciąga wzrok, dlatego makijaż nie powinien z nim "konkurować". Sam kontrast pomiędzy bielą sukni, a ognistymi włosami wygląda niesamowicie. W tym przypadku złota zasada brzmi - mniej znaczy więcej :). Dobór nieodpowiednich cienipomadki czy nawet różu do policzków potrafi skutecznie zepsuć efekt.

Czego powinna unikać rudowłosa panna młoda? 

Podczas wyboru makijażu dla rudowłosej najważniejsze, żeby delikatnie podkreślić jej urodę i naturalne piękno - warto postawić na odpowiednie konturowanie.
Jeśli masz instensywny, krwisty odcień włosów unikaj różu z czerwonym podtonem i bronzera w kolorze cegły. Używamy bardziej chłodnych, stonowanych kolorów.
Jeżeli natomiast twój odcień włosów "wchodzi" w marchewkę, nie używaj kosmetyków, które mają odcień pomarańczowy (szczególnie zwróć na to uwagę wybierając podkład). 
Cienie, które zawsze pięknie wyglądają u rudowłosych to: butelkowa zieleń, szarości, złoto w ciepłym odcieniu. W przypadku makijażu ślubnego lepiej zrezygnować na ten jeden dzień z fiołkowego i niebieskiego cienia. 

Jak zatem powinien wyglądać dobrze dobrany makijaż dla posiadaczek płomiennych włosów? Zobaczcie naszą propozycję!

Zobacz także: DROBNE FALE BEZ KARBOWNICY I LOKÓWKI? TO MOŻLIWE!

Komentarze