klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Podkład Estee Lauder Double Wear
Instagram@esteelauder
Makijaż

Podkład Estee Lauder Double Wear - jak nakładać, kolorystyka, triki

Podkład Estee Lauder Double Wear to kultowy kosmetyk, który uwielbiają wizażyści na całym świecie. Ma doskonałe krycie, świetnie matuje, a w dodatku jest ultratrwały. Na początku może jednak sprawić kłopoty... Podpowiadamy, jak ich uniknąć!
Milena Majak
grudzień 18, 2020

Uwielbiany za trwałość, lekką konsystencję i nieskazitelne wykończenie, jakie oferuje cerze, Double Wear Stay-in-Place Makeup posiada klasyczną, trwałą formułę, którą pokochały miliony kobiet na całym świecie. Nie bez powodu został też nagrodzony tytułem Kosmetyku Wszech Czasów Wizaz.pl. Obok tego podkładu po prostu nie da się przejść obojętnie - jest bestsellerem i ikoną makijażu. A te wszystkie zachwyty nad nim są w 100% uzasadnione!

Nakładanie podkładu krok po kroku

Jak działa Estee Lauder Double Wear?

Słynny Double Wear ma beztłuszczową, regulującą poziom produkcji sebum formułę. Kobiety kochają go przede wszystkim za to, że utrzymuje się na skórze przez całą dobę nie rozmazując się, nie zmieniając koloru i nie brudząc ubrań. Mamy jednak jeszcze więcej powodów, by go kochać:

 • krycie średnie do pełnego,
 • matowe wykończenie,
 • lekka formuła,
 • odporny na pot i wilgoć,
 • nie zatyka porów,
 • bezzapachowy,
 • SPF10.

Podkład Estee Lauder Double Wear
mat. prasowe

ESTEE LAUDER DOUBLE WEAR STAY IN PLACE MAKEUP
EZEBRA
144.99 zł

 

Jeśli jeszcze nie miałyście okazji testować podkładu Estee Lauder Double Wear, przygotowałyśmy przewodnik, który pomoże wam się zapoznać z tym kultowym kosmetykiem tak, aby zrobił na was piorunujące pierwsze wrażenie.

Na wszystkie nurtujące nas pytania odpowiedział ekspert Estee Lauder, Global Pro Make Up Artist - Paweł Borkowski. Jako główny makijażysta marki zna ułatwiające życie triki, które pozwolą wyciągnąć maksimum możliwości z podkładu Double Wear!

Jak znaleźć idealny odcień Estee Lauder Double Wear?

Idealnie dobrany podkład to taki, który nie odcina się od szyi i maksymalnie wtapia się w skórę. Jest to znak, że wygląda jak druga skóra. Dodatkowe walory, jak krycie i wykończenie, zależą już od typu i kondycji skóry. 

Estee Lauder może się pochwalić innowacyjnym podejściem przy doborze podkładu. Wykorzystuje specjalnie zaprogramowane pod podkłady marki aplikacje, które w kwestii dopasowania odcienia fluidu rozwiewają wszelkie wątpliwości.

Poza tradycyjnym doborem odcienia przez konsultanta istnieje również cyfrowy dobór podkładu. Jest to możliwe dzięki urządzeniu, które nazywamy imatch - specjalny cyfrowy aparat z bardzo czułą soczewką optyczną robi trzy zdjęcia skóry (trzy skany). Wgrany program dobiera zawsze trzy odcienie - jaśniejszy, idealny, ciemniejszy - na wypadek gdyby preferencje klientki były inne.

Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale też ekspresowe. W ciągu kilkunastu minut jesteśmy w stanie idealnie dopasować odcień podkładu. To jednak jeszcze nie wszystko.

Kolejne dwie innowacje doboru podkładu pojawiły się niedawo. Pierwsza to aplikacja Foundation Finder Color Match z wgranymi odcieniami podkładu Estee Lauder. Jest dostępna na specjalnie oprogramowanych  na potrzeby marki Ipadach i znajduje się na przykład w perfumerii Sephora w warszawskiej Westfield Arkadia. Druga aplikacja jest podpięta pod sklep on-line na esteelauder.pl w zakładce podkładu Double Wear Stay in Place Makeup i wymaga połączenia z aparatem w telefonie. 

Paweł Borkowski słusznie zwraca uwagę, że warto skorzystać z pomocy wyżej wymienionych aplikacji, ale równie ważny jest dobór właściwego odcienia już z samego punktu widzenia klienta. W końcu zależy nam na tym, aby spełnić jego oczekiwania.

Dlatego też tonacja skóry, czyli temperatura jej barwy, powinna być dla nas kluczową wskazówką przy doborze właściwego odcienia podkładu Estee Lauder Double Wear. Obecnie podkład Double Wear jest dostępny w Polsce w 55 odcieniach z podziałem na trzy tonacje

 • ciepłą z oznaczeniem "w",
 • chłodną z oznaczeniem "c",
 • neutralną z oznaczeniem "n".

