klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Makijaż

Oto 10 najczęściej popełnianych błędów makijażowych

Te błędy makijażowe każda kobieta kiedyś popełniła. I nie ma się czego wstydzić! Warto ich jednak unikać, ponieważ mogą zepsuć cały make-up.
Milena Majak
czerwiec 30, 2019

Stare zdjęcia naszych pierwszych makijaży śnią nam się po nocach... Do tej pory zdarza nam się popełnić błędy, których na pierwszy rzut oka nie widać, ale kiedy oglądamy zdjęcia, mamy ochotę zapaść się pod ziemię. Czego lepiej unikać w wykonywaniu makijażu?

1. Nakładanie grubej warstwy podkładu

Bardzo popularny efekt maski jest najczęściej konsekwencją nakładania już przy pierwszym podejściu grubej warstwy podkładu. Trudno ją równomiernie rozłożyć, a sumienne wklepywanie może doprowadzić do dziur - zwłaszcza gdy używamy szybko zastygającego fluidu. W uniknięciu tego pomoże nakładanie kilku cienkich warstw w miejscach, które tego potrzebują najbardziej. Pamiętajcie, że to, czego nie przykryje podkład, może przykryć korektor. 

2. Robienie plam bronzerem w kremie

Dużo mówi się o tym, że konturowanie na mokro jest trudne i wręcz zarezerwowane tylko dla profesjonalistów. Nic podobnego! Wokół tego tematu narosło po prostu sporo mitów. Być może wasze próby były do tej pory nieudane, bo zamiast rysować cienkie kreski, zrobiłyście kilka plam? Próba rozcierania takich brązowych placków skończy się nie tylko zrobieniem dziur w podkładzie, ale może również sprawić, że twarz będzie wyglądać nieproporcjonalnie.

3. Pocieranie pędzlem o mokry podkład

Kolejnym powodem, dla którego w podkładzie tworzą się prześwity, jest pudrowanie go w niepoprawny sposób. Zanim fluid zastygnie na twarzy, może minąć trochę czasu, a i tak niezależnie od tego, nie powinno się wykonywać posuwistych ruchów pędzlem. Tego niezbyt estetycznego efektu można łatwo uniknąć. Wystarczy, że nabierając puder na pędzel zaczniecie stemplować twarz. Dzięki temu podkład będzie odpowiednio zabezpieczony. Później wystarczy omieść nadmiar pudru z twarzy.

4. Nakładanie bronzera bez otarcia pędzla

Niektóre bronzery są wyjątkowo mocno napigmentowane. Zamaczając w nich pędzel i przenosząc go bezpośrednio na twarz, możemy sobie zrobić niezłą plamę, którą później trudno rozblendować. Aby tego uniknąć, wystarczy rozetrzeć nadmiar na chusteczce lub na grzbiecie dłoni. Tak jak w przypadku podkładu, dużo lepszym rozwiązaniem jest nakładanie warstwowe produktu, niż natychmiastowa aplikacja pierwszej grubej warstwy.

5. Nakładanie rozświetlacza na policzki

Rozświetlacz czy nawet różo-rozświetlacz nałożony na policzki, bardzo je uwydatni. Zamiast zalotnego rumieńca, pojawią się dwa całkiem sporej wielkości jabłka, które przy każdym uśmiechu będę robić się jeszcze większe. Mimo że bardzo lubimy błyskotki, wystarczy nałożyć je na szczyty kości jarzmowych i cieszyć się pięknym glow, modelującym twarz. 

To tylko pięć największych błędów makijażowych. W naszym materiale wideo możecie zobaczyć drugie tyle. Zdarzyło wam się kiedykolwiek popełnić chociaż jeden z nich? :)

Komentarze