Estee Lauder Double Wear
mat. prasowe

To jednak nie wszystko. Aby zakupy w pełni się udały, a kolor podkładu Estee Lauder Double Wear był idealnie dopasowany, Paweł Borkowski ma jeszcze kilka dodatkowych wskazówek:

 1. Podkład najlepiej testować w ciągu dnia przy świetle dziennym.
 2. Zawsze wybieramy trzy kolory, które nakładamy na linii żuchwy i lekko przeciągamy na szyję. Wybieramy jeden odcień i aplikujemy na całą twarz.
 3. Podkład najlepiej testować na całej twarzy, linii żuchwy, nosie, czole lub brodzie.
 4. Jeżeli testowany odcień nałożymy na nos i zauważymy białe kropki, będzie to sygnał, że podkład jest za jasny.
 5. Jeżeli testowany odcień nałożymy na linii żuchwy i okaże się ciemniejszy od szyi, to sygnał, że jest zbyt ciemny i niestety uzyskamy efekt "maski".
 6. Jeżeli nie jesteśmy do końca pewni odcienia, poprośmy o dwie próbki najbardziej zbliżonych do odcienia skóry podkładów i przetestujmy je w domu następnego dnia.

Z jakimi kosmetykami można łączyć podkład Estee Lauder Double Wear?

Nie ma co ukrywać, że to właśnie doskonale dopracowana formuła podkładu Double Wear sprawia, że jest on tak popularny wśród wizażystów i fanek perfekcyjnego krycia. Często można się jednak spotkać z krzywdzącą opinią, że ten podkład nadaje się raczej na wyjątkowe okazje, jak ślub, niżeli na co dzień.

Jeżeli oczekujecie spektakularnej trwałości, Double Wear wam ją zapewni. Możecie jednak sprawić, że wykończenie będzie zupełnie inne. Wśród grona globalnych makijażystów marki Estee Lauder (Pro Global Artistry) praktykowane są triki i techniki, które ekspresowo odmienią ten słynny podkład.

Podkład Double Wear Stay in Place Makeup ma formułę, która sprawia, że można go swobodnie łączyć z innymi produktami marki Estee Lauder. Najpopularniejszym trikiem jest połączenie podkładu Double Wear z 4-5 kroplami serum Adavanced Night Reapir. Dzięki takiej mieszance otrzymujemy podkład, który nie traci na swojej 24-godzinnej trwałości, a który rośnie w moc nawilżenia i lekkości. Skóra wygląda zjawiskowo, świeżo i promiennie, a przy tym jest silnie nawilżona. Podkład doskonale kryje i świetnie się utrzymuje, jego aplikacja staje się bardzo prosta i przyjemna. Daje poczucie komfortu w przypadku każdego typu skóry.

Drugim trikiem jest połączenie podkładu Double Wear z kremem Revitalizing Supreme+ Wakeup Balm. Tym razem otrzymujemy podkład, który nabiera mocy rozświetlenia i w dalszym ciągu nie traci swoich własciwości, które go cechują.

 

Czym najlepiej aplikować podkład Estee Lauder Double Wear?

Technika nakładania Estee Lauder Double Wear jest niezwykle ważna, bo to właśnie od niej zależy, jak ten podkład będzie wyglądał na skórze. Ma dość gęstą konsystencję, ale też kryjące, matujące oraz zastygające właściwości, które są w przypadku aplikacji nie bez znaczenia.

Jeżeli chodzi o najlepszą technikę aplikacji uważam, że najlepiej jest aplikować podkład Double Wear za pomocą pędzla, który jest gęsty i ścięty. Dzięki temu równomiernie wtapia się w skórę i nie pozostawia żadnych smug. Podczas aplikacji zawsze dozujmy małe porcje podkładu, aby stopniowo budować krycie i efekt wyrównania kolorytu skóry.

Nasz ekspert podpowiada, że aplikacja gąbką typu blender również jest poprawna. Taka technika pozwala stopniowo budować krycie i uzyskać maksymalny efekt wtopienia się podkładu w skórę. Jest jeszcze jedna technika aplikacji, która może być dość problematyczna, ale i na to Paweł Borkowski ma radę.

Z doświadczenia wiem, że najpopularniejszą techniką jest aplikacja podkładu palcami. Nie neguję tej techniki, ponieważ szanuję przyzwyczajenia moich klientek, ale zawsze podpowiadam, że z uwagi na właściwości matujące podkładu i gęstą konsystencję, trzeba pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry, aby łatwiej było rozprowadzić podkład palcami.

Do jakiego rodzaju makijażu najlepiej sprawdzi się podkład Estee Lauder Double Wear? Odpowiedź jest bardzo prosta - do każdego! Jeśli już opanujemy sposób aplikacji oraz dowiemy się, jaka ilość podkładu jest optymalna dla naszej skóry, warto wykorzystać pełnię potencjału, jaki ma w sobie Double Wear.

Podkład Double Wear sprawdzi się w każdym rodzaju makijażu: dziennym-biznesowym dzięki trwałości; wieczorowym-okazjonalnym dzięki trwałości i kryciu. Zawsze powtarzam, że podkład Double Wear należy poznać, zasięgnać opinii, a wtedy zakochujemy się w nim bez reszty. Podkład Double Wear jest jak "mała czarna", w każdej sytuacji odpowiedni i niezastąpiony. Jest też doskonały do makijaży ślubnych!

Do jakiego rodzaju cery podkład Estee Lauder sprawdzi się najlepiej?

W tym miejscu dochodzimy do punktu, który sprawia, że niektóre kobiety skreślają podkład Estee Lauder Double Wear i nie chcą do niego wracać. Dlaczego tak się dzieje? Przez matujące właściwości jego formuły, może ściągać suchą i wrażliwą cerę. Wystarczy jednak zastosować wspomniany wcześniej trik z serum i kremem, aby zatrzeć złe pierwsze wrażenie. 

Podkład Double Wear jest polecany przede wszystkim dla cer mieszanych i tłustych. Ma właściwości kontrolujące produkcję sebum, czyli zapobiegające nadmiernemu wybłyszczaniu skóry w ciągu dnia. W przypadku, kiedy poznamy trik połączenia podkładu z serum lub kremem, podkład może stać się również przyjacielem w nagłych sytuacjach cer suchych. Bywa również używany przez kobiety w wieku dojrzałym 50+ lub 60+, u których skóra produkuje duże ilości sebum. Podkład Double Wear doskonale radzi sobie z kryciem przebarwień, naczynek, zmian potrądzikowych.

Paweł Borkowski przypomina, że bez względu na typ skóry należy pamiętać, aby pod podkład Double Wear zawsze nałożyć serum i krem pielęgnacyjny. To must-have przy kosmetykach do makijażu o podobnych właściwościach.

Komentarze
Estee Lauder Futurist Hydra Rescue
Makijaż Estee Lauder Double Wear ma konkurenta. Marka wypuściła jego lżejszy zamiennik
Nowy podkład Estee Lauder to coś dla fanek krycia, ale bez efektu ściągnięcia skóry. Uwaga - jest odporny na działanie wody i... potu!
Milena Majak
maj 28, 2020

Wszystko wskazuje na to, że Estee Lauder  Futurist Hydra Rescue  może być idealnym zamiennikiem Estee Lauder Double Wear , tyle że do codziennego makijażu. Jest lekki, ale zachowuje bardzo dobre krycie i po całym dniu noszenia nie pozostawia wrażenie wysuszonej na wiór skóry. A to i tak nie jest koniec jego zalet. Jaki efekt daje Estee Lauder Futurist Hydra Rescue? Jedną z kluczowych właściwości tego podkładu, jest futurystyczna formuła. Marka zadbała o to, aby mimo lekkiej konsystencji, zachowywał wysokie krycie, a jednocześnie dodawał zdrowego blasku cerze. Wręcz kluczowe są też jego wodoodporne właściwości . Podkład jest odporny nie tylko na różne warunki pogodowe, ale także na pot. Jak wygląda na skórze? Przede wszystkim lekko. Trudno stworzyć nim nienaturalną maskę, przez którą skórze będzie trudno oddychać.  Nie zatyka porów , ale za to minimalizuje ich widoczność.  Nie podkreśla faktury cery , ale delikatnie ją wygładza.Jego dużą zaletą jest również fakt, że  posiada filtr SPF45 . Zobaczcie, jak cudownie prezentuje się na skórze: Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez ANDREA BEAUTY & FASHION (@a_modern_look) Maj 25, 2020 o 12:29 PDT Futurist Hydra Rescue dostępny jest w aż 16 kolorach , co sprawia, że prawdopodobieństwo wybrania tego właściwego odcienia jest niemal stuprocentowe. Jak przystało na Estee Lauder, każdy z nich jest odpowiednio oznaczony, co ułatwia wybranie podkładu z ciepłym (W), zimnym (C) lub neutralnym (N) podtonem. Futurist Hydra Rescue vs. Double Wear Pewnie zastanawiacie się, dlaczego w ogóle porównujemy go do kultowego Double Wear ? Ponieważ ma równie dobre krycie, ale rozświetlająco-nawilżająca formuła sprawia, że nie musicie obawiać się efektu maski, który jego starszy brat niestety bardo często robi......

Przeczytaj